Sağlık Bakanı ile Görüşen Tabipler Birliği Başkanı: Rakamlar inandırıcı değil dedik fazla yorum yapmadı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Sinan Adıyaman ve TTB Koronavirüs İzleme Kurulu üyesi Özlem Azapi aylardır bekledikleri Bakan Randevusunu bugüne alarak Bakanlık makamında Bakan Kocayla Görüştüler Görüşmeye Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe de katıldı.

Sendika 04.09.2020, 00:09 04.09.2020, 00:15 Güler Sağlam
Sağlık Bakanı ile Görüşen Tabipler Birliği Başkanı: Rakamlar inandırıcı değil dedik fazla yorum yapmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Bakanlık’ta TTB Merkez Konsey Başkanı Sinan Adıyaman’ı ağırladı. İkili koronavirüse yakalanan sağlıkçı sayısının artması ve salgının Türkiye’deki geldiği durumu ele aldı. Görüşme sonrasında basın açıklaması yapan Adımayan, “Sağlık Bakanının TTB’ye randevu verdiğini öğrendik. Bugün icabet ettik. Biz uzmanlık dernekleriyle gelip, pandeminin Türkiye’de geldiği durumla ilgili önerilerimizi vermek istemiştik. Önümüzdeki hafta bu toplantı gerçekleşecek. Görüşmede pandeminin geldiği son durumu, virüsün hızlı şekilde yayıldığını ve pandeminin kontrolden çıktığı konusunda fikirlerimizi ilettik” diye konuştu

Adıyaman, aile sağlığı merkezlerinde çalışan hekimlerin hastalandıkları zaman raporlu olmalarına rağmen maaşlarından kesintiler olduğunu vurgulayarak, “Görüşme sonunda bunun en kısa zamanda halledileceğini öğrendik” dedi. Koronavirüsle mücadele eden hekimlerin ücreti konusunda 1 Ağustos itibariyle düzenleme yapıldığını öğrendiklerini aktaran Adıyaman, pandemi konusunda Sağlık Bakanlığı’ı uyarmaya devam edeceklerine dikkat çekti.

TTB Koronavirüs İzleme Kurulu üyesi Özlem Azap, görüşmede sağlık çalışanların ön planda olduğunu kaydederek, “Koronavirüse yakalanan sağlık çalışanlarının durumunun meslek hastalığı kapsamında değerlendirilmesini diğer bakanlıklara iletileceğini anlattı Sayın Sağlık Bakanı. Önümüzdeki döneme bu sürecin takipçisi olacağız. Koronavirüse ilişkin tarama testleriyle ilgili çalışma yürütüleceğini ve hazırlık yapılacağını paylaştı. Sağlık çalışanlarının tükenmişlik durumuna gelmesine ilişkin gözlemlerimizi ilettik. Sağlık çalışanlarının koruyucu malzeme ve çalışma saatlerini düzenlenmesine ihtiyacı olduğunu anlattık” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

‘FAZ 3 AŞAMASI TÜRKİYE’DE YÜRÜTÜLECEK’

Azap, Bakan Koca’nın kişisel koruyucu malzeme teminiyle ilgili sıkıntı yaşanmayacağı yönündeki sözünü aktararak, grip aşısı konusunda şunları belitti:

“Sağlık Bakanı grip aşısının temini konusunda sıkıntı yaşanmayacağını ifade etti. Daha fazla sayıda temin edileceğini söyledi. Başta risk altındaki grup olmak üzere aşılama çalışmalarının önümüzdeki haftalarda başlayacağını iletti. Koronavirüs aşısına yönelik yürütülen çalışmalara ilişkin Türkiye’de bazı çalışmalar olduğunu, yurtdışında faz 3 aşamasında olan çalışmaların da Türkiye’de yürütüleceğini öğrendik.”

“RAKAMLARIN İNANDIRICI OLMADIĞINI SÖYLEDİK, FAZLA YORUM YAPMADI”

Adıyaman Sağlık Bakanlığı’nın verileriyle ilgili de görüştüklerini ve Bakan Koca’nın bir takım açıklamalarda bulunduğunu aktararak, “Rakamların inandırıcı olmadığını ve valilerin söylediklerinden bunu çıkardığımızı söyledik. Bakan bu konuda fazla yorum yapmadı” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Tahlil sonucu 10 ay önce
Yahu bu ttb ideolojik icraatların dışında bir gündemi varmı....!nerde milli...manevi bi gündem var karşısında ttb ...!bunlar sağlık sistemi ne ne vermiş ideolojik propaganda dan başka..!marjinal marjinal atraksiyonlar...!bakanın bunları muhatap alması skandal zaten....baksana ne ediyor ziyaret sonrası güya bakanı zorda bırakacaklar 'açıklanan rakamlar doğru değil 'demişler ....ne büyük iş yani!işleri güçleri polemik hükümet karşıtı...!
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?