Sağlık Çalışanları İsyanda: Derdimizi Papua Yeni Gine'ye mi Anlatalım!

Covid 19 kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiği, Sağlık Bakanının da ödeme talimatını verdiği 1 Mart’tan geçerli, 3 ay süreli, sağlık çalışanlarının ilave ek ödemeleri 20 Nisan tarihinde Sağlık Bakanlığı çalışanlarına ödenmesine rağmen KTÜ Tıp Fakültesi ve Farabi Hastanesi sağlık çalışanlarına bugün itibariyle bu ücret ödenmedi.

Sendika 14.05.2020, 08:57 14.05.2020, 09:07
Sağlık Çalışanları İsyanda: Derdimizi Papua Yeni Gine'ye mi Anlatalım!

Bundan dolayı da çalışanlar sendika aracılığıyla 500 imza topladı Bu imzalar 2 gün içinde başhekimliğe sunulacak.  Ayrıca KTÜ Rektörlüğüne, YÖK’e ve Maliye Bakanlığına talepte bulunulacak. 

İmza kampanyasını başlatan Türk Sağlık Sen Trabzon Şubesi Başkanı Mustafa Serdar;

TIKLAYIN

“Sağlık Bakanlığı ile Üniversite hastaneleri arasında böyle bir ayrıma neden gidildi? Bunu kabul edemeyiz.” diyen Serdar, “Aynı ülkenin Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan hemşeri ve sağlık çalışanları ücretlerini takır takır alırken yine aynı ülkenin üniversite hastanelerinde çalışan hemşire eve sağlıkçılar acaba Papua Yeni Gineye’mi bağlı? Eğer böyleyse söylesinler gidelim oradan covid ücretlerini talep edelim. Yalnız bu talebi hangi dilde yapacağımızı bize söylesinler. Biz de ona göre isteyelim. Bugüne kadar türkçe talep ettik herhalde derdimizi ya biz anlatamadık ya onlar anlamadılar.” dedi. 

 Mustafa Serdar, “Bu imzaları yarın bakanlığa göndereceğiz. Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerin döner sermayeleri yattığı halde Tıp Fakültelerinin yatmadı. Hemde şu virüslü zor günlerde sağlık çalışanları böyle bir şeye maruz kalmaları bizi üzmüştür. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Virüsle savaşırken ellerinden geleni yapan sağlık çalışanları buna reva görülmemelidir” dedi.

Başkan Serdar,” Çalışanlarının coronavirus kapsamında 1 Mart tarihinden itibaren üç aylık süre için ek ödeme tavan katsayısından ödenmesi gereken Sn. Cumhurbaşkanı’nın ödensin talimatına rağmen ek ödeme döner sermayeler yayınlanan ek ödeme yönetmenliğine rağmen Maliye Bakanlığı YÖK’ ün gerekli ödeneği göndermediği açıklanmasıyla 20 Nisandan bu yana halen yatırılmamıştır” dedi.

Toplanacak imzaların Farabi hastanesi başhekimliğine sunulduktan sonra KTÜ Rektörlüğüne, YÖK ve Maliye BAkanlığına verileceğini ayrıca sunulan yazıda ödemelerin bir an önce yapılması istenecek.

Yorumlar (3)
Sevgi 6 ay önce
UZAYADA ANLATSAN BU KAFA ANLAMAZ.BİR ÜLKEDE SAĞLIKDA SENİN BENİM ADAMIN VAR İSE BİTMİŞTİR.ALLAH SONUMUZU HAYR EYLESİN. BÜTÜN HASDANE YÖNETİCİLERİ İŞİN EHLİ DEĞİL KENDİLERİ YALAKALIKLA GELDİKLERİ İÇİN HERKESİN DE YALAKALIK YAPMASINI İSTİYOR LAR. TAZİK BEYLER ÇOK YAZIK.
Serap 6 ay önce
ARKADAŞLAR ORALARA YORULMAYİN.BİR ŞEY ÇIKMAZ DK EDİN PAPUA YENİ GİNE YE ŞİKAYETÇİ OLDUNUZ DİYE VATAN HAİNİ DAMGASINI YEMEYİNİZ.EN İYİSİ ALLAHA HAVALE EDİNİZ O İŞİNİN HAKİMDİR İNŞAALLAH.
Ali 6 ay önce
Papua Yeni Gine bizzat gitse de orada da YALAKALIKLA karşılama yaparlar.BU SENDİKA LAR OLDUKÇA İŞİMİZ ZOR GİT BAK ORDADA SAĞLIK SEN ÜYELERİ VARDIR.DENİZ TİCARETİ YAPIYORLARDIR MUTLAKA.ALLAH YARDIMCISI OLSUN SAĞLIK CAMİASININ...
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?