Sağlık Personelleri: Biz Sadece Bize Gereken Önemin Verilmesini İstiyoruz!

Sağlık Bakanlığı önünde sorunlarımız maskelenemez eylemine katılan sağlık personelleri haberciler tarafından uzatılan mikrofonlar aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştı. Bir sağlık personeli arkadaşımız, "Hem bir hemşireyim, hem bir anneyim, virüs sizi ne kadar etkiliyorsa bizi de o kadar etkiliyor ve esasında korkutuyor. Ama bu tabiki bizim işimizinde fıtratı. Bundan kaçacak değiliz, Biz sadece bize gereken önemin verilmesini istiyoruz. ÖZLÜK HAKLARIMIZIN iyileştirilmesini istiyoruz. Biz kaç parçaya bölüneceğimizi artık şaşırmış durumdayız. Günlerdir, aylardır, kendilerine sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığı lütfen görsün ve duysun bizi" dedi.

Sendika 03.09.2020, 12:10 03.09.2020, 12:45
Sağlık Personelleri: Biz Sadece Bize Gereken Önemin Verilmesini İstiyoruz!

TIKLAYIN

Koronavirüsle mücadelenin en ön safındaki sağlık çalışanları seslerini duyurmaya çalışıyor. Kendi haaytlarını hiçe sayarak gece gündüz görev yapan sağlık çalışanları her geçen gün artan vaka sayılarıyla oldukça endişeli. 

Bakanlık önünde dün basın açıklaması yapan Türk Sağlık Sen, yıpranma payının verilmesi, 3600 ek göstergenin hayata geçirilmesi, döner sermayenin kaldırılması ve şehitlik unvanı verilmesi taleplerini dile getirdi.

Yorumlar (6)
Samet 2 ay önce
Ek ödeme değil tek ödeme istiyoruz
sağlık çalışanı 2 ay önce
Ek ödeme değil, Tek ödeme maaş. Diğer kurumlar gibi tek kalem maaş.
Sabitler genel bütçeye aktarılsın.Ek Ödemeden sabitler mahsup edilmesin yeter.
Bu bizi bir nebze rahatlatacaktır. Sadece bizleri değil sağlık kuruluşlarınıda rahatlatacaktır.
Kadir 2 ay önce
Doktor bakanlığında başka kimse calismiyor
Hs 2 ay önce
Doktor Bakanlığı haklısın..15 yıllık pratisyen hekimim 6128 TL toplam para aldım hemşirem 5309 TL para aldı..ikimizde soğur döner aldık..peki süperzekalı arkadaşım ,doktor olamamış doktor düşmanı kişi;söyle nasıl doktor Bakanlığı oluyor bu iş..Bir artık doktor düşmanı olan sağlıkçılar defolun gidin yeter ne bu eziklik..Ama aile gibi gördüğümüz ve kompleksleri olmayan sağlıkçı arkadaşlarımı bu kapsamdakilerden özellikle ayırıyorum ve sözüm ezik kompleksli olan sen gibilere
SAĞLIKÇI 2 ay önce
SADECE HAMŞİRİLERE DEĞİL
sınavsız ünvan değişikliği 2 ay önce
Birde çok haklı bir talep olan sınavsız ünvan değişikliği istiyoruzzzzz
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?