Sağlık Müdürlüğünde Başkan İşi Gücü Bırakıp Sendika Çalışması Yapıyor İddiası!

Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından Şube Başkanının süresiz olarak görevden uzaklaştırılması mahkemelik olan Şanlıurfa'da görevden alınan Şube Başkanı Yabir, Sağlık Müdürlüğü Kamu hastaneleri kurum Başkanının işini gücünü bırakıp sendikal faaliyetlerde bulunduğunu öne sürdü.

Sendika 22.12.2021, 10:15 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürlüğünde Başkan İşi Gücü Bırakıp Sendika Çalışması Yapıyor İddiası!

Sağlık Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir'in Genel Merkez tarafından süresiz olarak görevden uzaklaştırılmıştı. Yaklaşık 3 yıl önce yapılan seçimde 84 oy alarak Şanlıurfa Sağlık-Sen Şube Başkanı koltuğuna seçilen Abdulkadir Yabir'in profesyonel sendikacılığı Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş tarafından elinden alındığı basına yansımıştı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Görevden alınan Abdulkadir Yabir'den çok konuşulacak bir iddia geldi. Yabir, Kamu hastaneleri kurum Başkanının sağlık müdürlüğü olarak memleketin o kadar sağlıkta sıkıntısı var iken şini gücünü bırakıp sendikal faaliyetlerde bulunmasını kabul edilemez bularak, "Hodri Meydan İdareciliği bırakıp sahalara dönmesini bekliyoruz" diyerek Sağlık Müdürlüğü Başkanını sahaya davet etti.


Sağlık Sen Şube Başkanlarından Görevden Alınan Yabir'e Tam Destek! - TIKLAYIN


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
hemşire 1 ay önce
tabii ki yapacak bonun görevi bu bizim hakkımızı doktara karşı korumak
misafir 1 ay önce
abdülkadir yabire soruyorum mobilyacı dükkanı açıkken insanları mağdur etttiğin yetmedi sendikayı da batırdı halen çıkmış o bumu diyor kendine bak kendine
Erkek 2 hafta önce
Bir öğr görevlisine bu kadar iftira atmak size yakışmıyor tanıdığım Faruk Günak Urfa’da yardımcı olmadığı hiç kimse yok sizi zavalılar
zonguldak 1 ay önce
zonguldak sandım bir an
Muhammed Alparslanın torunu 1 ay önce
Mehmet Gülüm hocamızı üzmeyin,herkes kendi işini yapsın lütfen,kavgasız ve gürültüsüz medeni bir şekilde.
Süper mario 1 ay önce
Bu koltuktan koltuğa atlayan Faruk günak değil miydi. Yabir başkana Namus şeref sözü verip sözünde durmayan Faruk başkan. İşi gücü yalan herkese koltuk sözü verir ama hiç birini yapmaz. Hükümet kadını filminde ki faruğu hiç aratmıyor.
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?