Sağlık Sen: 2021 'Sağlık Çalışanları Yılı' ama Yapılan Zam Enflasyonla Eriyip Gitti

"2021 “Sağlık Çalışanları Yılı” ama Hakem Kurulu’nun %3+%4,36 enflasyon farkı şeklindeki maaş artışı yıllık 14,6 enflasyonla eriyip gitti. " diyen Sağlık Sen, twitter'dan #NasıldaBizimYılımız tagıyla emekçiler döner sermayeden karşılığını alamıyor dedi.

Sendika 29.01.2021, 18:09 29.01.2021, 18:23 Güler Sağlam
Sağlık Sen: 2021 'Sağlık Çalışanları Yılı' ama Yapılan Zam Enflasyonla Eriyip Gitti

Sağlık Sen tarafından başlatılan #NasıldaBizimYılımız tagıyla sağlık çalışanlarının birikmiş sorunları dile getirildi.

TIKLAYIN

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Ayşegül 3 ay önce
Arkadaşlar bizi masada uzaylılar mı sattı ? Şimdi bizim hakkımızı savunuyor numarası yapıyor sun uz.
Saglik personeli 3 ay önce
Sagliksen üyelerine hıyar dağıtacakmış.
Sağlıkçılar 3 ay önce
Siz sendikalarin yüzünden defollllll
hemşire 3 ay önce
doktora fazla verilen ücreti çıkarıp hemşireye vereceksiniz çok basit
İkiyüzlü hased zihniyete para yok 3 ay önce
Dr lar direk atanıyor, halbuki hemşireler atama bekliyor. Bakıra kimse altından fazla para vermez. Sırf sayınız çok diye bu sitede adaletle değil hasedle yorum ve puanlama yapıyorsunuz. Bu zihniyetinizle bu para bile size çok. Dr çok kazansın sen az kazan gayet adil. Adil olmayan senin diş hekimi ve pratisyene yakın ücret alman. Seyyanen zamı Dr a 6 bin, size 500 lira olmalı. Sizin bakış açınızla bakıyorum olaya bu sonuç çıkıyor. Dr un yanında da böyle söylesenize delikanlı olsanız sağlık bakanına, sağlık müdürüne, başhekime dilekçe yazar neden Dr lar bizden fazla alıyor dersiniz. Hastanız olunca hocam hocam deyip peşinden koşar işinizi gördürmeye çalışırsınız ,madem aynı parayı almak istiyorsun yakınına tanıyı sen koy, ameliyatını da sen yap. Siteye yorum yapmaya gelince de neden aynı parayı almıyormuş. Allah kimseyi ikiyüzlü, hased, ezik etmesin
Hass 3 ay önce
Ben yüzde bire girdim mesela sen kaçıncı oldun hemşire hanım ? Mevzu 1-2 yıl fazla okumak değil, sınavlardaki başarı sırası, sonrasında okulda okuduğun dersler, Tus sınavı vs. Olay öyle 1-2 sene ile izah edebileceğin gibi değil. Boğaziçi üniversitesi elektronik mühendisliğine giremedim mesela. Ben onlar 4 sene okudu, ben 6+5 uzmanlık dahil 11 sene okudum, onlar niye Google da 20 bin dolara çalışıyor, CEO olmuş 100 bin lira alıyor diyebilir miyim ? Adam çalışmış sınavda yüksek başarı kazanmış. Bu sizin zihniyet adil bir zihniyet değil. Ameliyat yapma, reçete yazma hakkı verilmemiş size mesela. Her yerde aynı bozguncu yorumları ve cevapları yazıyorsunuz. Hemşire olduğunuzdan bile emin değilim. Birlik beraberliği fitne fesad çıkartıp yıkmaya , haklarımızı almamıza engel olmaya çalışıyorsunuz gibi geldi bana. Ben sağlık sektöründeki herkesin maaşı artsın istiyorum.
hemşire 3 ay önce
fazladan 1-2 yıl okudunuz diye fazla maaş alcam demeniz doğru bir davranış değil
Hass 3 ay önce
Senden alıp bekçiye imama,asgari ücretliye versinler az okuyup maaş + sabit pratisyenle, diş hekimi ile neredeyse aynı parayı alıyorsun ? Pandemi dönemi performans dağıttılar sen onlar kadar alamadın ya sana baya dert olmuş. Ama normal zamanda performans sıfır iken sesin çıkmaz çünkü yakın ücretler alıyorsunuz.
Sağlık senSİZ 3 ay önce
Boş yapma sağlık sen ilk senin sesin çıkacağına en son senin sesin çıkıyor git öte yanda oyna biz hakkımızı kendimiz savunuruz
Not:Üyeler istifa edince tutuştunuz il ilçe gezip sorun dinliyorsunuz ama geçti o iş boş yapmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?