Röportaj Paylaşımları Yapan Semih Durmuş BAŞARI (!) Diyor, Şube Başkanları: FİYASKO!

Sağlık Bakanlığı’nın doktorların performans yapamayacakları için döner sermayeyi 3 aylık süre için tavandan dağıtma kararını Ultra Lüks Arabalar ve Astronomik Maaş İddilarıyla gündeme gelen Genel Başkan Semih DURMUŞ "BAŞARI(!)" diye tanımlarken, bir çok şube başkanı ise "FİYASKO!" Diyor.

Sendika 25.03.2020, 14:11 25.03.2020, 14:36 Güler Sağlam
Röportaj Paylaşımları Yapan Semih Durmuş BAŞARI (!) Diyor, Şube Başkanları: FİYASKO!

Sağlık Bakanlığı’nın sağlık personeli ek ödemelerinin 3 aylık zaman diliminde, tavan oranında olacağını açıklamasının ardından yeni bir tartışma başladı. Sağlık çalışanları bu iyileştirmenin hekimlerde 10-15 bin TL arası bir artış sağlayacağını ama diğer çalışanlarda fazla bir etki oluşturmayacağını söylüyor.

Kadroya geçen işçilerde hiçbir değişiklik olmazken, hizmetli ve destek personelinde 25-100 lira arası bir değişiklik ve yalnızca hastanelerde çalışan sağlık çalışanlarında ortalama 300-500 lira arası bir artış olacağını konuşuyor.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un ise bunun sendikal bir başarı olduğunu ifade etmesi ise şube başkanlarının da tepkisine neden oldu.

Durmuş’un sağlık çalışanlarının 1500 TL civarında bir ek gelir elde edeceğini söylemesine öfkelenen şube başkanları sosyal medya hesaplarından Genel Başkan Semih Durmuş’u yalanlamaya başladır.

Düzenlemeyi “HAYAL KIRIKLIĞI” olarak nitelendiren Sağlık-Sen’in büyük şubelerinden Adana Başkanı bekir Nennioğlu ardından bir başka büyük şube olan Bursa Başkanı Gökhan Yünkül’ün de “Sağlık Bakanlığı bize ek ödeme olarak bu süreçte ekstra bir para filan vermiyor. Zaten yasal olarak hakkımız olan ama saçma sapan bir ek ödeme yönetmeliği nedeniyle yıllardır ödenmeyen parayı bize 3 aylığına ödeyecek. Onuda öderken personel arasında ADALETSİZ bir şekilde ödeyecek” şeklinde bir mesaj paylaştığı görüldü.

SAĞLIK ORDUSUNUN ÜVEY EVLATLARI! TIKLAYIN!

TIKLAYIN

Semih Durmuş’un yaptığı pasif ve risksiz açıklamalarla sendika başkanı gibi değil bakanlık bürokratı gibi hareket ettiği, bunun da şube başkanlarını ve temsilcileri sağlık çalışanları karşısında gülünç duruma düşürdüğü eleştiriler arasında.

Sağlık Sen'in Ultra Lüks Arabalar ve Astronomik Maaş İddilarıyla gündeme gelen Genel Başkanı Semih DURMUŞ'un ve yönetiminin süreci yönetememesi Sağlık Sen'de ciddi rahatsızlık meydana getirdi ve süreçte Sağlık Sen'de üyelerinin huzursuz olduğu biliniyor. 

Kaynak: Ajans Kamu

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
Sağlıkçı 11 ay önce
Bence sağlıkçılar sağlık seni silmeli
HEMŞİRE 11 ay önce
SEMİH BAŞKANIN MATEMATİKTEN HABERİ YOK, BİRİLERİ ALLAH RIZASI İÇİN SEMİH BEY VE EKİBİNE DÖRT İŞLEM ÖĞRETSİN
Ahmet bey 11 ay önce
Semih saçmalıyorsun.brn 33'yıldır çalışıyorum.ünvanlıyım bana verilen 1500 bu üç aylık ödemede de adımız bile geçmiyor.iş yapmayacaksan bırak.gerçi hepiniz aynısınız.koltuğu alana kadar
SEMİH FİYASKO 11 ay önce
VALLAHİ HERŞEYİN FİYASKO.
Aa 11 ay önce
Gerçek fiyasko..başkanlar sendika kesintileriyle saltanat sürüyor..çalışanlar umurlarında değil..
TUNCAY KAYA 11 ay önce
SENDEN DEĞİL BAŞKAN SÜPÜRGEYE SAP BİLE OLMAZ HARAMZADE SAĞLIKÇI DÜŞMANI
sağlıkcı 11 ay önce
süpürgeyi bilmemde sana bir sap lazım cakma sağlıkcı kimin ağzıyla yazıyorsan sahibine dön bak
kemal 11 ay önce
Değerli sağlık çalışanları, ve gerçeği gören sendika il başkan ve temsilcileri;
daha ne bekliyorsunuz İSTİFA edin...
Sağlık kölesi 11 ay önce
Bitik bitik bitik sağlık sektörü bitik. Şu salgın doneminde bile sağlık çalışanı görevlendirmeye yollaniyor hemde ihtiyaç yokken, onu geçtim sendikanın idareci delegeleri imzalıyor kağıdı, isyan eden şube başkanları içinde semih durmuşu hangi başkan desteklediyse Allah onu bildiği gibi yapsın, neyse açmiyim ağzımı
Birol 11 ay önce
Sayın başkanım bu kapsam tüm sağlık personeli verilmeliydi ama olmadı birde sözünüz vardı yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetler kadrosuna geçmesi için sınav açıldı sayıları az mübaşir lere verilen hak bizlerede verilmeliydi oda olmadı sözde var özde yok hep vaat hep vaat en azından sağlık sen üyelerine sayıp çıksay dınız bari oda olmadı bence tüm konferadasyon başkanları hep birlikte uğraşsanız belki olur sayın cumhur başkanımıza söylerseniz belki torba yasayla çıkardı saygılarımla
savaş 11 ay önce
size az bile
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?