Sağlık Sen: Bütçeden Hakkımızı Refahtan Payımızı Aldık!

Ağustos ayında başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde Memur-Sen ile Kamu İşvereni mutabakata vardı. Memur maaşlarında 2022 yılı için %5+ %7, 2023 yılı için ise %8 +%6 olmak üzere iki yıl için toplamda %26 oranında bir artış gerçekleşecek. Oransal zammın yanı sıra birçok yeni kazanım üzerinde de Memur-Sen ile Kamu İşvereni anlaşmaya vardı.

Sendika 24.08.2021, 16:04 24.08.2021, 16:33 Güler Sağlam
Sağlık Sen: Bütçeden Hakkımızı Refahtan Payımızı Aldık!

Bakan Bilgin: Sağlık Çalışanlarımıza Selam Olsun

Bakan Bilgin, “Sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmemiz lazım. Sağlık-Sen başkanı da aramızda. Onun vesilesiyle sağlık çalışanlarımıza selamlarımızı iletiyoruz. Burada devletimizin mücadelesi maddi kıstaslarla ölçülmeyecek konudur. Başta sayın bakanlarımız olmak üzere, Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda varılan mutabakatla ilgili açıklamalarda bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Geldiğimiz noktada 2022 yılı için yüzde 5+7, 2023 yılı için ise yüzde 8+6 olmak üzere maaş ve ücretlerde %26’lık bir artış sağladık. İdari Hizmet sözleşmeli sendikalı en düşük memur Maaşını % 37 yükselttik. Sendikaya yeni üye olacak Bekar Hizmetli Maaşı % 32.45 zam almış olacak. Bu verilerle: 15’1 Evli Eşi Çalışmayan 2 Çocuklu Sendikalı Hizmetlinin Maaşı: 4.983 TL’den 2 Yıl içinde 6.516 TL’ye çıkmış olacak. İdari Hizmet Sözleşmeli, Evli Eşi Çalışmayan 2 Çocuklu Sendikalı Maaşı: 4.009 TL’den 2 Yıl içinde 6.883 TL’ye yükselecek” ifadelerini kullandı.

6. Dönem Toplu Sözleşme’nin Türkiye’deki örgütlülük ve emek adına bir milat oluşturduğuna vurgu yapan Yalçın, “Refahtan Pay alacağız. Bu gün Toplu Sözleşme Masasına ve Metnine yansıyan pay, ilerde bordroya da girecektir, buna inanıyorum. Bir başka önemli gelişme; Toplu Sözleşme Masası, örgütlülüğe önem ve değer verdiğini Toplu Sözleşme İkramiyesine özel ve yüksek artışla ispatlamıştır. Toplu Sözleşme İkramiyesi 134 TL’den 400 TL’ye çıkardık. Sözleşme sonu itibariyle Toplu Sözleşme İkramiyesi yaklaşık 3 kata yakın artacaktır. 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler konusu; ön sınırlama olmaksızın 2022 yılı içerisinde, bizim ve Kamu kesiminin ortak çalışması ile çalışılacak ve tamamlanacak” dedi. 

Yalçın, “6. Dönem Toplu sözleşmenin mutabakatla sonuçlanmasına büyük katkı ve destek sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Müzakerelerde çözüm odaklı yaklaşımları, çalışma hayatına dair birikimiyle hem sürece hem de sonuca pozitif enerji yükleyen Sayın Vedat Bilgin Bakanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Mücadelenin de müzakerenin de kazanımların da olduğu en reformist ve en kapsayıcı Toplu Sözleşme olmuştur. Bizi yalnız bırakmayan Basın Emekçilerine de özel teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Mustafa 2 ay önce
Yalancının
Sağ mem 2 ay önce
Refah payı olarak 3ün 1ini aldın ula sağlıkçılara bu dönemde ne aldın sözleşmeli yöneticilere çok ihtiyaçları vardı onlara ek ödeme çıkarttınız sattunız resmem milleti ben resmen sırf 400 lira alacağım diye kendimi satmam hiç bir sendikaya üye değilim hepsi aynı
PISLİK SİNIZ 2 ay önce
ALI DENEN ...... MEMURU SATTI. SENDIKA UYELRI DE SIĞIR DIR....
Sağlıkçı 2 ay önce
Yalancı ya bir şey yapsalardi memlekette kucaktan inmezdin...
Şaka mı bu 2 ay önce
Gerçekten insanoğlu buna inanıyor!!! Ya bizde anlama sorunu var yada bu kişiler dahi ve bizim aklımız ermiyor sağlık çalışanları olarak 100 lerce kazanım elde ettiğmizi görmeye!!!
Bize refah yok 2 ay önce
Ortada refah mı var da pay alacak. Refah yap işlet devrette, ihalecilerde, muteaahitlerde, iş adamlarında, siyasilerde, rüşvetçi kamu görevlilerinde, torpilli maascılarda, aracılarda, istenen haberleri yapan medyada
Sağlıkçı 2 ay önce
Helal olsun. Bu kadar üyesi olan memura fazla bile
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?