Sağlık Çalışanlarını Bu Bayramda Bari Cezalandırmayın

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Doğruyol, Ramazan Bayramı’nda bazı sağlık personellerinin idari izinlerle alakalı haksızlıkla karşılaştığını söyledi. Aynı uygulamanın Kurban Bayramı’nda gerçekleşmemesini istediklerini aktaran Doğruyol, “Fazla mesaisi olan arkadaşlardan 13 saat mesaisi kesilmiş. Fazla mesaisi yoksa, çalışmışsa idari izin verilmiş. İdari izinde çalışmamış fazla mesaisi var yine 13 saat mesaisi kesilmiş. Yani çalışan cezalandırılmış” dedi.

Sağlık Çalışanlarını Bu Bayramda Bari Cezalandırmayın
banner71

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol, kentteki bazı sağlık personellerinin geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda idari izinler noktasında adaletsizlikle karşılaştığını söyledi.

Kurban Bayramı öncesinde uyarı niteliğinde açıklamalarda bulunan Başkan Doğruyol bir daha aynı uygulamayla karşılaşmak istemediklerini iletti.

TIKLAYIN

Özellikle Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki personellerden kendilerine yoğun şikayet geldiğini aktaran Doğruyol önemli mesajlar verdi.

Doğruyol, “Ramazan bayramında 13 saatlik idari izin ile ilgili bazı hastanelerde sorunlar yaşadık. Özellikle Bozyaka ve Çiğli Araştırma Hastanelerinden idari izinde çalışan ve fazla mesaisi olan arkadaşlardan 13 saat mesai kesilmiş. Fazla mesaisi yoksa çalışmışsa idari izin verilmiş. İdari izinde çalışmamış fazla mesaisi var yine 13 saat mesaisi kesilmiş. Yani çalışan cezalandırılmış. Başka hastanelerde de aynı sıkıntı varmıştır” dedi.

Doğruyol ayrıca, “Hiçbir bakanlıkta bu ve buna benzer sıkıntılar yaşanmamaktadır. Ne hikmetse Sağlık Bakanlığı çalışanları bu konuda sıkıntı yaşamaktadır. Bu sıkıntının bir an önce çözülmesi ve Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda idari izin verilirse bu tür sıkıntı yaşamak istemiyoruz” diye konuştu.

Konuyla ilgili geçen hafta İzmir İl Sağlık Müdürü’ne bilgi verdiklerini ifade eden Doğruyol, yaşanan sıkıntılarda da çözüm istediklerini ifade etti. Doğruyol, “Aynı birimde çalışan iki personel arasında bile adalet yok. Fazla mesaisi varsa, fazla mesaisinin kesiliyor. Fazla mesaisi yoksa bir kayıp yok,  idari izin kullanılıyor” açıklamasını yaptı

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 1 yıl Önce

bir çok hastane kafasına göre yaptı. aynı birimde biri 8-5 çalışıyor diğeri nöbet usülü çalışıyor. 8-5 çalışan haziranda 120 saat çalıştı.nöbet usulü çalışana dendiki valiliğin yazısı var mesai 133 saat. 133 saat nöbet tutman lazım dendi.her hastane valiliklerin yazısını kafasına göre yorumladı.halbuki 120+13 saatte idari izinle beraber 133 saat mesai.yani kişi 120 saat fiili çalışcak ama 133 saat çalışmış sayılcak olması gereken buyken bazı hastaneler bu valilik yazılarını mesai 133 saat enaz okadar çalışacaksınız dendi.peki 8-5 çalışan memur neden 120 saat çalışıyorda ben 133 çalışmam lazım diye sorduğunda ben anlamam valilik yazısı böyle diyor deyip kestirip attılar.112 çalışanları 24 saat usülü çalışıyor bildiğim bir ilde hiçbir 112 çalışanı idari izin kullanmadı sanki onların öyle bir hakkı yokmuş gibi davranıldı.

SIRADAKİ HABER