Özdemir: “Menfur Saldırıyı Kınıyoruz”

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşanan menfur saldırı ile ilgili açıklama yaparak, saldırıyı en sert şekilde kınadıklarını kaydetti.

Sendika 30.12.2019, 15:12 30.12.2019, 15:14 Güler Sağlam
Özdemir: “Menfur Saldırıyı Kınıyoruz”

İzmir’in Torbalı ilçesinde İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fuat Mehmet Park ve Torbalı Devlet Hastanesi hekimi Harun Gülcemal'in eşi Hatice Gülcemal’i öldüren şüphelinin yakalandığını belirten Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, sağlık camiası olarak derin üzüntü içerisinde olduklarını kaydetti.

TIKLAYIN

Özdemir, “İlçe Müdürümüz Dr. Fuat Mehmet Park, daha önce 17 suçtan sabıkası bulunan bir şahıs tarafından gece saat 21.00 civarında evine zorla girilerek, gasp edilmeye çalışılmış ve ateşli silah ile başından vurulmuştur. Ağır yaralı halde Torbalı Devlet Hastanesine kaldırılan İlçe Müdürümüz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Zanlı aynı bölgede ikâmet eden Torbalı Devlet Hastanesi'nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Harun Gülcemal'in evine de aynı şekilde gasp amaçlı girmeye çalışmış, saldırıda hekimimizin eşi Hatice Gülcemal'i silahla vurarak öldürmüştür.

Emniyet güçlerimizin yapmış olduğu çalışma sonucu izine rastlanan saldırgan daha sonra güvenlik güçlerimizle çatışmaya girip bir polis memurumuzu da yaralamıştır. Fail yapılan çalışmanın ardından kısa süre sonra yakalanıp gözaltına alınmıştır. Failin yakalanması bir nebzede olsa içimizi rahatlatmış olup, üzüntümüz ve acımız derindir. Özellikle sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırılar ve bu tür menfur saldırılar tüm sağlık çalışanlarını derinden üzmektedir.

Bu vesile ile ilçe sağlık müdürümüz ve doktor eşine Allah’tan rahmet, yaralı polis memurumuza acil şifalar diliyor, ailelerine ve tüm sağlık camiamıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?