Sağlık Sen Başkanı: Sağlık Bakanlığı Bürokrasisi Sahadan Bihaber

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz Sağlık bakanlığı bürokrasisi öz evlât, taşra (saha) üvey evlatları gibi!!! Salgından öncesinde başlayan sağlık çalışanlarının ötekileştirilmesi, salgınla beraber ayyuka çıkmıştır dedi.

Sendika 27.02.2021, 15:24 Güler Sağlam
Sağlık Sen Başkanı: Sağlık Bakanlığı Bürokrasisi Sahadan Bihaber

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz sosyal medya hesabından yaptıgı paylaşımda

"Sağlık Bakanlığı Bürokrasisinin öncelikli işi, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözüme kavuşturup, sağlığın işleyişini kolaylaştırmak olmalıdır.

Bakanlık asıl işini yaparken hata yapmamak için STK lara danışır, STK ların görüşleri çok kıymetlidir. Sahanın beklentileri STK la r yoluyla bakanlığa iletilir. İletileri dikkate almayan bakanlık bürokrasisi sağlık çalışanlarına değer vermiyor demektir.

TIKLAYIN

Her gün mobbing haberleri sıradanlaşmış, sağlık çalışanlarına psikolojik travma şeklinde yansımaları olmuştur.

Neydi mobbing?

Mobbing ya da bezdiri, bir grup insanın, bir kimseye veya başka bir gruba sosyal kabadayılık yapması. Latince kökenli sözcük; psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek anlamlarına gelir. En iyi ifade eden anlamıyla yıldırma veya iş yerinde psikolojik terör anlamlarıdır. (Vikipedi)

Döner sermaye yıllardan beri çözüm bekliyor, beklentisi sahada umutsuzlukla karşılık buluyor. Ek ödeme, Performans sistemindeki haksızlıkları görmek, gidermek için hesap uzmanı olmaya gerek yoktur.

Temennimiz kafamızı kuma gömmekten vaz geçer, sahanın sorunlarını görür, çözüm üretmeden öte, çözüme kavuşturulur." ifadelerine yer verdi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Ayni şey 2 ay önce
Sağlık sen içinde geçerli
CovidAcil 2 ay önce
Siz haberdarsınız da ne işe yarıyorsunuz?!
Ruhsuz 2 ay önce
Kendisi boş işler başkanı .sen ne yaptın sağlık personeli için de sağlık bakanına kızıyorsun
Hemsireler sağlık memurları 2 ay önce
Defolun gidin Allah aşkına bizleri bu hale sizler getirdiniz son 10 yıldır koltuk makam uğruna sustunuz bir disk kadar olamadınız adamlar temizlikçi işçiler için kendi CHP li Maltepe belediye ne eylem kararı aldılar eylem yapıyorlar sizler bir daha olsun değil eylem tepki gostermediniz aldığımız maaş 4500 TL ancak defolup gidin
mustafa 2 ay önce
sağlık çalışanları arasındaki adaletsiz gelir dağılımını çok iyi yapmak gerekiyor aynı zamanda artık işçilerle memurlar arasındaki fark dikkat etmek gerekiyor onların sendikası var diye onların grev hakkı var diye biz memurlara da grev hakkı verilsin
çok komik 2 ay önce
Tencere dibin kara, seninki........, Sağlık bakanlığı sözleşmeli sistemle döner sermaye üzerinden vurgun yapılan çiftliğe dönmüş, sen ne anlatıyorsun.
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?