PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Öz Sağlık İş Genel Başkanı Sert: Sürekli İşçilerin Ücretlerinde İyileştirme İstedi

Sağlık Bakanlığında yaklaşık 200 bini bulan sürekli işçilerin yetkili sendikası Öz Sağlık İş Genel Başkanı Devlet Sert, işçilerin aldığı ücretlerin yeniden düzenlenerek asgari ücretin üzerine çıkarılmasını istedi.

Sendika 12.01.2023, 20:50 14.01.2023, 22:09 Cansu Polat
Öz Sağlık İş Genel Başkanı Sert: Sürekli İşçilerin Ücretlerinde İyileştirme İstedi

Öz Sağlık İş Genel Başkanı Devlet Sert, asgari ücrete yapılan yüksek zam sonrasında sürekli işçilerin ücretlerinin asgari ücret düzeyine eşitliğini savunarak bu durumun kamu çerçeve protokolüne ek protokolle acil olarak düzenlenmesi gerektiğini belirterek, “devletin işçisinin geliri asgari geçim ücretinin üzerine çıkarılmalıdır” ifadesini kullandı.

Devlet Sert yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandığı:

Sert, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Asgari ücrete yapılan yüksek zamla sosyal hizmet işçilerimizin ücretleri asgari ücret düzeyine eşitlenmiş durumdadır. Bu durum, Kamu Çerçeve Protokolü'ne ek protokolle acil olarak düzenlenmeli, devletin işçisinin geliri asgari geçim ücretinin üzerine çıkarılmalıdır. Sendika olarak bakanlık düzeyindeki görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Toplumun tüm kesimlerine sağlanan iyileştirme, sosyal hizmet işçileri için de ivedi olarak planlanmalıdır."

"SAĞLIK BAKANLIĞI İLE MÜZAKERELER SÜRÜYOR"

Sağlık Bakanlığı ile 180 bin sağlık işçisi adına toplu iş sözleşmesi müzakerelerini sürdürdüklerini de anlatan Sert, ücret zamları, refah payı ve diğer mali ve sosyal haklara ilişkin taleplerini ilettiklerini kaydetti.

Sert, müzakereler sonucu tarafları memnun edecek toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının, dünyada örnek gösterilen sağlık sisteminin sorunsuz devam etmesi açısından önemli olduğunu belirtti.

Yorumlar (53)
Doktor 2 hafta önce
Sağlık sistemi sağlıkla ilgili bilimsel eğitimini alan insanlarla yürür. Kalanı işçiler gibi eğitim seviyesi ne olursa olsun herkesin yapabileceği işleri yapan sağlık işçileri olsa da olmasa da sağlık sistemi yürür. Kalkıp şunları sağlıkçı gibi göstermenin anlamı nedir anlamıyorum. Tamam İyiki varlar ama biri olmasa başkası gelir çalışır, ama bir doktor bir hemşire yerine bir başka meslek mensubu çalışamaz. Yani sağlık sistemini hekimler ve sağlık çalışanları oluşturur. Tombi eğitim alanlar, gerisi sağlıkçı vs değildir.
aslıhan 2 hafta önce
malesef sınavsız bir sürü işçi aldılar sağlık sektörüne. bunlara iş yaptıramaz olduk. birde sanki hak sahibiymişlere gibi bir memnuniyetsizler...bunlara asgari ücret bile fazla. sizde sınavla atanıp memur olsaydınız. hakyiyenler sizi
Mühendis 2 hafta önce
2 yıl günde 16 saat düzenli ders çalıştım KPSS den 97 puanla zor atandım. Sen bedavan işe gir birde utanmadan gel burada doktora hemşireye laf yetiştir. Suç sizde değil sizlere bu fırsatı verenlerde. Çoluğumuzun çocuğumuzun geleceğinin üzerine karabasan gibi çöktünüz.
Temizlik pers 2 hafta önce
Ne doktor odalari temizledim köpek bağlasan durmaz :))
Hasan56545 2 hafta önce
Doktor bey boşver aynaya bakıp kendilerinin torpille işe girdiğini günde 10 kere itiraf etseler bence işe bile gelmeye gerek kalmaz.haa sözüm gerçekten çalışıp atanana değil.zaten burda size atıp tutanlarda bu kesim torpille işe girenin zorunada gidiyor dedikleriniz.
İşçi 2 hafta önce
Doktor bey sizin gibi Nadide insanları bulmak gerçekten zor bininiz Almanya gibi ülkelere ücretlerinizi beğenmedinizden kaçıp gittiniz yerinize binlercesi gelmedi zaten . Hastanede temizlikçi , tesisatçı , elektrikçi v.s gibi işçiler olmasa sizler elektriksiz susuz hijyensiz her koşulda çalışılabilecek vatanperverlerden bu ülke gurur duymaktadır.
Bilgi İşlem 2 hafta önce
Olmasada olur dediğiniz bilgi işlem personeli size bilgisayar kullanmayı öğretiyor okumakla adam olunmuyor maalesef....
İşçi.... 2 hafta önce
ne insanlar gördüm üstünde elbise yok, ne elbiseler gördüm içinde insan yok....bu ayrımı yapan insan nankördür daha eldiveni çöp kovasına atamayan wc girip sıçmasını bilmeyen okumuş adam olmuş ama insan olamamış adamlar gördüm...
Doktor 2 hafta önce
Bu yorumu bir doktor yazıyorsa zaten söylenecek hiç birşey kalmamıştır...
Beşiktaş 2 hafta önce
Doktor olmuşsun ama adam olamamışsin, eğitim seviyen yaptığın yorumdan anlaşıldı. Her alanda tüm çalışanlar bir bütündür birisinin yokluğu işleyişi felç eder. Önce bunları öğren sonra insanları tedavi etmeye başla... Ukala
İşçi 2 hafta önce
O zaman yarın eline tornavida ve takımları alıp elektrik işlerine müdahale ediyorsun madem bu kadar Bilgi lisin başın sıkışınca kimseyi arama kendi işini kendi işini kendin çöz :) bencil olmayı ve kibirli olmayı da acilen bırakman lazım her işe saygı duymayı öğrenmen lazım eğitim sisteminin bunları sana öğretmemesi çok normal bunlar yaşanılacak öğreniliyor onun adıda tecrübe maalesef he onuda parayla da satın alamıyorsun aklında bulunsun =)
Emreson 2 hafta önce
Kibrinizde boğulun yazıklar olsun.
Kişi kendinden bilir iši hoca 2 hafta önce
Kişi kendinden bilir iši
İşçi 2 hafta önce
Doktor olmuşsun ama adam olamamışsın kimseyi hakir görmeyede senin hakkın yok doktor müsvettesi
Veri giriş 2 hafta önce
Sizde haklısınız sayın hocam, yeşil alanın önünde sırayla hastayı alan güvenlik görevlisi başınıza birşey geldiğinde veya kod verdiğinizde hemen koşup gelen güvenlik görevlisi, bütün kayıtlarını açan yeri geldiğinde hemşire arkadaşların yerine bakan triaj yapan örn: İstanbul bahçelievler devlet hastanesi aslında sizin göreviniz olup SGK kullanıcı adınız ve şifrenizi veri giriş personeline verip günde onlarca rapor yazdırıp ve daha sayamadığım yüzlerce işler. Sizde haklısınız sayın sağlıkçı arkadaşım.
İşçi 2 hafta önce
Doktor efendi, halk arasında genel bir laf var iyi bilirsin sen de; " Doktor olmuş ama adam olamamış" diye. Sen adamı geçtim insan bile değilsin. Kendini nimetten sayma. Keşke şahsi olarak tanısaydım seni bu söylediklerini yüzyüze değerlendirirdik seninle.
Sağlıkçı İşçi 2 hafta önce
Yere Kan damladi şuraya şu döküldü demesini biliyosunuz ya ariyorsunuz ya hani beğenmediğiniz işçiyi o zaman kendin temizlesene pislettigin yeri senin yerin ayri yaptigin is ayri işçide bu devletin personeli sende bu devletin personelisin.
İşçi 2 hafta önce
Sen Olmasanda Senin Yerine başka biri Gelir Çalışır Tamam sen gel kan temizle temizlik yap hasta taşı ne kadar boş konuşmuşsun ya bunları yazarken bile üşendim doktor olmuşsun ama neyse
MUHAMMED ALPARSLAN 2 hafta önce
İTİBAR KARAKTER GEREKTİRİR…
BOŞ ÇUVAL DİK DURMAZ !
Senin Azrail in ???????? 2 hafta önce
Öyle doktor gördüm ilaç ismi bilmeyip bilgisayardan bulup yazan doktor gördüm öyle hemşir gördüm daha damar yolunu açmasını bilmiyor okuyup ama adam olamamişlar Vel hasılı kelam her okuyan adam insan olmuyor bunu bilesin..
İbrahim halil 2 hafta önce
Okumak cehaleti azaltır eseklik baki kalir hocam sana diyeceklerim bukadar anlamadiysan dahada aciklayaci olabilirim keske biraz delikanlimi desem hanim efendimi desem ismi izi paylasinizda yurekli olsaniz
isci29 2 hafta önce
isciler olmasa hepiniz hicsiniz sistem sadece dr ve hemsireyle yurumuyor ama siz bunu anlamayacak kadar cahilsiniz.
Paramedik sürücü 2 hafta önce
Paramedik işçi olarak sana yazıyorum NG yi çocuğun boğazına pipet kaçmış diye çıkarmaya çalışan doktoru engelleyen bir paramedik işçi söyleyeceklerim bu kadar!
Sağlık Çalışanı 2 hafta önce
Temizlik yapan olmasa işler nasıl yürüyecek
Pisliğinizde boğulursunuz önce tıbbi atığı evsel atığı combozit atığı atığı nereye attığınını bilmeyen meslektaşlarınız var kusura bakmayın'da sağlık ekip işidir bir çarkın dişlileri gibidir ayrım için sizi kınınıyorum
Sağlık personeli 2 hafta önce
İşçiyi aşağılayıcı tabirlerle eleştirenler, kibrinizle baş başa kalın....
İşçi 2 hafta önce
Bilgisayarı açıp kapamayı bilmeyen kişiler yapar bu yorumu sadece, bilinçli ve ufku açık hiçbir kimse çalışma arkadaşları hakkında böyle yorum yapmaz.
Hemşire 2 hafta önce
Yeni işe girmiş ilkokul mezunu bir surekli işçi 30 yıllık bir hemsireden daha yüksek maaş alıyor yemek ücretleri 110 TL oldu yol parası 56 TL alıyorlar lisans mezunu bir hemşire veya diğer sağlık çalışanlarından yüksek maaş almalarını kabul edemiyorum torpille ise girdiler ve yaptıkları işten memnun değiller çok büyük bir haksızlık hakkımı asla helal etmiyorum.
hasan aydın 2 hafta önce
iki yükseklisans yapmış vatandaş okadar kapasiten vardıda neden sınavla atanmayı denemedin..neye göre atandın dayın kim
işçi 2 hafta önce
Ne kadar torpille işe giren varsa toptur
halkçı 2 hafta önce
hadi lan orada
isci29 2 hafta önce
isciyim 2 yuksek lisans bitirdim insanlari egitimlerine gore ayirmaniz zaten sizin karakterinizi ortaya koyuyor. yillarca isciler asgari ucretle calisti siz yuksek maaslar alirken birakinda iscilerde insan gibi yasayabilecekleri maaslar alsinlar
Emekçi 2 hafta önce
Ortada devam eden bir çerçeve protokol yok ek protokol de refah payı verilebilir diyor. sen ne biçim bir sendikacisin arkadaş bunu bilmeyecek kadar bilgin yoksa bizim adımıza oturup hak arama masada. En iyi bildikleri şey bir yevmiye almak işçinin sırtından beslenmek hakkımız haram olsun siz ve sizin tayfaniza l.
Doktor 2 hafta önce
Valla bir yorum yazdık Altına güzel ağlamışlar. Arkadaşlar siz sağlık çalışanı, sağlıkçı değilsiniz bunu kabul edin. Tıbbi eğitimin varsa sağlıkçının yoksa değilsin bunu anlayın bu 1. 2. Si ise hasta muayenesi rapor ve ilaç yazdırmak için karşımda bekleyip duran siz, burada bana adamlıktan vs bahsedemezsiniz. İşinize gelince el pençe divan rica ediyorsunuz ama. Valla kusura bakmayın, güvenlik, tıbbi sekreter olmayan ama sekreterlik yapan, temizlik işçileri vb siz sağlıkçı veya sağlık çalışanı DEĞİLSİNİZ. Ayrıca hastane de çalışırken işçi olarak, yandan okul bitirdim yüksek lisans şu bu yaptım demen de önemi değil. Sağlık çalışanıyım demen için tıbbi bir bölümü bitirirsin kpss girersin o görevi yapmaya başlarsın, tamam. Poliklinikte hasta bakıuorum. Gelip diyorlar hocam sağlıkçıyım, branş ne kardeşim? Şoförüm, temizlik, gğvwnlik bilmem ne sen sağlıkçı değilsin. Zoruna gidiyorsa git oku gel. Bu kadar basit
Aslı Güneri 2 hafta önce
Ne işçiymiş be. Sınavsız torpille işe gir sonra hak iddia et. Kesinlikle maaşları asgari ücreti geçmemeli hakları bu. KPSS’den yüksek puan alıp atanamayan kişilerin hakkına giriyorsunuz. Ayrıca hiçbir vasfınız olmadığı halde sabahtan akşama kadar yok tediye aldık yok şunu aldık diye sağlıkçılara hava atıyorsunuz.oturun oturduğunuz yerde
İşçiyim İşçi kalacağım 2 hafta önce
Siz ne kadar işçiyi büyük rakip gördünüz sağlıkçılar ben söyleyeyim mi çünkü sizin gibi bir işi değil her işi yapar bir steskop boynumuza takıp doktorluk yapmıyoruz her denilen verilen görevi layıkıyla yapıyoruz ve asgari ücretin altında maaşlarımız 4 yıllık 2 yıllık çok üniversite mezunu var aramızda bunları bilin çok lafa gerek yok
Tabur 2 hafta önce
Doktor isimli arkadaş yazmış hoş güzelde bu sağlık camiası sade doktor ve hemşire den ibaret değil işçi kadrosunda sağlık teşkilatında tüm birimlerde görev yapan arkadaşlar mevcut hakkıyla işini yapiyorlar .
Sağlık meslek mezunu işçi klinik destek 2 hafta önce
İşçiler eskiden torpille giriyorlardı evet ama yeni yönetmeliğe göre hemşire yardımcısı veya teknisyenlik okuyuo dört yok staj yapıp işe mülakatla başlayan biri olarak bende eğitim seviyesi olmayan ve torpille işe alınan kişi ile aynı maaşı almak istemem ama ne yzıkki eskiden sağlık meslek mezunu hemşire olurken şimdi işçi klinik destek oluyor sizce en büyük haksızlık bu değil midir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.