PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Başkanı: Mobbing İle Üyelerimiz İstifa Ettiriliyor

Sağlık Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, idarecilik yetkisini kullanarak sendikalarından üye istifa ettirilmesine sessiz kalmayacaklarını açıkladı.

Sendika 07.12.2022, 11:37 Cansu Polat
Sağlık Sen Başkanı: Mobbing İle Üyelerimiz İstifa Ettiriliyor

Sağlık Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, 6. Olağan Genel Kurulda aday olan kıymeti kendinden menkul kişilerin, teşkilattan ve üyelerden umduğunu bulamayınca istifa ederek başka yerlere taşındıklarını, delege seçimlerinde oy kullanabilsinler diye başka sendikalardan sendikamıza geçici üye taşıyan bu zevatın şimdi de taşıdıkları bu kişileri ve kendileriyle beraber hareket eden kişilerin sendikalarından istifa ettirdiğini, bu konuda diyecek bir şeyleri olmadığını, zira kişinin üye olması ve istifa etmesinin kendi tercihi olduğunu söyledi.

Ancak idarecilik yetkisini kullanarak Sağlık Sen’den üye istifa ettirilmesine diyecek çok şeylerinin olduğunu söyleyen Şube Başkanı Yünkül, seçimleri kaybeden Hastane Müdürünün diğer bazı hastanelerdeki başhemşire, servis sorumlusu ve yöneticilerin Sağlık Sen üyelerine mobbing yaparak istifa ettirmesi, sendikamız üzerinde tezgahlanan oyunların açık göstergesi olmaktadır ifadelerini kullandı.

Yünkül açıklamasına şöyle devam etti:

Seçimler sırasında ısrarla üzerinde durduğumuz, dertleri sendika ve dava olmayan, gerçek niyetleri, kişisel ikbal olanların saf değiştirerek, Devletin emaneti olan idarecilik makamını baskı aracı olarak kullanmalarından dolayı gerekli girişimlerde bulunacağımızı belirtirken, seçimler sırasında da; “Seçimlere karışmayacaksınız!” talimatı verilmesine rağmen, makamlarını kullanarak sendikamıza operasyon çekmeye çalışan idarecilere kör ve sağır kalan Sağlık Müdürlüğü yetkililerini göreve davet ediyoruz.

Yorumlar (56)
sm 2 ay önce
yanlış olmasın mobingle üye yaptıklarınız ne olacak
ferdi 2 ay önce
biri mobing mi dedi, şaka mısın be adam senelerdir bunu yapan senin sendikan
Canbaz 2 ay önce
Hadi ordan. İnsanlar 3 kuruşa muhtaç durumda sizin yüzünüzden. Hiç bir hakkımızı almadınız. Öğretmenler bile bizim kadar çalışmadı anca çıkıp kuru laflar ediyorsunuz. 3 ayda bir verilen 750 liraya muhtaç herkes. Kimsenin gönlü sizden yana değil . Patır patır dökülüyorsunuz işte seçimden sonra dibe vuracaksınız hepiniz tüm sağlık sendikaları . Siz hala kalkıp öküz altında mobing arıyorsunuz.
Yunus Demir 2 ay önce
İşiniz gücünüz dalavere olmuş.
3 sene üyeniz olmama rağmen her gün mobbing uyguladı yoneticileriniz. Yarası olan gocunur boşuna dememişler..
murat kuru 2 ay önce
ne surat var bunlarda arkadaş ya. adamlar arsız, deri değil kösele resmen. Korkudan millet adım atamıyor. çoğunluk istifa arefesinde sizin zulmünüzden çekinip istifa edemiyor.
Sağlıkçı 2 ay önce
Sen önce kendi yöneticilerinin yaptığı mobinge bak sonra diğer sendikalara bak. Sizin sağlık sen yetkili olduğunuz yerlerde çalışanları ezmek için ne gerekiyorsa yapıyor yaziklar olsun sizin gibi zihniyete sendikacilara
KOMIKKKK 2 ay önce
Ya bir gidin Allah aşkına..şimdiye kadar sahada biz hükumetin sendikasiyiz diyerek dolaşarak boy gösterip insanlara zorla üyelik formu imzalattiginiz günler i unuttunuz mu ??sendika yonetimine nerede koltuk var müdürlük, yardimcilik onları oturtma ya da koltuğunu sabitleme derdiniz..Antalya Sağlık Sen örnektir..kim nerede hangi koltukta onu öğrenin sonra mobingten bahsedin..Yetkili fakat ETKİSİZ sendika SIZ siniz..bırakın bu goy goyculugu artık yeter..
saglikci 2 ay önce
yav he he
sağlık personeli 2 ay önce
işiniz gücünüz yalan sendikadan başka her şeye benziyorsunuz
yav he 2 ay önce
verin makamları. ya en azından bir sorumluluk veya bir eğitim ve seminer adı altında yazın deniz kışın kaplıca yaptırın.
Yatacak yeriniz yok da dürüstlük taslıyorsunuz başkan. Maaşınız kaç para kim veriyor ve altınızdaki araba kimin masraflarını kim karşılıyor.
Saglik gunler 2 ay önce
Ya he adlı yorumcu gokgan bey belge ve delile dayanmadan birşeyler demez vardır bildikleri cekirgede ki seçimlerde delegenin biri 9 delege kazandık diye millete vatsaptan kolda pazı işaretli mesajlar yollamış ona ne dersin 9 kişinin delege olmasında katkılarından dolayı herkese teşekkür ederim altin dada terbiyesizce pazili kol hareketi sonuç sen memursun edebini bozmasın zavallı bu bağlamda gokhan yunkul destekleyen bir üye olarak haklı konuyu gündeme taşımış here yerini ve seviyesini bilmelidir
asabi 2 ay önce
asıl mobbing uygulayan sizsiniz alanya adsm ilçe sağlık sen başkanı kurumda görevli bir memura kendi sendikasına geçmemesi durumda kişiyi başka bir ilçeye sürmekte tehdit etti. sözde bu gerizekalı başkanınız aynı zamanda adsm me müdürü çıkmış birde terbiyesizlik yapıyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.