PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Riskli Birim, Çalışılan Yerin Metrekaresine Yada Bina İçindeki Konuma Göre Değişir mi?

Hastanelerdeki riskli birim olarak belirlenen birimlerin yapılan işe göre mi yoksa mekan olarak bulunduğu konuma göre mi riskli olduğu ile ilgili İsmail Yılmaz’dan çarpıcı tespitler geldi

Sendika 23.01.2023, 20:41 Cansu Polat
Riskli Birim, Çalışılan Yerin Metrekaresine Yada Bina İçindeki Konuma Göre Değişir mi?

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, hastanelerdeki riskli birimlerin çalışılan yerin metrekaresine mi yoksa bina içindeki konumuna göre mi değiştiğini sorguladı.

Riskli birim, işe göre mi riskli, mekân olarak bulunduğu konuma Göre mı risklidir. İş artınca risk azalır mı? İş azalınca risk artar mı? Biraz kafa karışıklığı olduğu doğru! Bizim de kafamız karıştı, şöyle ki;

Sterilizasyon ameliyathaneye hizmet veriyorsa riskli, daha çok çalışarak ameliyathane yanında diğer birimlerine de hizmet veriyorsa riskli birim sayılmıyor.

Çok çalışanı, niye daha çok çalışıyorsunuz diye riskli birimden mahrum ederek cezalandırıyoruz.

Defalarca itiraz edildi, bakanlık hukuk işleri çözüm üretmek yerine çelişkili ifadeler ile işi daha karmaşık hale getirmişlerdir.

Riskli birim, işin niteliği yanında niceliği ile katsayısı artırılması gerektiğini eritip ilgililerin kulağına dökmek gerekiyor.

Çözüm üretmek gerekirken, mevcut işleyişi çözümsüzlüğe sürüklemek kabulü mümkün değildir.

Yorumlar (3)
sağlıkçı06 6 gün önce
Yönetmeliğin 4c maddesi anayasaya aykırı bu süreçte doktorun parasını çıkarmak için nerden sağlıkçının parasını alabiliriz kafasına girmişler. O kadar hukukçu çalıştırmana rağmen kasıtlı yapılmıştır.
Ayrım 6 gün önce
Değişiyor burda . Ameliyata giren ile aynı ameliyathanede hasta uyandıran farklı biri ek ödemeden yararlandırılır öteki yararlandırılmaz ve bunun gibi örnekler çok. Birtek sağlık kurumunda var bu. Diğer kurumlarda personeller böyle ayırılmaz parçalanmaz. Kimi personele ek ödeme vermemek için yapılan dalavereler bunlar . Kimin cebine kalıyorsa artık kalan para .
Atilla Aküzüm 6 gün önce
Kamu kurum ve kuruluşlarında yöneticilik/idarecilik yaparken 663 sayılı KHK ve 4046 sayılı kanun gereği 657 sayılı DMK GİH sınıfında olmayan şahsa bağlı #Araştırmacı kadrosuna atananlar hakları olan 3600 ek gösterge istiyor. ????
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.