Sağlık Personelinin Çocukları Nöbet Odalarında Büyüyor!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık çalışanlarının çocuklarının nöbet odasında büyüdüğünü kaydeden Durmuş, “Bu drama son verilerek çalışanlarımızın sosyal hayatına ve aile yapısına verilen zarar durdurulmalı dedi.

Sendika 09.11.2019, 14:51 09.11.2019, 14:58 Güler Sağlam
Sağlık Personelinin Çocukları Nöbet Odalarında Büyüyor!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Toplu Sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına ve taleplerine cevap verecek bir bürokrasi olmadığını söyledi.

Antalya Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısına Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Semih Durmuş, Toplu Sözleşme masasına Sağlık-Sen’in sağlık çalışanlarının artık bir kangren haline gelen döner sermaye, icap nöbet, lisans tamamlama, nöbet ücretleri, sözleşmelilere kadro verilmesi ve aşırı iş yükü gibi önemli sorunları taşıdıklarını belirtti.

TIKLAYIN

Masanın karşısında yer alan bürokrasinin sağlık çalışanlarının sorunlarına ve taleplerine karşılık verecek liyakate sahip olmadığını dile getiren Durmuş, “Türkiye’de bürokrasiye ehliyetli, liyakatli kişilerin gelmesi lazım. Bugün ülkemizde sırf üstü rahatsız olmasın diye haksızlığa ve adaletsizliğe ses çıkaramayan bürokratlar bizleri karanlığa itiyor. Sivil toplum kuruluşları olarak bizim sadece söylemle değil eylemle de bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Çalışanlarımızın emeğinin karşısında duran bürokratların yerine emeğin, alın terinin hakkını veren ve çalışanın yanında olan bürokratlara ihtiyacımız var, bunun için elimizden geleni yapmalıyız” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ AİLE HAYATI OLUMSUZ SİNYALLER VERİYOR”

Sağlık çalışanlarının yoğun iş yükü nedeniyle aile yapısının bozulduğunu ifade eden Durmuş, 4 ebenin yapması gereken işi bu gün 1 ebenin yaptığını ve istihdam açığının her geçen gün büyüdüğünü söyledi. Sağlık çalışanlarının çocuklarının nöbet odasında büyüdüğünü kaydeden Durmuş, “Bu drama son verilerek çalışanlarımızın sosyal hayatına ve aile yapısına verilen zarar durdurulmalı. Aile toplumumuzun en önemli yapı taşı ve sağlık çalışanlarının aile hayatı artık olumsuz sinyaller veriyor. Çalışanlarımızın memnuniyetini arttıracak düzenlemeler yapılmazsa sağlık hizmetinin kalitesi de düşecektir” dedi.     

“İCAP NÖBETİNDE BİR UYGULAMA BİRLİĞİNİ SAĞLAMALI”

İcap nöbeti konusunda da bir uygulama birliğinin olmadığını aktaran Durmuş, Bakanlığın sözlü olarak sorulduğunda icap nöbeti ücreti verilmeli dediğini ancak yazılı olarak sorulduğunda verilmemesi cevabını gönderdiğini kaydetti. Durmuş, icap nöbeti tutan sağlık çalışanlarına icap nöbeti ücretinin ödenmesi gerektiğini dile getirerek “Sağlık Bakanlığı icap nöbetinde bir uygulama birliğini sağlamalı” ifadelerini kullandı.   

ŞUBE BAŞKANI KULUÖZTÜRK: SAĞLIK ÇALIŞANLARI YOĞUN İŞ YÜKÜ ALTINDA EZİLİYOR

Toplantıda konuşan Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk ise Antalya’da istihdam yetersizliği nedeniyle sağlık çalışanlarının yoğun iş yükü altında ezildiğini belirterek “Yoğun stres altında görev yapan sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu yapılacak istihdam çalışmalarıyla arttırılmalıdır” diye konuştu.

Yorumlar (10)
Sağlık mem hemşire 1 yıl önce
Yapacağınız tek şey var oda hükümet e gidip artık saglik personelini Zap edemiyoruz yarın bir gün yakın zamanda meydanlara iner greve giderlerse elimizden birşey gelmez artık bu duruma geldi hastane sağlık çalışanları son 17 yıldır bir şekilde kandirdik zapt eyledik greve gitmelerini engelledik artık önlerinde duramıyoruz bizleride dinlemiyorlar sövüp kovuyor lar deyin
Sağlık memuruu 1 yıl önce
İnşAllah bir gün sizlerinde saltanatı bitecektir ve dönüp dolaşım mesleğinizi yapmak zorunda kalacaksınız yani rontgen çekmeye talim edersiniz ve anlarsınız o zaman kamuda en düşük maaşı 4500 TL aldığınızda şimdiki bu bizlerden kesilen sendikadan aldığınız ve yüksek maaşları ararsınız
Ahmet 1 yıl önce
Birileri bu arkadaşlara yetkili sendika olduklarını söylesin, belli ki bilmiyorlar. Yetkili sendikanın vazifesi herkesin bildiğini tekrar etmek değil, sorunları çözmek için eyleme geçmektir.
SAYIN BAŞKAN O ZAMAN NEDEN OTURDUNUZ O MASAYA. 1 yıl önce
YARDIMCIMCI HİZMETLER TEK MAAŞLA YAN ÖDEMESİZ EK GÖSTERGESİZ EV GEÇİNDİRMEYE ÇALIŞIYOR. SAĞLIK PERSONELLERİDE ÇİFT DİKİŞ MAAŞ ALIYOR ÇOCUKLARINA BAKAMIYORSA NÖBET ÖDSLSRINDA ÇOCUK BÜYÜTMEK ZORUNDS DEĞİL DÖNSÜN EVİNE ÇOCUĞUNU BÜYÜTSÜN.BİZ NASIL YAŞIYORUZ. EN DÜŞÜK VE TEK MAAŞLA HAKSIZMIYIM SAYIN GENEL BAŞKAN SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.
SAYIN BAŞKAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR HAKMI 1 yıl önce
SAYIN BAŞKAN BU SÖYLEDİKLERİNİZE KENDİNİZ İNANIYORMUSUNUZ ALLAH AŞKINA.ADALET TİMSALİ GENEL BAŞKAN HAKKI ADALETİ İSTİŞAREYİ DİLE GETİRİYORDA İCRAAT NEREDE İCRAAT.KENDİ MAAŞI İYİ YAŞAM KALİTESİ İYİ.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU ALAMAZKEN.KIZILAYDAN GEÇEN İŞÇİMİ MEMURMU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN ÇALIŞANLAR BİR GECEDE VHKİ OLDULAR.SÖZLEŞMEYLE REFERANS OLDUĞUNUZ SENDİKA PATENTLİLER MÜDÜR MÜDÜR YARDIMCISI OLUYOR.NE HAKKI ALLAH AŞKINA MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLIYOR.BİZ BAŞKA ÜLKEDEMİ YAŞIYORUZ.HANİ ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİ HANİ ADALET.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.
SAYIN BAŞKAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR HAKMI SİZİN REFERANSINIZLA 1 yıl önce
BİZ İSİM İSİM SAYARIZ SİZİN SENDİKANIZDA GÖREV ALMIŞ OLANLAR BUGÜN HEP MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI SİZ KENDİ YUMAĞINIZI KALINLAŞTIRMAYA DEVAM EDİN.HERKESİN BİR HESABI VARDA CENABU ALLAHINDA BİR HESABI VAR.BİZ SINAVLA KAZANDIĞIMIZ KADROMUZU ALAMADIK.7 YILDIR MADDİ MANEVİ KAYIPTAYIZ ALLAH SORSUN.
Saglikcilar 1 yıl önce
Hele bak hele ne diyi
sağlıkçı 1 yıl önce
Toplu Sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına ve taleplerine cevap verecek bir bürokrasi olmadığını söyledi.Sayın başkan peki ne yapmayı nasıl bu durumu düzeltmeyi düşünüyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?