PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Öz Sağlık İş Sendikası Sağlık Çalışanı İşçilere Söz Verdiği Bayram Harçlığını Dağıtmadı

Sayıları yaklaşık 200 bini bulan Sağlık Bakanlığında görev yapan sağlık işçilerine yönelik Ramazan Bayramında 250 TL bayram harçlığı dağıtacağını açıklayan Öz Sağlık İş Sendikası, iddialara göre söz verdiği ücreti üyelerine dağıtmadı.

Sendika 05.05.2022, 01:03 Cansu Polat
Öz Sağlık İş Sendikası Sağlık Çalışanı İşçilere Söz Verdiği Bayram Harçlığını Dağıtmadı

2022 yılının Ramazan ve Kurban Bayramında “bayram harçlığı” adı altında 250 TL’den toplam 500 TL bayram harçlığı dağıtacağını söyleyen Öz Sağlık İş Sendikası sözünü tutmadı.

Öz Sağlık İş Sendikası tarafından “bayram harçlığı” adı altında işçilere ödeneceği söylenen ücretin sonradan isminin “Pandemi Parası” olarak değiştirilmişti. Ödeme tarihi olarak da Ağustos 2022 olarak değiştirilen harçlıkla ilgili sosyal medyada yapılan eleştirilere göre özellikle yetki dört dönemine denk getirilen bayram harçlığı uygulamasıyla ÖZ SAĞLIK İŞ Sendikasının parayla üye tutma yoluna gitti ileri sürüldü.

“Yetkiyi elinden kaybetmemek için Aile Bakanlığında göstermelik grev kararı aldılar” şeklinde eleştirilerin hedefi olan Öz Sağlık İş Sendikası, 3. Olağan Genel Kurul sürecinde Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi yönetim kurulunun 200 BİN üyesine bayram harçlığı verilmesi kararı aldığını duyurmuştu.


Diğer taraftan sosyal medya üzerinden bazı sağlık çalışanlarının 500 TL’lik bayram ikramiyelerini aldıklarını söylemesi üzerine yapılan araştırmalarda üyelere yönelik herhangi bir ücret dağıtımının olmadığı anlaşıldı.

Yorumlar (1)
Rogue1 2 ay önce
Yakında sendikadan çıkışlar başlar hayırsıyla
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?