Sağlık Sen Çalışma Bakanına Sağlık Çalışanlarının Talep ve Beklentilerini Anlattı!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri, sağlık çalışanlarının toplu sözleşme sürecinden beklentilerini ve ücret adaletsizliği sorununu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile paylaştı.

Sendika 20.05.2021, 14:35 Güler Sağlam
Sağlık Sen Çalışma Bakanına Sağlık Çalışanlarının Talep ve Beklentilerini Anlattı!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki ile Genel Başkan Yardımcılar İdris Baykan, Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan, Yusuf Dural ve Yasin Barutcu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bakanlıkta gerçekleştirilen ziyarette, 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin Sağlık-Sen’in talep ve beklentileri gündeme getirildi.

Görüşme sonrası sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Genel Başkan Semih Durmuş, ziyarette sağlık çalışanlarının ücret kaybı gibi temel sorunlarının da gündeme getirildiğini belirterek şu paylaşımlara yer verdi:

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat Bilgin’e Sağlık-Sen Genel Yönetim Kurulu olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Görüşmede; önümüzdeki toplu sözleşme sürecinin tüm memurlar için kritik öneme haiz olduğunu özellikle belirttik.

Sağlık çalışanları özelinde ise; çalışma barışını bozan ücret adaletsizliğine son verilmesini, çalışanları ayrıştırıcı sözleşmeli çalışma modelinden vazgeçilmesini ve artık kaçınılmaz hale gelen istihdam ihtiyacını gündeme getirdik.

Sayın Bakan’ın görüş ve önerilerimize pozitif bir yaklaşım ortaya koyarak çözümden yana tutum sergilemesi memnuniyet vericidir. Bu yaklaşımın önümüzdeki Toplu Sözleşme görüşmelerinde de sürdürülmesi halinde pek çok sorunun çözüme kavuşacağı inancındayız.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Gerçekleşmeyen istekler 1 ay önce
Sağlıkçıların Gerçekleşmeyen Yıllardır istekleri: * 3600 ayrım yapılmadan her unvana verilmesi. * Sabitlerin artarak sigortaya yansıması. *Döner sermaye sistemini kaldırılarak maaşa yansıtılması. * Yıpranma verilmeyen ünvanlara yıpranma verilmesi. *Doktor ve sağlık personlere arasındaki ücret uçurumunun daraltılması... * Sağlık personllerinin özlük haklarının iyleştirilmesi...
vhki 1 ay önce
hep anlatıyor birilerine ama hikaye
Birol 1 ay önce
Sağlık bakanlığı çalışan yardımcı hizmetler sınıfı genel idari hizmetler kadrosuna geçmek istiyor acaba bu sorunu da gündeme getirdiniz mi acaba nerde öğünler en mübaşir lere verilen hak gibi verilirse sevinirler hak hukuk adalet için kul hakkı için hepsi idari birimlerde görev yapmaktadırlar hep söz özde yok olmuyor saygılarımla
Ruhsuz 1 ay önce
Allah sizi bildiği yapsın
Memur 1 ay önce
Sağlıkta çalışanlara EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET verilmeli Işçilerde kıdem yılına ve mezuniyet i ne göre ÜCRET verilmeli
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?