Rize Sağlık Sen Başkanı Ayetle Seslendi: Sağlık Çalışanları Küstürüldü

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tekvîr Suresi 26. Ayetinden alıntı yaparak "Nereye Gidiyorsunuz" diye sordu.

Sendika 03.12.2020, 20:04 03.12.2020, 21:59 Güler Sağlam
Rize Sağlık Sen Başkanı Ayetle Seslendi: Sağlık Çalışanları Küstürüldü

Şube Başkanı İsmail Yılmaz açıklamasında;

Ortalık süt liman

فَاَيْنَ تَذْهَبُونَۜ

(Hâl böyle iken) nereye gidiyorsunuz?

Tekvîr Suresi 26. Ayet

Sağlık çalışanları küstürüldü, covit ile beraber iş yükleri artarken alım güçleri düştü, covit olanlar veya arkadaşları covit olup onların yükünü yüklenerek covitkolik oldular.

Nedir bu covitkolik; hayatlarının her safhasında covit hastalar, Covit ten korunma, covit tedbirleri, PCR testi yap, pozitiflere git, temas lıları ara, filyasyon ekibi, pandemi, aşı çıktı çıkacak, entübasyon hastalar vesaire bu girdap ta sağlık çalışanları yaptıkları işin (salgının) algoritma içerisinde alışkanlık yapması, kronikleşme, covitkolik olmak!!!

Covit hafif geçecekti misafir oldu kaldı, yukarıdaki ayetin beyanıyla soruyoruz, bu gidiş nereye? Maske üstüne maske takıyoruz, hijyene dikkat ediyoruz, o denli çoğaldı ki covit mesafeye dikkat edemiyoruz.

"Sağım solum, arkam önüm sobe, saklanmayan ebe" oyunu gibi covit bizleri sobeliyor.

TIKLAYIN

Mesai saatleri kamuda 5 saate tekabül ederken sağlık çalışanları 8 saate talime devam ediyor, hiç değilse mesai fazlası sayılabilecek günlük 3 saatin nöbet ücreti şeklinde riskli birim farkı ile ödense!!!

Sağlığın kahramanları sağlık çalışanları madalyonun bir yüzünde kahramanca savaşırken, madalyonun diğer yüzü maddi olarak mağdur edilmektedir.

Mağduriyetlerinin dile getirilmesiyle mağduriyet giderilmiş olmuyor, biran önce harekete geçip gerekli kanuni düzenlemeleri de yapılmalıdır.

Bu gidiş hayra alâmet değildir vesselam!

İdareci sorun çözendir, dert yanan değildir

"Soruşturma kozu(y)la Mobbingin âlâsını yapan, kafasına göre yer değişikliklerine imza atan idâre iyi bir idâre profili değildir.

İdâre personelini dinleyen, haklı olsun, haksiz olsun ortamı germeyen, ortamı rahatlatan, sorunlardan beslenen değil, çözümlerle rahatlatan dır.

Personeli için çok iyidir veya çok kötüdür diyerek kategori yapmak yerine, mesafe koyabilen, herkesle aynı mesafede, adam kayırmacılık yapmadan, eşitlik, hâk, hukuk ve adaleti zayi etmeden erdemli olabilmek tır idâre!!!

Tepeden değil, seviyelerine inebilen, empati kurabilen, kendi evladı gibi görebilmek tir idâre!

İki türlü idareci vardır, biri idâre eder, diğeri idâre edilir. İdâre edilene de maalesef idareci denilmektedir.

Hulasa; İdareci sorun çözen dır, dert yanan değildir." dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlıkçılar 2 ay önce
Sağlık çalışanları olarak bizler burdayiz her zaman ama seçim geldiğinde kimler nereye gider belli olur Sağlık çalışanları sendikalardan istifa ediyor şimdilerde seçimde ise
saglıkçılar 2 ay önce
Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararına göre daha önce Jandarma Hizmetler Sınıfının yararlandığı (4736 sayılı kanuna istinaden) toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanma hakkından Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndaki Uzman Erbaşlar da yararlanabilecek.3.ARALIK 2020 istenilince herşey yapılıyor biz sağlık çalışanlarına gelince ekonomi kötü kaynak yok denilirken bizlere şu zamanda bile verilmeyen ücretsiz toplu taşıma hakkı başkalarına verilebiliyor bizler işe giderken hastalara koşarken taksiler bile almıyor sadece covid zamanı değil normalde biz sağlık çalışanlarına da bu hak tanınmalıdır öğretmenler polisler askerler ücretsiz toplu taşımadan yararlanıyor ise bizlere neden vermiyorlar bizlere bunu çok görüyorlar sayın bakanımız bir açıklamanız olacak mıdır
veremli 2 ay önce
gelinen şu noktaya bakın,ağlayanlara bakın. Unutmadık,unutmayacağız. HEPİNİZ ORADAYDINIZ.
SAĞLIK SEN 2 ay önce
Her şey bu Sağlık Sen ve ona üye olan sağlık personeli yüzünden oldu.Sürünmeye devam,sonrada çıkıp eleştiriyorlar utanmadan.sanki başkası yapmış gibi
VAYBE SAYIN BAŞKAN İDARECİLERE REFERANS OLUP SÖZLEŞMEYLE ATATAN SİZ DEĞİLMİSİNİZ. 2 ay önce
Sayın başkan çok adilseniz.Sınavsız atanan müdür ve idarecilerin atanmasına karşı çıkın.Anayasanın eşitlik ilkesi pas pas edilmiş.Her bakanlık kararnameyle yada torba yasayla sınavsız sınıf atlatıyor,bizim bakanlıkta sınav kazanan 2351 vhki sınavla kazandığı kadrosunu alamıyor 8 yıldır mağdur ediliyor.Bumudur anayasanın eşitliği,bumudur hak,hukuk ve adalet.işinize geldiği gibi konuşuyorsunuz.Taşeron kadro aldı,kızılaydan geçenler vhki oldu.İlk okul mezunu itfaiye erleri sınavsız sınıf atladı,mübaşirler sınavsız sınıf atlatıldı.Bizim suçumuz sınav kazanmak oldu.Allah bılen Allah görendir.Mutlak adil olan Allaha havale ediyoruz.Herkes bir yerden tutunmuş.üç maymunu oynuyor.Gömülmüş yiyor.Onların çoluk çocuğu varda bizim yokmu?Allah haksızların hakkından gelsin.Ekmeğin kaç tl olduğundan bi haber yaşayıp gidenlere hakkımız haram olsun.sınav kazanıp atanmayan 2351 vhkiden biri.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?