Sağlık Çalışanlarına Özel Pandemi Yıpranma Payı Verilsin!

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen, 6. dönem toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde taleplerini açıkladı.

Sendika 02.08.2021, 12:51 02.08.2021, 13:51 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanlarına Özel Pandemi Yıpranma Payı Verilsin!

Sağlık-Sen'in toplu sözleşme süreci ve taleplere ilişkin eleştiriler gelmeye devam ediyor. Bu eleştirilerden en dikkat çekici olanı ise Sağlık-Sen üyesi Fatih Seyran'dan geldi.

Sağlık-Sen üyesi Fatih Seyran'ın son paylaşımı şöyle:

Yetkili sendikamız Sağlık-Sen'in toplu sözleşme talepleri, geç de olsa nihayet kamuoyu ile paylaşılmıştır. Öncelikle sağlık çalışanlarımız için hayırlara vesile olmasını dileriz. Sendikamızın toplu sözleşmelere toplamda 81 madde ile gittiğini görüyoruz. Sağlık-Sen'in yıllardır mücadelesini verdiği olmazsa olmaz maddeler, bu sefer talepler içerisinde korunmuştur.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Ancak pandemi krizi ile neredeyse iki yıldır boğuşan sağlık çalışanlarının hak ettiği ayrıcalıklı bir madde ise toplu sözleşme talepleri içerisinde yer almamaktadır. Şöyle benzeri bir talebi beklerdik: "GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN, HAYATINI ORTAYA KOYARAK, İMKANSIZLIKLARA VE ZORLUKLARA GÖĞÜS GEREREK, İZİN VE İSTİFA HAKKI DAHİ BELİRLİ BİR SÜRE ASKIYA ALINAN, YERİ GELDİĞİNDE KENDİSİNİ TOPLUMSAL YAŞAMDAN BİLE İZOLE ETMEK ZORUNDA KALAN VE BU SAYEDE KAMUOYU TARAFINDAN "KAHRAMAN" İLAN EDİLEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÖZEL OLARAK; PANDEMİ SÜRECİNDEKİ HER 1 YIL İÇİN 1 YIL YIPRANMA PAYI (ERKEN EMEKLİLİK) VERİLMESİNİ TEKLİF EDERİZ."

Sağlık-Sen üyeleri ve tüm sağlık çalışanları olarak toplu sözleşme sürecini dikkatle takip edeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımla...

Fatih Seyran
Sağlık-Sen Üyesi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?