PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Başkanlığına Ebe Aday

Önümüzdeki günlerde Genel Kurulunu yapacak olan Sağlık Sen Gaziantep Şubesi başkanlığına Ebe Ayşe Parlak Kılınç aday olduğunu açıkladı.

Sendika 13.06.2022, 17:38 13.06.2022, 18:15 Cansu Polat
Sağlık Sen Başkanlığına Ebe Aday

“Sağlıkta kadın hareketi” sloganıyla yola çıktığını belirten Ebe Kılınç, 25 yıllık meslek hayatı olduğunu belirterek Sağlık Sen Gaziantep şubesinin 6. Olağan Genel Kurulunda Şube Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

BÜYÜK EMEKLER VERİLDİ

“25 yıldır sahada büyük bir özveriyle birçok aşamada emek vermiş biri olarak sorunlarımızı birebir yaşayarak öğrendim” diyen Kılınç, “Çalışanların yüzde 70 inin kadın olduğu bir sektörde sendika yönetiminde hiçbir kadının yer almamasını yıllardır çok büyük bir üzüntüyle izlemekteyim . Kadın elinin degdigi her yerin güzelleşeceğine inanarak sendikamızı daha da güzelleştirmek amacıyla bu yola çıkıyorum şimdi zaman yaşadığımız sorunlara çare olma zamanıdır . Başkanlığım döneminde döner sermaye ve nöbet ücreti eşitsizlikleri ,mobbing ,kreş sıkıntısı ,4B lilerin sıkıntıları ivedilikle çözüm için çalışacağım sorunlardır . Enerjimiz yüksek motivasyonumuz tam ve biliyoruz ki başarı bir varış noktası değil bir yolculuktur.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar (3)
Sağlıkçı 3 hafta önce
Hala gülerek bu sendikaya üye olan vede başkan adayı olan sağlıkçılar varken düştüğümüz bu durum az bile
Ahmet 3 hafta önce
Aralıkta eylem yapanların duruşunu merakla bekliyorum ????
Metin 2 hafta önce
biraz onurlu olunda şu sendikanın peşinden gitmeyi bırakın artık
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?