Sağlık Sen E. Genel Başkan Yardımcısından Genel Merkeze Sert Eleştiri!

Sağlık Sen’de 5 yıl Kütahya il başkanlığı, beş yıl genel başkan yardımcılığı yapan Mustafa KULLUK’tan , sendika yönetimine eleştiriler geldi.

Sendika 25.12.2019, 21:01 02.01.2020, 19:10 Güler Sağlam
Sağlık Sen E. Genel Başkan Yardımcısından Genel Merkeze Sert Eleştiri!

Sağlık- Sen’in twitter’da başlattığı hashtag çalışmasına yönelik sosyal medya hesabından açıklama yapan Mustafa KULLUK ; Sağlık Sen sabık (eski) Genel Başkanı’nı bakanla görüşemiyor  diye eleştirenlerin bakanla 10 ayda bir kez 10 dk görüşebildiğini belirten KULLUK açıklamasının devamında;

“ Sendikacılıkta müzakere dönemi bitti twitter sendikacılığı başladı. Bakanı kürsüde değil makamında terletmek önemli diyenler bakanın makamını göremiyor ki twitter’dan terletmeye çalışıyorlar. Twitter'ın katkısı sorunlara yönelik gündem oluşturmak genel merkez yönetimine faydası ise algı yönetmek. Heyhat sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çözüm bekliyor siz şikayet ediyorsunuz. Makamınızı korumak için teşkilatları karıştırmaya harcadığınız enerjiyi çalışanların sorunlarının çözümüne harcasanız belki 10 ayda bir tane olsun soruna çözüm bulunurdu toplu sözleşmede çalışanlar adına kaybedilen koskoca 2 yıldan sonra yazık ki o da yok.” diye belirtti.

Paylaşıma yapılan sendikaya yönelik eleştirel yorumlara ise; “Memur- Sen  ve Sağlık- Sen pek çok başarılara imza atmış, pek çok yaraya merhem olmuş, pek çok soruna parmak basmış kuruluş misyonuna uygun yol almış güzide ve bu ülke için zaruri kuruluşlardır.

Sağlık Sen özelinde bugün yapılan hatalar yanlışlar bu kurumu yaralasada öneminin bu döneme dair kaybına yol açsada değerinden birşey kaybettirmez.” cevabını verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Sağ mem 2 yıl önce
Sağlık çalışanlarınin önündeki en büyük engel bu sağlık sağlık sen dir.kendilerinin ve eş dost sendikanın atadığı koltuk sahibi olduklari için hükümete tepki gösteremiyor lar tepki gosterseler koltuklarından olacaklar eee bunun için sağlık çalışanları sadece kursulerde toplantılarda konuşarak hak arar gibi yapıp geçistiriyorlar işte bu kadar basit halen bu sendikaya üye olundukca bizler sürünmeye devam ederiz yada çalışanlar olarak bizler artık dur deriz bu grev mi olur iş bırakmak mi olur adına ne derseniz artık bakın türk ise neler yapıyor çalışanları için ya dediğimiz olur diyor yada gereğini yaparız diyor
Faik KAYNAK 2 yıl önce
1998 senesinden beri Mensubu olduğum Sağlık sen , son süreçte dibe vurdu ..
Genel merkezin, akla ziyan olan, vicdanlara ot tıkayan icraatları , uygulamaları;

Buna mukabil,
İl bazında üyeler arasında restleşmeler, kırılmalar, dargınlıklar aldı başını gitti.. iş barışını, sendikal alanı negatif etkileyen stabil dışı bir ortam peydahlandi..
Aynı sendikaya fiilen üye iki grup mevcut durumda.. Öz evlatlar üvey evlatlar diye nitelendirilen...

En kabul edilemez ve tolere olamayan durum,

Hasbelkader Sendikada yöneticilik yapmış liyakatsiz , yeteneksiz ve kifayetsiz , sürekli aynı kişilerin , her dönemde idareci koltuğuna oturmaları manidar bir durum arz etmiyor mu?.

Kurucu Başkanımız Mehmet Akif İNAN hocamıza ihanet edenleri Allah'a havale ediyoruz ..
Ragıp ÖZ 2 yıl önce
Tüm yaşananların yanında bir kişide çıkıp demiyor ki Mahmut KAÇAR Sağlık Sen'den ne kadar danışmanlık ücreti alıyor?
Çankırı 2 yıl önce
Çankırı devlet hastanesi yöneticileri aynı zamanda sağlık sen yöneticileri olan beyler evrakra sahtecilik sahte evrak düzenleme devletin evraklarıni kurum dışına çıkarmak haksız kazanç elde etme soruşturmalardan ideri cezalar aldı il müdürlüğü valilik ve kamu hastaneleri baş müfeddişi tarafından ve dosyaları bölge idaresi mahkemesinde olmasına rağmen hala hem sendika hemde iderı görevlerinı yapmaktadırlar yazık yazık sendikamıza devletimize ve sayın cumhurbaşkanııma cokkkk yazık
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?