Sağlık HAKSEN'de İzinler İçin Bakanlığa Başvurdu!

Sağlık HAKSEN Genel Başkanı Selahattin KARACA, Sağlık personeli izinleri için Sağlık Bakanlığına Başvuru Yaptık dedi.

Sendika 16.03.2020, 23:46 17.03.2020, 20:11 Güler Sağlam
Sağlık HAKSEN'de İzinler İçin Bakanlığa Başvurdu!

Coronavirüsüne dair alınacak önlemler kapsamında Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 13.03.2020 tarihli genelgesinde kamuda çalışanların izinlerine ilişkin yayınlanan genelge doğrultusunda Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden bir düzenleme yapılmıştır. 

Bu düzenleme ile bakanlık sağlık çalışanlarının izinlerinin yasal mazeret izinleri hariç ikinci bir emre kadar iptal edildiği; kanser hastaları ve organ nakli olanların durumlarının kurum amirlerince değerlendirilerek izinli sayılıp sayılmayacaklarına karar verileceği, bu durumda Cumhurbaşkanlığı yazısında belirtilen izinlerden sağlık çalışanlarının yararlanamayacağı belirtilmektedir. Yine okul ve kreş çağında çocuğu olan sağlık çalışanları da bu kapsamda değerlendirilerek izinleri iptal edilmiştir.

TIKLAYIN

Sendikamız sağlık çalışanlarından; risk gurubunda olan kronik hastalar, engelli olarak istihdam edilenler, 60 yaş ve üzerinde olanlar, hamileler, süt izninde olan sağlık çalışanları ve okul çağında çocuğu bulunan ebeveynlerden birinin idari izinli sayılması için Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bir başvuru yapılmıştır.

Selahattin KARACA
Sağlık HAKSEN Genel Başkanı

Adres : GMK Bulvarı No:40/2 Maltepe Çankaya-Ankara - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
H. G 11 ay önce
Gerçek sendika diyebileceğimiz sendika, memurun arka bahçesi. Diğer sendikaları ın memura hiç bir şey kazandırmalarına şahit olduk.
Yasemin kaval 11 ay önce
Doktora değil canlıya şiddete karşıyım. Öncelikle bunu önemle belirtmek isterim. Ancak herkesin kendini yetiştirme seviyesi aynı değil. Yasal yollarla başvuru yapmakla birlikte buraya da İHBAR etmek amacıyla yazmak istedim. Karın ağrısı ile 25 yaşındaki kızımı saat 9 gibi gece acile götürdüm. Hiç muayene edilmedi. Sadece İdrara bakalım dedi. İdrar temiz çıktı. Ağrın var madem serum takalım dedi. Serum takıldı. Bu arada ödeme yapmam için hasta formu bana verildi. Birde forma baktım ki Tansiyon 11/8 yazıyor ateş 37 yazıyor ağrı YOK yazıyor hamilelik YOK yazıyor. ŞİMDİ soruyorum evladını doktora götürmüşsün bu ölçümler yapılmadan form doldurulmuş. İNSAF diyorum. Salgının olduğu bu günlerde bari ateşi ölç be insafsız. Formda Ağrı yok işaretlemiş ağrı kesici serum veriliyor. Hamile olduğu sorulmuyor birde YOK işaretliyor. Bu Skandal değilmi. Hele bu günlerde. Ben yasal merciler çözsün diyorum başkası şiddetle kendi çözmeye çalışıyor. Birazda doktorlarımız hemşirelerimiz sağlık görevlileri kendine dikkat etmeli. Hastalara tepeden bakma, bilgi vermeme, ilgisizliklerine SON verecekler. Böyle olmayanları tenzih ediyorum. Alive hastanesi acili yanlış tedavi, gerçek dışı form doldurma ile benim canımı acıtabilirdi. Hatta ateşi ölçmeden Formlara 37 yazdığı için virüslü bir hastayı ortama salarak hepimize zarar vermiş olabilirler. Gereğini arz ederim
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?