Sağlık-Sen'den Sağlıkçılara Ücretsiz İletişim Desteği Talebi!

Sağlık-Sen, filyasyonda görev yapan sağlık çalışanlarına ücretsiz iletişim ve internet desteği verilmesi için BTK ve cep telefonu operatörlerine başvuruda bulundu.

Sendika 01.01.2021, 20:47 Güler Sağlam
Sağlık-Sen'den Sağlıkçılara Ücretsiz İletişim Desteği Talebi!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone genel müdürlüklerine yapılan yazılı başvuruda, özellikle filyasyonda görev yapan sağlık çalışanlarının COVID-19 şüphelileri ve karantinada olanlarla sürekli iletişim halinde oldukları vurgulanarak, "Filyasyon ekipleri, hastalarla iletişimi kendi imkanları ile kurmaktadır" denildi.

TIKLAYIN

Başvuruda, pandeminin ilk günlerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile GSM operatörleri tarafından sağlık çalışanları için kampanyalar düzenlendiği hatırlatılarak, "Daha önce ücretsiz internet ve dakika hizmeti verilmişti. Ancak bu kampanyalar, sınırlı süreli uygulanmış olup, hali hazırda sağlık çalışanları için bir kampanya bulunmamaktadır. Görevlerini yaparken, kendi imkanlarıyla sürekli kullandıkları cep telefonlarının dakika sınırını ve internet kotalarını doldurmaktadırlar. Bu durum, özellikle salgınla mücadelede önemli görevleri bulunan filyasyon ekiplerinde çalışan sağlık çalışanlarını mağdur etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş imzalı başvuru metinlerinde, sağlık çalışanlarının COVID-19 ile en ön safta Türkiye için mücadele ettiğinin altı çizilerek, GSM operatörlerinden ücretsiz iletişim ve internet desteği verilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
Hemsir 5 ay önce
Vizyona bakarmisiniz. Tebrikler...
Hemsireler sağlık memurları 5 ay önce
Ufak işlerle uğraşan ufak kapasitesili sendika kontör hesabı yapandan ne beklenir sen gir önce maaşları sonra sadaka gibi verilennikide bir uzatılan ücretsiz ulaşım hakkını talep et bir sağlık çalışanlari kadı askerin polisin öğretmenin uzman çavuşun zabıtanın vbvb herkesin ücretsiz ulaşım hakkı var kurumların servisi var bir bizlerde böyle birşey yok kontör leride siz sendika olarak karşılayın
yorumsuz 5 ay önce
küçük işlerin fuzuli sendikası....
hemşireler sağlık memurları 5 ay önce
git de ücretsiz ulaşım hakkı iste bir işe yarasın polisin askerin öğretmenin bu tür hakları var da neden sağlık çalışanlarının yok diye bir sor diğer bütün kurumların özel idare tarım maliye orman belediye vb hepsinin servisleri var bunu sor aylık trilyonlarca para geliyor üyelerden kontörüde siz karşılayın da biraz da üyelere harcayın hep kendinize audi passat mercedes arabalara yüksek maaşlara son model telefonlardan kısın kendinize az harcayında çalışanlara verin biraz yıldı bir takvim kalem ile bu işler olmuyor yetkili yetkisiz sağlık sen
Sendika malı 5 ay önce
Siz bize hakkımız olan maaşımızı verin biz cebimizden ödeyip ararız 30 liralık kontör için yaptığınız tatavaya bakın
ŞEMMUZ PİÇİ 5 ay önce
KÜFÜR ETMEYEYİM DİYORUM, ALLAHIM AFFET...
Excalibur 5 ay önce
Çok mühim bir hizmet bravo. Maaşlara zam alın zam.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?