Sağlık Bir-Sen: Hastanelerdeki yöneticilerin değişeceği konusu bizi ve tüm sağlık çalışanlarını...

Sağlık Bir-Sen Batman Şube Başkanı Ozan Çekmen, yazılı basın açıklamasıyla sağlık teşkilatındaki değişikliklere dikkat çekti.

Sendika 16.07.2019, 07:55
Sağlık Bir-Sen: Hastanelerdeki yöneticilerin değişeceği konusu bizi ve tüm sağlık çalışanlarını...
© saglikpersonelihaber.net

Çekmen, şunları söyledi: “Son günlerde gündeme gelen ve adeta sağlık camiasında deprem etkisi yaratan ilimizde bulunan hastanelerdeki yöneticilerin değişeceği konusu bizi ve tüm sağlık çalışanlarını derinden yaralamaktadır. Görevini layıkıyla yapan, çalışanları tarafından sevilen ve Batman halkına en iyi şekilde hizmet etmeye çalışan yöneticilerimizin sebepsiz yere görevlerinden alınacağının gündeme gelmesi bile sağlık camiasında büyük bir yara açmaktadır.

Yetkililerin Batman’daki sağlık ile ilgili sorunlara çözüm bulmaları gerekirken, bu sorunları bir kenara bırakıp şahsi emelleri için yöneticileri görevlerinden alıp yerlerine adamcılık yaparak ve liyakat sahibi olup olmadıklarına bakmadan istedikleri kişileri getirme çabası içine girmeleri kabul edilebilir bir şey değildir.

Ötekileştirmenin, ayrıştırmanın çalışanlar arasında çalışma şevkini kırmakta ve çalışanlar arasına nifak sokulmak istenmektedir. Biz Sağlık Birsen olarak bu gibi durumlara asla müsaade etmeyeceğimizi ve her zaman liyakatiyle çalışan idareci ve çalışanlarımızın yanında olacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.” 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?