PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Başkanı Olmak İsteyen İdareciler Asli Görevlerini Unuttu!

Yetkili sendika Sağlık Sen’in Türkiye genelindeki şubelerinde delege seçimleri devam ederken hastanelerde idari görevde olan çoğu yöneticinin başkan olmak için yoğun çaba harcadığı bununla beraber çoğunun asli görevlerini aksattığı ileri sürüldü.

Sendika 06.06.2022, 16:57 06.06.2022, 17:55 Cansu Polat
Sağlık Sen Başkanı Olmak İsteyen İdareciler Asli Görevlerini Unuttu!

Sağlık Sen’in şubelerinde devam eden delege seçim süreçleri çoğu yerde Genel Merkez müdahalesi nedeniyle tartışma konusu olurken en son Bursa’da Şube Başkan adayı İlker Çelikcan’ın basına yansıyan haberlere göre yeterli desteği bulamadığı için sinir krizi geçirdiği iddia edilmişti.

Sözleşmeli idarecilerin yetkili sendika Sağlık Sen’in Şube Başkanı olmak için son dönemde yoğun talepte bulunduğu belirtilirken çoğu idarecinin aday olmasa bile sendika yönetiminde sözünün geçmesi için ortak hareket ettiği adaylara verdikleri destek eleştiri konusu olmaya devam ediyor.

Sendika seçimlerinde mevcut görevlerini aksatarak seçim yarışına müdahil olan çoğu yöneticinin asli görevlerini aksattıkları gerekçesiyle haklı eleştirilerin odağı oldular.

İDARECİ Mİ DEDİKODUCU MU? 

Öte yandan Ak Parti ve Külliye’ye yakınlığı ile bilinen sendika başkanından sözleşme döneminde destek alabilmek için bazı hastane müdürlerinin genel merkeze muhalif hastanelerde mevcut delege adaylarını ve temsilcilerini sindirmek ve karalamak için aslı astarı olmayan söylemlerle dedikodu çıkartığı yada sonu bilinmez işlere imza attıkları da iddialar arasında yerini aldı.

Bursa Sağlık Sen Seçimleri Son Örneği

Geçtiğimiz hafta Sağlık Sen Bursa Şubesinin delege seçimlerinde Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesinde Başkan Adayı idarecinin sağlık çalışanına yönelik olarak “anandan emdiğin sütü burnundan getireceğim. Sen benim kim olduğumu bilmiyorsun? seni bitireceğim” diyerek tehdit ettiği ileri sürülmüştü. Buna benzer birçok ilde sözleşmeli idareciler, neredeyse tüm mesaisini seçim kampanyasına ayırırken, asli görevlerini tamamen bıraktıkları iddia edildi.

İşe gitmeyen memurlar mı var?

Diğer taraftan Sağlık Sen’in delege seçimleri nedeniyle herhangi bir resmi izinleri olmadığı halde çoğu sendika üyesi ve delegenin aslı işlerini yapmak yerine tüm mesailerini sandık başlarında geçirdikleri, bu memurların hangi gerekçeyle işe gitmediklerinin hastane yönetimlerinin kontrolünde olup olmadığı ise bilinmiyor.

Yorumlar (7)
Hemşire 4 hafta önce
Bu yıl Sakarya Sağlık Sen başkanımız SEAH hemşirelik hizmetleri Müdür yardımcısı vurguncu Esma olsun, yakışır....
Milyonluk vurguna rağmen arkasında kimler var sorusturulmadan nasıl olduysa Hapisten de sıyrılmış . O koltuk yakışır ablamiza. Soyguncu hükümete soyguncu sendika ve başkanları.....
Çakma haberciler 4 hafta önce
Siz o memurların asli görevini bırakıp seçimle ilgilenmesi yerine, ballı maaşlarıyla ücretsiz izinde dedikodu üreterek entrikalarla seçimi götüren kadrolu sendikacılara iki laf söylesenizde samimi olsanız keşke. Yazıklar olsun haksız ama güçlü olanın yanında durana, helal olsun zayıfta olsa doğru çizgiden vazgeçmeyenlere.
hakan 3 hafta önce
sağlık sen başkanlığı nedir yaa, adamların kendilerini yönetecek halleri bile yok,çıkmış çalışanların sorunlarını çözecek,puhhaaaaaa
Yhs 3 hafta önce
Yhs asli görevi ne heps masanın köşesini tutmak
sorgula 3 hafta önce
AKP İlçe Yönetimindeki Taşörondan işçi kadrosu alan zatlar her gün hastane dışında "patiye gidiyorum" dedi mi başheki bile gık diyemiyor. işçiler hemşireden sağlıkçıdan memurdan havalı. Müdürün odasından çıkmaz müdüre başhekime dedkoculuk ajanlık yapar. Ama bu saltanat bitecek bir gün.
YOLSUZLUK....MÜFETTİŞ GELENE KADAR 3 hafta önce
AYDIN DEVLET HASTANESİ de işe gitmeyen temizlik personeli işci sendika temsilcisi var yasal dayanagi olmayan hakkinda tutanak tanzim edilen işe gelmedigi halde geldi gibi gosteren, işe gelmedigi halde fazla mesai alip kamu zarari olusturan bu zati hastane muduru bu durumu bildigi halde sumen alti yapiyor yetinmeyip bu kisi temizlik sorumlusu olarak çalıştırılıyor.kamu zarari olustugu kayitlarin mudurun elinde oldugu biliniyor hastane muduru ve temizlik personelinin gorevi kotuye kullandigi araştırılsın
ben neclaa 3 hafta önce
ilker çelikcanda son durum mahkeme kararı ile geri dönen hemşiresine biz seni istemiyoruz diyen il sağlık müdürü ve başhekimi 2 yıldır sürgünde olan güvenlik şefi geri çağrılıyor ik gün mobing yönetici kalmamış gibi asker olan sivil savunma amirine güvenlik sorumluluğu verilip askeri disiplin uygulatılıyor her gün mobing tutanak hala bakanlık bu insanları o koltukta tutuyor
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?