'Sağlık çalışanlarının sabrı tükeniyor'

Türk Tabipler Birliği, ‘özlük haklarımız, çalışma koşulları ve ücretlerimiz’ başlığıyla 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması organize etti. Organizasyonun Denizli ayağı ise Denizli Tabip Odası’nda gerçekleştirildi. Odanın Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Emel Aslankara; “Hekimler ve sağlık çalışanlarının enerjisi ve sabrı tükeniyor” dedi.

Türk Tabipler Birliği, sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirmek amacıyla ‘özlük haklarımız, çalışma koşulları ve ücretlerimiz’ başlığıyla yurt genelinde eş zamanlı basın açıklaması organize etti. Organizasyonun Denizli ayağı ise Denizli Tabip Odası’nda gerçekleştirildi.

TIKLAYIN

Toplantıya; Denizli Tabip Odası üyeleri; Aile Hekimi Yaşar Altın, Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Emel Aslankara ile Denizli Aile Hekimi Derneği üyeleri; İbrahim Ök ve Sinem Gündoğdu katıldı. Açıklamayı ise Oda Yönetim Kurulu Üyesi Emel Aslankara yaptı. Dr. Aslankara; “Hekimlik mesleğine adım attığımız ilk andan itibaren bırakmadığımız mesleki ve toplumsal sorumluluk bilinci, üzerimizden çıkarmadığımız beyaz önlüğümüz gibi varlık sebebimizi oluşturur.

Ancak olağan sağlık hizmetleri dönemindeki performans baskısı, gerekli olmayan sağlık hizmeti tüketimi ve hekim emeği üzerinden yaratılmaya çalışılan hasta-müşteri memnuniyeti, SABİM,-CİMER şikayet hatları ve yönetici baskılarının üzerine şimdi de çığ gibi büyüyen vaka sayıları ile pandeminin ‘virüs yükü’ bindirilmiştir. Türk Tabipler Birliği olarak korona virüs pandemisinin zayıflatılmadığı ve yaygınlaşma eğiliminin artığı bu dönemde öncelikli ve ısrarlı talebimiz; hekimlerin ve sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu boğucu ortamın görülmesi ve artık nefes alamayacak hale gelip tükendiklerinin farkına varılmasıdır. Hemen hemen her gün sağlık çalışanlarımızın hastalık haberini alıyoruz.

Hekimler ile sağlık çalışanlarının enerjisi ve sabrı tükeniyor. Maddi ve manevi desteği sözlerde vaatlerde değil fiilen hemen ve sürekliliği sağlayarak gösteren bir sağlık yönetimi istiyoruz. Hekimleri ve sağlık çalışanlarını korumayı başaramazsanız toplumu koruyamazsınız ”şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sag.mem
Sag.mem - 2 ay Önce

Sayın sağlık personeli arkadaşlarımız hep birlikde sayın bakanımızı istifa etmeye daver etmeliyiz

Elf
Elf - 2 ay Önce

Acil sekilde yeni 30 bin atamalar yapilip saha rahatlatilmali. Maaslar minimum bekçi maasi kadar olmalim verilen haklar yapilmiş gibi degilde gercekten yapilmali. Bakan bunlari yapamiyorsa istifa etsin. Saglikcilarin sorunlarini halledemiyorsa o koltukta oturmasinin anlami yok

Doğu
Doğu - 2 ay Önce

Doğru söze ne denir. En riskli işleri yap en yoğun işlerde çalış kurumlar arası en düşük ücreti al. Vay sağlık memurunun, tıbbi sek, ebenin haline vay. Hani adaletli kalkınmaydı.

Sonra derizki hepimiz biriz,bolunmeyelim
Sonra derizki hepimiz biriz,bolunmeyelim @Doğu - 2 ay Önce

1 in 4 ü uzman doktorun maaşı 8600 TL.suruyle ve sürüyle doktor 0 TL döner aldı.kaldiki 1 doktor veya hemşire 0 alsa bile bu sistem adil değil demektir.hani döner sermayeye karsiydik bunun şirketten kadroya geçeni var.hastanedeki güvenlikle belediyedeki güvenliğin riski birmi.ama bir saniye doktor dedim.hadi seri eksileyin

SIRADAKİ HABER