Sağlık-Sen'den Sağlıkçılara Psikososyal Destek Önerisi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, ziyarette sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve talepleri hakkında bilgi vererek bazı proje önerileri sundu.

Sendika 07.06.2021, 20:27 07.06.2021, 21:50 Erdoğan Can
Sağlık-Sen'den Sağlıkçılara Psikososyal Destek Önerisi

Bakanlıkta gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Durmuş’a, Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan, Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan, Yusuf Dural ve Yasin Barutcu eşlik etti.

Sağlık-Sen heyetine ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Yanık, sendikalar ve sivil toplumla birlikte hareket etmenin sorunların çözümüne büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve taleplerine dikkat çekti. 

Durmuş, 10-14 gün kesintisiz karantina mesaisi yapan sosyal hizmet çalışanları başta olmak üzere tüm sosyal hizmet çalışanlarına ilave ödeme verilmesine özellikle vurgu yaparken, çalışanların sorunlarının masaya yatırılacağı idari kurul toplantısının da bir an önce gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SOSYAL DESTEK PROJELERİ

Ziyarette, Bakan Yanık’a sosyal proje önerisinde de bulunun Semih Durmuş, şiddet gören ya da şiddete tanık olan sağlık çalışanlarına psikososyal destek sunulmasına Sağlık-Sen olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Sağlık çalışanlarının mesaide oldukları zaman bakmakla yükümlü oldukları yakınlarına da sosyal destek olunması gerektiğini ifade eden Durmuş, bu projelerin hayat bulması halinde sağlık çalışanlarının yükünün hafifleyeceğini kaydetti. 

Durmuş’un proje önerilerini sıcak karşılayan Bakan Yanık, sorunların çözümünün yanısıra projelerin hayata geçmesi noktasında da kollektif hareket edeceklerini belirtti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
YAVUZ SULTAN SELİM 4 ay önce
BARİ AŞAĞILIK DUYGUSUNA SOKMAYIN İNSANLARİ. ÖNCE O TEDAVİYİ KENDİNİZE UYGULAYIN ZAVALLI YARATIKLAR.
YAREN 4 ay önce
Semihhh Semih. Süslü semih, kaytan saçlı semih sen ne kadar anlayışsız bir adamsın. Yaptığın her açıklama attığın her mesaj memurları aşağılıyor. Kendin audi arabalara binip lüks otellerde zevki sefa yapıyorsun. Sonrada bir sürü terane. Memurlardan aldığınız ayidatlatları yine memurlara dağıtsanıza. Semihhh semih.
mağdur 4 ay önce
askerlerin oyak gibi kurumlarına benzer kuruluşlar kurun zira bize akıl değil para lazım...zaten açtığınız derin akılsal yaraları hiçbirşey kapatamaz...iki elim yakanızdadır öbür dünyada...
SAĞLIKÇILAR DİYORKİ 4 ay önce
Semih bey Sen Başka İşle Uğraş Mesela Sağlıkçıların Döner ile ve Özlük,Sosyal Hakları ile uğraş Boş İşleri Bırak Asıl Görevine Bak
Suna 4 ay önce
ÜYE AİDATLARI İLE 30 40 BİN MAAŞ AL ÜYELERİNİ MASA BAŞINDA SAT.SONRADA PSİKOLOJİK TEDAVİ ÖNERİSİ SUN SİZİN YATACAK YERİNİZ YOK VALLAHİ. SİZLER ISLAH OLMAZ YARATIKLAR SINIZ.
show yapıyorsunuz 4 ay önce
show yapmışlar sağolsunlar
reel 4 ay önce
asıl sizin bizi devamlı masada satmanız yüzünden pisikolojimiz bozuldu.
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?