PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Bursa Genel Kurul Seçimlerini Mahkeme Durdurdu

6. Olağan Genel Kurulunu yapmaya hazırlanan Sağlık Sen Bursa Şubesi seçimleri 4. İş Mahkemesi kararıyla durduruldu.

Sendika 19.07.2022, 18:09 19.07.2022, 18:20 Cansu Polat
Sağlık Sen Bursa Genel Kurul Seçimlerini Mahkeme Durdurdu

Sağlık Sen Bursa Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulu, Başkan adaylarından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü de olan Tamer Elinç’in açıklamasına göre mahkeme tarafından durduruldu belirtildi.

Tamer Elinç: Haklı Kazanımımız Hayırlı Olsun

Başkan adayı Tamer Elinç, 12 Mayıs 2022 tarihinde delege seçimi başvuru sürecinin başlamış olduğunu hatırlatarak “yaklaşık 70 günlük anti demokratik bir ortamda, usul ve mezkur yönetmeliklere aykırı olarak cereyan eden seçim sürecinin 19 Temmuz tarihinde Bursa 4. İş Mahkemesince 15 Eylül 2022 tarihindeki ön inceleme duruşma tarihine kadar durdurulmasına karar verildigini” söyledi.


*Tamer Elinç - Sağlık Sen Bursa Şubesi Başkan Adayı

Mahkemenin kararını değerlendiren Tamer Elinç, bu haklı kararın Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu, hiçbir şahıs yahut da tüzel kişiliği hukukun üstünde kendi menfaat ve çıkarları doğrultusunda hareket edemeyeceği gerçeğini bir kez daha hüküm altına aldığını kaydetti.

Yorumlar (2)
Yunus 1 ay önce
Mahkeme kararı göstermiştir ki mevcut başkan haksız ve hukuksuz bir şekilde kendi menfaatleri dogrultusun da seçimleri manüple etmis ve sonrasinda da mahkeme el çektirmiş hayırlı olsun.
Sendika genel merkezi bu durumda gereğini yapmalı seçime kadar mevcudun yerine atama yapmalı
T akbulut 1 ay önce
Daha şimdiden mahkemelerde rakibine çelme takmaya çalışan bur başkan adayı tamer emi hukuk sadece senin değil hepimizin gokhan bey inşAllah kazanacak ve sende sonucuna katlanacaksın neyin hukuk mücadelesini verdin anlamafik abisi gitti senin uyelerinmi haklı kim haklı kendini birde haklı konumuna koymuş Allahım saba fırsat vermesin diyerek yorumuma son er
Veriyorum mahkeme aslında haksız idda lari bakacak birde ihtisas nadil da tehdit dilini kullanmıştım üyeye kimse bunları unutmayacak aday arkadaşını mahkemerleri yiprataxahini zannettim mahkeme de seni kazandırmaz rahat ol asla oy vermem zihniyet ve yaklaşım hoş değil birde açıklama yapmış anti demokratik dediğin şeyde neden seçimlerden çekilmesinden son dakikaya kadar girdin seçimlere kazabsnatacahini anladım psikolojik yıpratma haa gokhan abi beyfendı inşAllah üzerindeki kara bulutlar dağılır güven tazelwyecek tür herkes bundan emin evvel Allah
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?