Sağlık Mil-Sen Genel Başkanlığına Mustafa Taç seçildi!

Sağlık Mil- Sen Olağanüstü Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. Yapılan seçimde Sağlık Mil Sen Genel Başkanlığını yürüten Salih Yalçınkaya, görevini Mustafa Taç’a devretti.

Sendika 21.08.2021, 18:47 Güler Sağlam
Sağlık Mil-Sen Genel Başkanlığına Mustafa Taç seçildi!

Sağlık Mil- Sen Genel Başkanı Mustafa Taç’ın kongre sonrası yaptığı açıklamada,  haktan ve hakikatten yana sendikacılık için yola çıktıklarını belirtti. Genel Başkan Taç, “ Tüm çalışanların beklediği haktan ve hakikatten yana sendikacılık için, emek veren tüm çalışanlarımıza hizmet etmek için, Sendikacılığın yükselen yıldızı Sağlık Mil-Sen genel kurulunda bizlerden desteklerini esirgemeyen,  sendikamızın Genel Başkanlığına layık gören Sağlık Mil Sen ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.

“Rahmetli Mehmet Akif İnan’ın yaptığı gibi sendikacılığın formatını yeniden yazmaya geliyoruz.”

Başkan Taç, “Görevi devreden arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarak bu bayrak yarışında bayrağı devralan yönetim kurulu arkadaşlarıma başarılar dilerim. Maneviyat, ilke ve liyakat düsturu ile tüm çalışanlarımıza hizmet için varız. Dışarıdan gelecek tehditlere karşı devletimizin yanında olacağız. İçeride ise devletimizin refah düzeyini yükseltmek ve çalışanlarımızın mali ve özlük haklarını artırmak için çalışacağız” diye belirtti. 

Mustafa Taç Kimdir?

Sağlık Mil- Sen Genel Başkanı Mustafa Taç,  1972 yılında Trabzon Akçaabat ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Derecik ilköğretim okulunda okudu. Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nden sağlık memuru (toplum sağlığı teknisyeni) olarak mezun oldu. 1996 Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında çalışmaya başladı. Birçok sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinde bulundu. Hak ve hakkaniyetten yana olan, çalışanların haklı taleplerinin savunucusu olarak Sağlık MİL-Sen Trabzon il Başkanlığı, Sağlık Mil- Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.  Taç, sağlık kurumları işletmeciliği mezunu olup, dört çocuk babasıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
bayx 2 ay önce
KENDİ İLİNDE TRABZON DA BİLE DESTEK GORMEYEN AYAK OYUNLARI VE PARAYLA BASKANLIGA GECIP KONGREDE KONUSMA BILE YAPAMAYAN EN FAZLA -23 AY O KOLTUKTA KALABILECEK VE YONETIM OLARAK ARALARINDA KAVGA YA BASLAYACAK OLAN BI YONETIMDEN MEMURLAR VE SENDIKACILIK ADINA BISEY BEKLENEMEZ VE PARA ICIN ESKI YOL ARKADASLARINI SATAN AMA SATMAMIS GIBI YAPAN MUCAHIT BASKANADA DIYIRUMKI KONFEDERASYON BASKANLIGIDA SANA KALMAZ BILESIN BUNU
Sonuç ? 2 ay önce
Tipine baktım kesin Trabzonludur dedim öyle de çıktı. Ne enerji, ne hırs var adamlarda memleketin her köşesinde doğu karadenizli aynı şehirlerden insanlar yönetici olmuş. Ülke gelişmiş ülke mi oldu peki ? Hayır
Memur 2 ay önce
Hırsızı gönderdiniz mi
Süha Duraşker 2 ay önce
“Rahmetli Mehmet Akif İnan’ın yaptığı gibi sendikacılığın formatını yeniden yazmaya geliyoruz.”Mehmet Akif İnan Memur-Sen'i kurdu. sen nasıl bir açıklamadasın.
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?