PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Genel Başkan Vekili Baki: Ek Ödeme Yönetmeliğinde Eksik Kalan Hususlar Var, Mücadelemiz Devam Ediyor

Sağlık Sen Konya Şubesi tarafından düzenlenen teşkilat toplantısına katılan Sağlık Sen Genel Başkan Vekili Durali Baki, ek ödeme yönetmeliği ile bazı mağduriyetlerin giderildiğini ancak eksik kalan hususların olduğunu ve bu hususların düzeltilmesi için mücadelelerini devam ettireceklerini söyledi.

Sendika 19.11.2022, 22:07 19.11.2022, 22:19 Cansu Polat
Sağlık Sen Genel Başkan Vekili Baki: Ek Ödeme Yönetmeliğinde Eksik Kalan Hususlar Var, Mücadelemiz Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yeni düzenlemeyle birinci basamak sağlık çalışanları başta olmak üzere bazı mağduriyetlerin giderildiğini vurgulayan Genel Başkan Vekili Durali Baki, ek ödeme yönetmeliği ile sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarına yönelik önemli adımların atıldığını kaydetti.

GİDEREK BÜYÜYEN BİR SENDİKAYIZ

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Durali Baki ise, Sağlık-Sen teşkilatının gücüne vurgu yaptı. Baki, “Sağlık-Sen olarak güçlü ve inanmış bir teşkilata sahibiz. Bu bizim en büyük gurur kaynağımız. Giderek büyüyen ve güçlenen bir sendikayayız. Teşkilatımızın desteği ve güveniyle mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

KANDIRMADIK, KANDIRMAYACAĞIZ

Her zaman doğruları söylediklerine dikkat çeken Baki, “Bugüne kadar kandırmadık, bundan sonra da kandırmayacağız. Herkesin karşısında dik durduk. Hiçbir zaman yanlışı savunur hale gelmedik. Birlik ve beraberlik içerisinde mücadele ettik ve çalışanlarımızın özlük ve ekonomik haklarını daha ileriye taşımak için çalıştık” ifadelerini kullandı.

MAĞDURİYETLER GİDERİLDİ ANCAK..

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Ek Ödeme Yönetmeliği’ne de değinen Baki, yönetmelikle sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarına yönelik önemli adımların atıldığını söyledi, Baki, “Yakın zamanda yayınlanan yeni düzenlemeyle birinci basamak sağlık çalışanları başta olmak üzere bazı mağduriyetler giderildi, ancak yine de eksik kalan hususlar var. Bu hususların da düzeltilmesi için mücadelemiz devam ediyor. Tüm çalışanların memnuniyetini sağlayacak, adaletli bir düzenleme talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (14)
MDH 1 hafta önce
Mücadelelerini kavurma yedikleri masalarda veriyorlar. Audi lerine binerken bunalım yaşıyorlar. Öyle güzel mücadele veriyorlar. Hatta bir defa mangal partisi verip üzüntülerini kömür sisi
İle bize gösterdiler. Sonra ufak şakalar yapıp birbirlerine pasta fırlattılar
kayserinin sesi 1 hafta önce
Bu konulari kebapcidami konusarak aliyorsunuz acaba. Temsilcileriniz yalakalariniz nobet tutmayip nobet parasi aliyor.personelin hakedisleri verilmiyor.kendilerine yilda 6 dan fazla %20 odullendirme verilmez sarti olmasina ragmen yilda 7-8 odullendirme alan,bu duruma itiraz eden personeli tehdit edip iftira atiyorsun diyen zillet bir sendika calisanlariniz var.hakkim hatam olsun sizin gibilere.cikmis birde aciklama yapiyorsunuz
hemşire 1 hafta önce
bu adamlar sadece benim mi midemi bulandiriyor?
Gih memur 1 hafta önce
Teşvik 30 TL yattı bu ne la aldığımız kazanım bumu lanet olsun 1 gün iznim bile yok
samsun 1 hafta önce
teşkilatlarınızdaki zilleti temizleyin yeter artık müdürlük koridorlarında nara atıyor utanmazlar yönetim yediğimiz naneler ortaya çıkmasın diye günü kurtarma adına sadece izliyor gerçi onlarda o tarafa geçmişler
yakup 1 hafta önce
hala üyelikten çekilmeyen sağlık sencilere diyorum oh olsun sürünün
V.h.k.i lisans mezunu 1 hafta önce
Genel idare hizmetleri sınıfında olan personeler yıllardır mağdur gene mağdur edil yeni yönetmelikle bir anonce haklarımizin düzeltme yapılsın.
araştırmacı 1 hafta önce
ek ödemede araştırmacılar yok...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın