Sağlık Sen Başkanı: Sayın Bakan, Sağlık Personelinin Ne Sorunu Çözdünüz?

Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile sağlık çalışanlarının son 20 yılın en kötü zamanını ve fetret devri yaşadığını belirtti

Sendika 29.04.2021, 22:17 30.04.2021, 00:54 Güler Sağlam
Sağlık Sen Başkanı: Sayın Bakan, Sağlık Personelinin Ne Sorunu Çözdünüz?

Başkan Köksal açıklamasına şöyle devam etti:

Kimin umrunda diyebilirsiniz ;bizde zaten farkındayız . Sayın bakanım ne yazık ki A takımınız yetmedi siyasi bakan Yrd sahanın gerçeklerini görmüyor veya görmezden geliyor .

Üç defa okudum çıkan genelgeyi, gayret gösterteceğiz azemi dikkat edeceğiz ,elimizden gelen çözümleri idarecilerimiz yapmaya çalışacak.

Hangi idareci ?

Sahadan uzak olduğunuz o kadar belli ki idarecilerin çalışanları insan yerine koymadığı ,çalışanların sorunlarını dikkate almadığını bilen yok . İletişim kurulabilen kaç idareci var . Her soruna bir gerekçe ile yaklaşıyorlar . Bizim idarecilerimiz i maliyenin başına veya bir fabrikaya CEO yapın bakın nasıl personel eziliyor ,personelin nasıl fazla mesaisi kesiliyor, zorla nasıl izne çıkarılıyor ,nasıl kar ediliyor görün .

Kısa vadede insan yerine konmamak, kararlar alınırken ben öyle uygun gördüm demek, eşya kadar değersiz görüp geçici görev ve yer değişikliği yapmak ve en son engelli ler ile çıkan genelgede engelli çalışanlarını yok sayanları unutmadık bunlar ilk etapta aklımıza gelen konular.

Maddi kısımları geçtik, manevi olarak idari baskı ve iletişim sizlik bizleri öldürdü, küstürdü.

Sağlık çalışanlarını siyasi iradeye kimler düşman ediyor ?

Bence siyaset bürokrasinin ve bürokratın getirdiği yükün bedelini ağır ödeyecek bizden demesi. Her gün sahada her gün insanlar ile iç içeyiz.

Çiftliğe dönmüş hastanede 27 yıldır idareci olan yaşadığı sorun ve sıkıntıları özür dileyip sorun tespiti yapacakken beni istemiyorlar ,tuzak kuruluyor,
Sendikal baskı var diyenlere gelde gülme işin yolu tutulmuş 27 yıldır .

Şehirde ki en küçük siyasi ye sözleşme de destek olsun derdi ile vip hizmet aşkı ile tutuşan fitneden beslenen ler dahası .

Sahada yapıyormuş gibi çek ,başarılı gibi istatistik tutuyor ise mesele yok .

Fetö taktiği idi başarısızlığı örtmek için başkalarına iftira atmak, ihaleyi başkasına yıkmak .

Sahada çalışan sağlık personeli için artık şu şöyle demiyeceğim;

-Çocuklara bakacak biri yokmuş !

Yapmasalarmış ,bize mi sordular çocuk yaparken .

-Döner sermaye istiyorlar

En kötü servise alırım .

-Listelere itiraz ediyorlar

Onu geçici göreve veya enfeksiyona verin .

İdareden gözüken böyle …..

Hastaneler de doktorlar ile sohbet edin ,sağlık personelini 10 dakika dinleyin neden sürekli itiraz ediyorlar bir dinleyin.

Sayın bakanım göreviniz de 3 sene yi dolduracaksınız . Çalışanlar için siz neler verdiniz veya ne sorunu çözdünüz ben göremedim.

Sağlık personelinin 0,98 kuruş döner sermaye aldığı yerde 28 bin TL döner alan ekip arkadaşı var ise sözün adaletin bittiği yerdeyizdir.

Sahadan uzak olan yalanı bol olan, süslü istatistik ler ile bizim idareciler böyle .

Yalan bol, fitne çok. Sıkıntı olur ise de sendika yerimize adam atamak İçin yalanını sıyır gitsin . Zaten sağlık çalışanın sorunu yok ,bizde idarecileri sevmiyoruz. Ondan yazıp çiziyoruz .

Bu arada Yunusemre Devlet hastanesi ülke gündemini teşkil eden Uz Dr Samet temel mahkeme kararı ile geçici görevi sonlandırıldı .

Sağlık çalışanı bitmiştir ve son 20 yılın en kötü dönemini yaşamaktadır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Mehmet 5 ay önce
Çok doğru tespitler ama o kadar tükenmişiz ki mücadele edecek gücümüzde takatimizde kalmadı
işinize son verdik deseler bi çok arkadaş kurtulduk diye sevinecek durumda çünkü insan yerine konmuyoruz
Eski bşhekimin sözü vardı ben bakan olsam sağlık personeline bu maaşı vermem diye durum bu şimdiki bakanda aynı zihniyetten sanırım
Helal 5 ay önce
Tek kelimeyle helal olsun. Sosyal adalet isteyen herkesin duymak istediğini haykırıp sesimize ortak olmuş. Bravo ve helal...
Memur06 5 ay önce
Başkan yürek yemis herhalde.semih durmus duymasin .yoksa gorevden alir bak.
Çözmedi 5 ay önce
Dr dışı sağlıkçının hiçbir sorunun çözmedi. - sabitlerin kaldırılıp maaşa aktarılması yok, taban ücrete seyyanen iyleştirme yok, adaleletli döner yok, 3600 yok, yıpranmanın her unvana 4 yıla 1 şeklinde verilmesi yok, kreş sorunu yok. Sorun çok çözen yok
ali 5 ay önce
yetkisiz sendika
sağlık personeli 5 ay önce
sayın bakanım buna da cevap verir misiniz
ANKARA DUY SESİMİZİ 5 ay önce
SAĞLIK SEN GÖLGE ETME YETER.................
yeter artık 5 ay önce
sağlık çalışanlarından (ebe,hemş,sağ.mem,tıb.sek,lab.tek vb) AKP'ye oy çıkmaz sandıktan. yeter artık sağlık çalışanlara vermediğiniz hakları burnunuzdan fitil fitil gelsin. ohhh ne ala memleket bekçisine imamına öğretmenine gassalına hacısına hocasına var sağlıkçıya gelince hakkı ödenmiyor öyle mi !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?