Sağlık Sen Başkanı Israrcı: Başhekim Mobing Yapıyor, İftira İse Başhekim Suç Duyurusunda Bulunsun

112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi hakkındaki iddialarını yineleyen ve iddiaların arkasında durduğunu dile getiren Sağlık Sen Malatya şube başkanı Mehmet Bingöl; " Eğer, ilgili Başhekim tarafımızdan kendisine iftira atıldığını düşünüyorsa Sağlık Sen Malatya Şubesi hakkında suç duyurusunda bulunsun." dedi.

Sendika 19.07.2021, 22:15 19.07.2021, 23:10 Güler Sağlam
Sağlık Sen Başkanı Israrcı: Başhekim Mobing Yapıyor, İftira İse Başhekim Suç Duyurusunda Bulunsun

Konu ile ilgili bir yazılı açıklama yapan Bingöl açıklamasında şunları söyledi;  "16.07.2021 tarihli Malatya 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi hakkında yapmış olduğumuz basın açıklamasına istinaden yeniden bilgilendirme gereği doğmuştur.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Yapmış olduğumuz açıklamanın arkasında olduğumuzu, bilgi belge olmadan tarafımızdan hiçbir işlem yapılmadığının bilinmesini isteriz. İlgili Başhekim konu hakkında kendisi gerekli açıklamayı yapamamıştır. Yine düşündürücü olan bir konu ise 81 ilde hiçbir sivil toplum örgütünün hakaret, küfür ve mobingin yanında olduğu görülmemiş olup bu olayda kendilerini sendika olarak gören kişilerde hakaret, küfür ve mobing yapanın yanında yer almıştır. Eğer, ilgili Başhekim tarafımızdan kendisine iftira atıldığını düşünüyorsa Sağlık Sen Malatya Şubesi hakkında suç duyurusunda bulunsun.

Sağlık Sen Malatya Şubesi olarak bugüne kadar hiçbir zaman belgesiz ve bilgisiz açıklamamız olmamıştır. Konu ile ilgili tüm bilgi ve belge elimizde mevcuttur. Mobinge, hakarete uğrayan bir kişi dahi olsa üyemiz olup olmadığına bakmaksızın her daim haklının yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Hakarete maruz kalan çalışanların şikayetleri İl Sağlık Müdürlüğü’nde mevcuttur. Sağlık Bakanlığımız ve Malatya Valiliğimizin konu hakkında gerekli işlemleri yaparak sonucun açıklığa kavuşturulmasında duyarsız kalmayacağına inancımız tamdır. Kamuoyuna duyurulur."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Mustafa 5 ay önce
112 merkezinde bir yerde güvercin beslenen bir yer vardı sıkıntılar hiç bitmedi
REİS 3 ay önce
SENİN MİLLETE YAPTIĞIN MOBİNG NE OLACAK YALAKASENİN YALAKA BAŞKANI
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?