Sağlık Sen Başkanı Bolatçı: Sağlık Çalışanları İçin Mücadele Etmekten Gurur Duyuyoruz

Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, Sağlık-Sen olarak fedakar sağlık çalışanları için mücadele etmekten, onların yanında olmaktan, onlarla birlikte ter dökmekten gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Sendika 12.03.2021, 23:34 13.03.2021, 14:55 Güler Sağlam
Sağlık Sen Başkanı Bolatçı: Sağlık Çalışanları İçin Mücadele Etmekten Gurur Duyuyoruz

Sağlık-Sen Ankara 2 No’lu Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Salgın tehdidi altında soluksuz mesai yapan, adeta zamanla yarışan sağlık çalışanlarının haklarını kazanması noktasında sendika olarak gereken tüm çabayı gösteriyoruz” diye konuştu.konuştu.

Sağlık çalışanlarının zaman mefhumu gözetmeksizin canını dişine takarak ter döktüklerini belirten Durmuş, “İlgili siyasi iradeden de aynı hassasiyeti görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Döner Sermaye Adaletsizliği Can Yakıyor”

TIKLAYIN

Döner sermaye sistemindeki sorunlar konusunda köklü bir çözüm yöntemi olmadan ilerleme kaydedilemeyeceğini belirten Durmuş “Her platformda mevcut döner sermaye adaletsizliğinin can yaktığını söylüyor, somut ve gerçekçi projelerimizi yetkililerle paylaşıyoruz. Madem sağlık çalışanlarımız ülkemizin umudu, yetkililer de sorumluluk alarak kangren haline gelen, adaletten çok uzak ve miadını doldurmuş bu sistemi çözmekten geri durmamalı” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarının ücret adaletsizliği, istihdam yetersizliği, ağır iş yükü, kreş, şiddet gibi karşı karşıya kaldıkları sorunlardan dolayı motivasyonlarının düştüğünü ifade eden Durmuş, “Tüm sorunların çözüme kavuştuğu güne kadar haklı davamızı her yerde haykırmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Bolatçı: Fedakar Sağlık Çalışanları İçin Mücadele Etmekten Gurur Duyuyoruz

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarını yalnız bırakmadıklarını vurgulayan Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, “Sahada sağlık çalışanlarımız için mücadelemizi sürdürüyor, kurumlarda yaşanan sorunları yetkililere çözüm önerileriyle birlikte sunuyoruz. Sağlık-Sen olarak fedakar sağlık çalışanları için mücadele etmekten, onların yanında olmaktan, onlarla birlikte ter dökmekten gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan ve Ankara Üniversiteler Şube Başkanı Ercan Öztürk de katıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
METEHAN 2 ay önce
BİR SAĞLIK PERSONELİ OLARAK İĞRENİYORUM ARTIK SENDİKANIZ DAN...
Ayşegül 2 ay önce
VARMI Kİ GURUR DUYASIN?UTANMAZ ADAMLAR NE YAPTINIZ ONUN İÇİN SENDİKANDAN İSTİFA ETTİM.
...... 2 ay önce
öyle demeyin ya, onlar sizin çırpınan, namazlı abdestli müslüman insanlar:)))))
Hemsireler sağlık memurları 2 ay önce
Ha sizin yalaniniza tüküreyim onun için mi 15 yıllık sizin yetkili olduguz bunca zaman sonunda sağlık çalışanları kamuda en düşük maaşı alır hale geldi utanmazlar
Aslan parçası 2 ay önce
Nasıl kandırdık yine deyip ,son model Audi arabalarıyla sendika binalarına gidip gelecek dönem milletvekilliğini kutlamaya başladılar.
Sm 2 ay önce
Evet koltuklarınız için epey bir ter döktünüz sizin yetkiniz olduğu dönemde sağlık personeli 20 yıl geri gitti tek kazanan siz ve taşeronlar
Adil 2 ay önce
“Sağlık çalışanlarının hakları için mücadele ettiğinizi” söyleyerek latife yapmışsınız. Haklarımız için uğraşmıyorsunuz ama en azından şakalarınız komik.
Saglik personeli 2 ay önce
Bu yalanları kendi sendika toplantılarınızda birbirinize yalaklanmak için söylersinizde, hastane içinde konuştuğunuzda herkes kıçıyla güler.
Hemşire 2 ay önce
Milletin aklıyla dalga geçiyorlar süslü kelimeler kullanarak milleti kandırıyorlar bizim aidatlarla otellerde eğleniyorlar bizde üyeler keriz gibi onları seyrediyoruz bende istifa ediyorum bu sendikadan hiçbir şey olmaz yalan yalan...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?