Önder Kahveci:Unvan Değişikliği Sınavsız Yapılsın

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sağlık çalışanlarının unvan değişikliğinin sınavsız olarak gerçekleştirilmesi için taleplerini dile getirdi.

Sendika 26.06.2020, 14:11
Önder Kahveci:Unvan Değişikliği Sınavsız Yapılsın

Sağlık çalışanlarımız her daim son derece kutsal bir görev ifa etmektedir. Covid-19 salgınında da cansiperane bir şekilde görevlerini başarıyla yerine getirdiler, halen bu zorlu görevi yoğun bir mesai ile sürdürüyorlar.

Bu çalışanlarımızın okul bitirerek diploma ile elde ettikleri unvanları bir de kurumlarında ayrıca sınava girerek kazanmaları zorunluluğu gereksiz ve çalışanlarımıza zorluk çıkaran bir uygulamadır. Zaten bu çalışanlarımız aldıkları diploma ile bu unvana sahip olmuşlardır.

Bu unvanın tescili için bir sınav daha yapılması doğru değildir.Fedakarca görev yapan,canları pahasına vatandaş sağlığını korumak için çaba sarf eden sağlık çalışanlarımızın diploma ile elde edilmiş unvan değişikliklerinin sınavsız olarak gerçekleştirilmesi bizim talebimizdir. 

TIKLAYIN

Yorumlar (8)
Birol 5 ay önce
Sayın başkanım sağlık bakanlığında çalışan yardımcı hizmetler sınıfı genel idari hizmetler kadrosuna geçmesi için sınavsız geçmek istemektedirler hepsi idari birimlerde görev yapmaktadırlar bunu sayın bajanımıza ve yüce meclisimize ve sayın cumhur başkanımıza söylenirse olur diye dünüşünüyorum hak hukuk adalet saygılarımla
sınavsız gys ve ünvan değişikliği 5 ay önce
başkanım hep söylüyorlar ama icraat bekliyoruz teşekkürler sesimiz oldunuz
Sergül Zobu 5 ay önce
Başkanım yaklaşık 3 aydır Bakanımıza ve sendika başkanlarımıza sesimizi duyurmak için yırtındık adeta, daha yeni ses gelmeye başladı, sesimize ses oldunuz, tşkler, umuram, tez zamanda ünvanlarımıza kavuşuruz kolaylıkla, emeğinize sağlık
demir 5 ay önce
Teşekkürler başkanım sesimiz oldunuz . inş Allah gerçekleşir de lafta kalmaz
Bahar 5 ay önce
Görevde yükselme sınavı da sınavsız yapılsın sağlık personeliyim bu dönemde full çalıştım o psikoloji ile ders çalışmak imkansız bir defalığına sağlık personeline sınavsız hak verilmelidir
Ünvansız sağlık çalışanı 5 ay önce
Başkanım tüm siyasiler ve tüm sendikalar bu bu konuda daha duyarlı olurlarsa çalışanlar mutlu olacaklar 20 yıllık sağlık çalışanı ünvansız olur mu
Mehmet 2034 4 ay önce
Başkanım desteğiniz için çok teşekürler
enderun hayat 4 ay önce
Konuşmalarda “LİYAKAT” Diyen sizler.Bakıyorum da üye kapmak için yine alanlarda ümit pompalıyorsunuz.
Siyasi Darbe ile indirilen bir başkanın koltuğuna oturduğunuzu unutmayınız..
Biz sizlerin yetkili sendika olduğu dönemde insanlara neler yaptığını çok iyi biliyoruz.Sürgünler ve soruşturmaları çok iyi biliyoruz. Burada sadece nutuk atıyorsunuz.
Sağlıksen sizden gördüğünü uyguluyor.Kötü bir kopya uygulaması yani…
Bugün sağlıkta dönüşümün mimarı,mensubu olduğunuz parti ve sizlersiniz.2000 Yılında hizmet alım yolu ile kurumlarda iş gördürme işlemini Radyoloji ve Laboratuvarda İstanbul ilin de Sağlık Bakanı Osman DURMUŞ yaptı.Yine sağlıkta dönüşümün ilk ayağı olan sağlık kurumlarının birleştirilmesi protokolü Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Yaşar OKUYAN ile Sağlık Bakanı Osman DURMUŞ yaptı.Neden bu gerçeği açıklamıyorsunuz. Kendinizin Gevher Nesibe’ye nasıl girdiğinizi açıklayın ki Liyakat’ın anlamı ortaya çıksın.
SAĞLIKTA BUGÜNLERE GELİNMESİNDE BAŞAKTÖR SİZ VE SENDİKANIZDIR.
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?