Sağlık-Sen Başkanı: Genel Merkez Başkanlık Sevdasına Düşenlere Alet Oldu

Olağanüstü kongre kararıyla seçime gitmeye hazırlanan Kırşehir Sağlık-Sen’in Şube Başkanı Cuma Köysüren zehir zemberek açıklamalarda bulunarak, Sağlık-Sen Genel Merkezini “ben başkan olayım sevdasına düşerek girişimlerde bulunanlara alet olmuşlar” diyerek sert sözlerle eleştirdi.

Sendika 26.09.2019, 14:15 26.09.2019, 15:42 Güler Sağlam
Sağlık-Sen Başkanı: Genel Merkez Başkanlık Sevdasına Düşenlere Alet Oldu

Kırşehir Sağlık-Sen Şube Başkanı Cuma Köysüren, sosyal medya hesabından yaptığı kısa açıklamasında, gelişen olağanüstü kongre seçim süreci hakkında değerlendirmelerde bulunarak, ekip olmak yerine başkan olma derdine düşenlere Sağlık-Sen Genel Merkezinin bizzat süreci yöneterek şubeyi bölmeye ve yönetilemez bir hale getirmeye çalışmışlardır dedi.

Cuma Köysüren’in açıklaması şu şekilde;

TIKLAYIN

Çok değerli Sağlık Sen üyesi arkadaşlarım, malumunuz olduğu üzere sendikamız 12.10.2019 tarihinde Olağanüstü seçime gidecektir. Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı olduğum tarihten bugüne kadar yaklaşık 11 aydır gücümüzün yettiği oranda üyelerimizin haklarının korunması noktasında elimizden geleni yaptık. Bir yandan sendikamızın üye sayısını arttırken diğer yandan mevcut üyelerimizin kaynaşması için birçok sosyal aktivite yaptık. Saha ziyaretleri yaparak üyelerimizin yanında olmaya gayret ettik. Yeri geldi üyelerimizin çıkarlarını koruma adına birçok kişiyi ve kesimi karşımıza aldık. 

Maalesef bugün gelinen süreçte beraber yola çıktığımız ve kader birliği yaptığımıza inandığımız, sendikamızın yönetim kurulunda yer alan kardeş dediğimiz kişilerin ön ayak olmasıyla başlayan bir süreç ile karşı karşıyayız. Ne yazık ki bu arkadaşlarımız ekip olmak yerine ben başkan olayım sevdasına düşerek bizi yalnız bırakmışlar ve genel merkezimiz tarafından şubemize atama yoluyla bir başkan belirlenmesi için girişimde bulunmuşlardır. Bu talihsiz girişime malesef Genel merkezimizde alet olmuş ve bizzat süreci yöneterek şubemizi bölmeye ve yönetilemez bir hale getirmeye çalışmışlardır.

Bu mesnetsiz ve gayri etik girişim karşısında Ben ve birkaç yönetim kurulu üyesi arkadaşımız her türlü baskıya rağmen dik durarak şubemize tepeden inme bir başkan atanmasını engellemek için günlerdir mücadele verdik. Çünkü üyelerimizin ve delegelerimizin iradesini ortaya koyduğu bir seçimle emanet aldığımız sendikamızı kimseye peşkeş çekemezdik. Eğer bu görevi birine devredecek isek bunun sadece seçimle olacağını her seferinde dile getirdik. Çok değerli sağlık sen üyeleri sizden aldığımız emaneti yine siz değerli üyelerimizin takdir edeceği kişiye devredeceğiz. Hiçbir gücün üyelerimizin iradesine ipotek koymasına izin vermedik vermeyeceğiz. Bugüne kadar bize vermiş olduğunuz destekler için hepinize teşekkür eder saygılar sunarım...

Yorumlar (14)
Mert 1 yıl önce
Başkan dediğiniz bu zat göreve gelir gelmez kendi üyeleriyle uğraşıp sürgünler oldu böyle olacağı belliydi.
Aydın şeytan 1 yıl önce
Bu kadar oyunlarla fırıldakligin sonu. Ne ekerseniz onu biçersin diye boşa dememişler. kumpas kur ayak oyunu yap ,oyunculuğun aydın görünümlü seytanligin sonuçları .
Mehmet mehmet 1 yıl önce
Cuma bey ne sosyal aktivite yaptınız ? Senin şu hastanede ilk yapacağın şey yemekhaneyi düzeltmekti ne yaptın hiç , sen başkan seçildikten sonra hiç servisleri gezdin mi yok , tek derdiniz koltuklarınızdı onuda elinizden alındı geriye bir boş insan kaldınız , insanlar çalışırken senin yönetimindekiler aylarca rapor aldılar sonrada hak hukuk diyorsunuz siz kendiniz bi iş yapın çalışın ondan sonra çalışanların hakkını arayın . Sendikada necati başkanı arkadan bıcaklayıp yasin başkanın yönetiminde olanlar yasin başkanı bıcaklayıp cuma başkanın yönetimine girdiler şimdide cuma başkanı sırtından bıcaklayıp bakalım kimin yönetimine gircekler , bıcaklayanlar hep aynı yönetimdeki koltukları değişmiyor .
Şeytan görünümlü korkak 1 yıl önce
Heleki içlerinde bir tanesi var ki her şeyi gizli saklı yapar kuyruğuyla beraber her pislik bunlardan çıkar bunlara takılanın burnu boktan çıkmaz.
Şeytan 1 yıl önce
Şeytana karısı bile oy vermez ne Başkanlığı Hastanede herkesin nefret ettiği biri diyorki satlık oyum var beni kurtarana
Kamil 1 yıl önce
Daha baskan secilince kuyu kazmaya başladılar .. Insanlar bukadar alcalirmi alcaliyormus. Yaziklar olsun .. ailenden çıkıyor bak gerek varmi butur kansizlkklara doğan görünümlü şahin.. yusuf olamayan zındık ... yazıklar olsun sizin insanlığıniza.
mehmet 1 yıl önce
Sağlık Sen Makam araçları ile 14.000 tl maaşla vs gündeme geliyor seçim olacak Genel Merkezin de seçiminin yenilenmesi lazım
Şeytanlar sizi 1 yıl önce
Herturlu pazarlık var bunebicim sendikacılık. her türlü pazarlık var kimi makam kimi koltuk kimi yer.derdinde hele her dönem yönetimde olan varya tam bi şeytan duruma gore her yerle pazarlığıni yapıyor ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?