PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğü Önünde Kamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanlarının Kadroya Alınması İçin Açıklama Yapıldı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan Türk Sağlık Sen İstanbul Şubesine kayıtlı üyeler, hemşire, ebe, sağlık memuru ve acil tıp teknisyeni gibi sözleşmeli statüde görev yapan kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadroya alınmalarını istediler.

Sendika 06.12.2022, 03:38 06.12.2022, 04:03 Cansu Polat
Sağlık Müdürlüğü Önünde Kamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanlarının Kadroya Alınması İçin Açıklama Yapıldı

İstanbul Fatih ilçesinde bulunan Sağlık Müdürlüğü binası önünde toplanan Türk Sağlık Sen üyeleri, “kadrosuz istihdam istemiyoruz” sloganı attı.

Kamu Sen ve Türk Sağlık Sen İstanbul İl Temsilcisi Olan Remzi Özmen, İstanbul Sağlık Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını, onların haklı taleplerini farklı platformlarda dile getireceklerini söyledi.

Türk Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkanı Alper Alıcı ise, hükümet tarafından açıklanan kadro düzenlemesinde kapsamın genişletilmesi gerektiğini ifade etti.

Alıcı, "Kamuda süresiz sözleşmeli olarak görevli 227 bin personelin problemlerine çözüm getiriliyor olsa da gerek kapsam haricinde bırakılan personel gerekse 3+1 sisteminin kalıcı duruma getirilmesi nedeniyle bu çalışma taleplerimizi tam olarak karşılamamaktadır." dedi.

Türk Sağlık-Sen İstanbul Üniversitesi Şube Başkanı Ufuk Tuğrul da oluşturulan düzenlemelerde kadroyla birlikte kurumlar arası geçişin kesinlikle kolaylaştırılmasını talep ederek, kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına yine kadro istediklerini söyledi.

Yorumlar (6)
saka gibi 2 ay önce
12 yildir kadroya alinmayan asc lere yazik...milyonlarca taserona kadro verilirken 3600 kisiye verilmemesi haksizlik...insAllah kadro alir arkadaslaeimiz...
doğucu davut 2 ay önce
İnsan şu acıklamayı yaparken utanır lakin bunlarda yüz yok alışmışlar haksız hukuksuz atannmayı kendilerine uygun görüyorlar gir KPSS sınavına yap atan bu kadar...
Memur 2 ay önce
İyi de eylem yapan Türk Sağlık Sen.her fırsatta iktidar ortağı olduklarını hatta iktidarı destekledikleri siyasi partinin yönettiğini söyleyerek üye toplamaya çalışan sendika değilmi kendileri.neden eylem yapıyor.yönettiği iktidara söylesin versinler kadroyu.
AHMET644654 2 ay önce
BAKTILAR BEDAVA KADRO DAĞITILIYOR YAĞMALAMAYA GELİYORLAR.HADİ HAYIRLISI İNŞALLAH ALIRSINIZ.
sağlık sen nerde? 2 ay önce
Yalakalik tehdit isbilmeyenleri yonetici yapan nobet tuymayip tutmus gibi gosterp nobet parasi aldiran yilda 8 odullendirme veren promosyonda donme dolap gibi is ceviren yalaka saglik sen nerde? Turk saglik sen eylem yapsin kadro verilince biz istedik oldu desinler.saglik sen birakin yalakaligida turk saglik sen gibi is yapin
hadi devam edin 2 ay önce
o zaman özel hastanelerde de çalışanları sınavsız devlet memur yapın sizin değdiğiniz bu daha önce yaptınız çok günaha girdiniz devam edin külliyen günaha girin hak yiyin paşalar bu sizin işiniz zaten ama öbür taraf sizi bekliyor meşalelerle
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.