Sağlık-Sen Başkanı Yıldırım Valiliğe Seslendi: Pandemi Kurulunda biz de olmalıyız!

Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım İzmir Valiliği öncülüğünde kurulan Pandemi kurulunda sağlık çalışanlarının temsilinin yetkili sendika tarafından yapılması gerektiğine dikkat çekerek, ‘’Sağlık çalışanların eksiklerini, isteklerini, taleplerini en iyi aktif sahada olan bizler biliyoruz. Tüm yönetim kurulumuz ve başkan yardımcılarımız yedi gün yirmi dört saat sağlık kurumlarında korona virüs ile mücadele etmektedir. Pandemi kurulunda sağlık çalışanları Sağlık-Sen tarafından temsil edilmelidir. Aksi takdirde kurulun en önemli ayağı eksik kalacaktır’’ dedi.

Sağlık-Sen Başkanı Yıldırım Valiliğe Seslendi: Pandemi Kurulunda biz de olmalıyız!

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım İzmir’de kurulan Pandemi Kurulunda sağlık çalışanlarının yetkili sendika tarafından temsil edilmesi gerektiğini belirtti. Sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini aktif sahada olan Sağlık-Sen yönetim ve üyelerinin bildiğini vurgulayan Başkan Özgür Yıldırım, ‘’Tüm dünyada Covid-19 ile mücadele son hızıyla sürüyor. Ülkemizde de virüsün yayılımızı önlemek ve hastalıkla mücadele kapsamında birçok çalışma yürütülüyor. Ülke genelinde Korona Bilim Kurulu’ndaki birbirinden değerli hocalarımız çalışmalarını yürütüyor. Bu virüsle mücadele kapsamında yapılması gerekenleri belirleyerek, anlatıyorlar. Yerel bazda ise ilin, sosyal, kültürel ve toplumsal özelliklerini en iyi bilen valiliklerdir. Bu sebeple Valilikler öncülüğünde İzmir’de Pandemi Kurulunun oluşturulması doğru bir adımdır. Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şubesi olarak bu kararı destekliyoruz. Fakat bu kurulun içinde sağlık çalışanlarını onların yetkili sendikası Sağlık-Sen’in temsil etmesi gerektiğine inanıyoruz’’ dedi.

TIKLAYIN

‘’SAHANIN TALEPLERİNİ EN İYİ BİZ BİLİRİZ’’

Sağlık çalışanlarının sorunlarını en iyi onların içinde olanların bileceğine vurgu yapan Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, ‘’Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de bu mücadelenin kahramanları sağlık çalışanlarıdır. Bir askerin karşıdan gelen mermiye göğüs gererek vatanı müdafaa ettiği gibi sağlık çalışanlarımız da virüse karşı cansiperane çalışmaktadır. Bu süreçte en büyük riski taşıyan, en büyük fedakarlığı yapan hiç şüphesiz ki sağlık çalışanlarımızdır. Bu kapsamda onların gereksinimleri, ihtiyaçları, talepleri, sorunları ve sıkıntıları çok iyi anlaşılmalı ve analiz edilmelidir. Zira bu hem sağlık çalışanlarımız açısından hem de toplum açısından hayati önem taşımaktadır. Bir ili en iyi soyo-ekonomik, kültürel yapısını bilen, ihtiyaçlarını ve alınması gereken önlemlerini bilen nasıl ki o ilin valiliği ise, sağlık çalışanlarının sorunlarını, sıkıntılarını, talep ve ihtiyaçlarını en iyi bilen de yedi gün yirmi dört saat onlarla birlikte sahada olan, onların yetkili sendikasıdır. Tüm başkan yardımcılarımız, tüm yönetimimiz, üyelerimiz yedi gün yirmi dört saat İzmir’in çeşitli sağlık kuruluşlarında çalışmakta, korona virüsü ile mücadele etmektedir. Pandemi kurulunda yer alan İzmir İl Sağlık Müdürlüğümüz ile düzenli olarak görüşmelerimiz ve aktarımlarımız devam etmektedir. Kuşkusuz kendileri sağlık kurumları ile ilgili önemli çalışmalar yapacaklar ve bu Pandemi Kurulu’nun sağlık ayağını temsil edeceklerdir. Fakat sağlık çalışanlarını temsilen yetkili sendikanın bu kurulda olmayışı, kurulun önemli bir ayağını eksik bırakacaktır. Bu sebeplerle ben buradan konunun tüm yetkililerine sesleniyor ve İzmir Pandemi Kurulunda sürecin kahramanlarını temsilen onların yetkili sendikasının da kurula alınmasını önemle talep ediyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 05:03

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
112.
112. - 2 ay Önce

Tabi tabi gidip orda uye yapmaya ugrasirsiniz saglikcilara yemek vs ayarlamayin

Yücel Çolak
Yücel Çolak - 2 ay Önce

Siz üyenize sahip çıkmıyorsunuz ki nasıl hakkını koruyacaksınız

Ayşegül
Ayşegül - 2 ay Önce

BUNLAR FİLM ÇEVİRMEYİ SEVEN ARTİSTLER .LÜTFEN BU SENDİKADAN İSTİFA EDİNİZ VALLAHİ BOMBOŞ İNSANLAR HEPSİNİ ÇOK İYİ TANIYORUM.

memur06
memur06 - 2 ay Önce

Çalişanlar karnini doyuramiyor.önce bunu halledin

Yücel Çolak
Yücel Çolak - 2 ay Önce

Siz üyenize sahip bile çıkmazken orada benim hakkımı nasıl savunacaksınız

Yücel Çolak
Yücel Çolak - 2 ay Önce

Siz üyenize sahip çıkmıyorsunuz ki nasıl hakkını koruyacaksınız

SIRADAKİ HABER