PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Önder Kahveci: Ocak Ayında Hem Ek Zam Hem de Refah Payı Verilmeli

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sendikasının 3 haftadır Antalya’da düzenlediği teşkilat toplantılarında yaptığı konuşmada hükümetten ek zam ve refah payı talebini yineledi.

Sendika 20.12.2022, 15:23 21.12.2022, 13:53 Cansu Polat
Önder Kahveci: Ocak Ayında Hem Ek Zam Hem de Refah Payı Verilmeli

Türk Sağlık Sen yaklaşık 3 haftadır Antalya’da 3 grup halinde Türkiye geneli sendika temsilcilerini bir araya getirmeye devam ediyor.

İkincisi 35 ilin katılımıyla yapılan teşkilat toplantısında bir konuşma yapan Genel Başkan Önder Kahveci, ocak ayında hükümetin kamu çalışanlarına ek zam ve refah payı vermesi gerektiğini dile getirdi.

Ocak Ayında Ek Zam ve Refah Payı Verilmeli

Kamu çalışanlarının sorunları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Önder Kahveci “Saygın İş Saygın Ücret” için mücadele ettiklerini kaydederek maaşların yoksulluk sınırının üstüne çıkarılması gerektiğini belirtti.

Vergi diliminin %15’e sabitlenmesi, enflasyon farkının aylık verilmesi ve bayram ikramiyesi gibi ekonomik açıdan kamu çalışanlarına katkı verecek düzenlemelerinde hayata geçmesini istediklerini kaydetti. 3600 ek göstergede Türkiye Kamu-Sen’in hazırladığı taslak ve önerileri ile önemli bir mesafe kat edildiğini kaydeden Genel Başkan Önder Kahveci, kapsam dışı bırakılan tüm kamu çalışanlarının da eklenmesi ile bu sorunun tamamen çözüleceğini ifade etti.

Sözleşmelilere kadro ile ilgili yasa tasarısını beklediklerini kaydeden Genel Başkan Önder Kahveci kamuda farklı tüm istihdam modellerinde görev yapanlara kadro verilmesinin kırmızı çizgileri olduğunu belirterek tüm çalışanların kadroya alınması için Çalışma Bakanı Sayın Vedat Bilgin ile görüşeceğini ifade etti.

Sağlık Çalışanları İçin Tek Kalem Maaş İstiyoruz

Sağlık çalışanlarının sorunları ile ilgilide açıklamalarda bulunan Genel Başkan Önder Kahveci Sağlık çalışanlarının ücretleri konusunda tek kalem maaşı ısrarla savunduklarını ve bunun sağlanması gerektiğini ifade etti. Böyle bir ücret modelinin adilce uygulanırsa çalışanların yaşadıkları sorunları çözeceğini belirterek, mağduriyetlerin sonlanacağını ifade etti.

Mevcuttaki sistemde taban ve teşvik ödemelerinin sağlık çalışanları için çok düşük kaldığını GİH, TH ve YH sınıfında görevli çalışanların alamadığını belirten Genel Başkan Önder Kahveci bu ödemelerin iyileştirilmesi ve kapsamının genişletilmesi adına başvuru ve görüşmeler yaptıklarını ifade etti.

Kamu ve sağlık çalışanları için olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti içinde kırmızı çizgilerinin olduğunu belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Biz devlet ebed müddet diyenleriz. Bağımsız bir ülkemiz yoksa, bayrağımızı özgürce dalgalanmıyorsa sendikacılığında bir anlamının olmadığını düşünenleriz. Onun için devletimizin, Milletimizin, ordumuzu ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün karşısında olan herkesin karşısındayız” dedi.

Genel Başkanın konuşmasının ardından Azerbaycan Sıhhıye İşçileri Sendikası yöneticisi Dr. Sayın Elnara Murodava bir selamlama konuşması gerçekleştirdiler. Sayın Murodava konuşmalarının ardından Genel başkan Kahveci’ye Karabağ atlarının resmedildiği bir tablo hediye etti.

Sunumun tamamlanmasının ardından Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Yılmaz Yeşil tarafından “ Kurumsal İletişim ve sendikal motivasyon” başlıklı bir eğitim gerçekleştirildi.

Toplantımızın ikinci gününde Milli Mücadele ve kurtuluş savaşının anlatıldığı ve destancı Cevdet Cantürk tarafından sunulan “ Çılgın Türklerin Destanı/ Müzikli Anlatı” adlı gösteri teşkilat mensupları tarafından ilgiyle izlendi.

Müzikli anlatının ardından Genel Başkan Önder Kahveci toplantının kapanış konuşmasını gerçekleştirdi.

Yorumlar (13)
murat 1 ay önce
verilmeli yapılmalı etmeli ne bunlar bunları bizde söylüyoruz...sizler ne işe yarıyorsunuz....
HAH 1 ay önce
KONUŞMUŞ GENE..MELİ MALI ECEK ACAK BAKANI..
Başkan 1 ay önce
Sayın Sendika başkanları düşük ücretlilere iyileştirme şart onu neden demiyorsunuz arkadaki makas çok açıldı bunuda söyleyin lütfen sadece Hak iş den duyduk o da işçi sendikası nerede memur sendikaları nerede Hak adalet eşit işe eşit ücret
vatansever 1 ay önce
hangi sendika olursa olsun bir kurumda memurlar arasında doktoru ayı diğerleri ayrı maaş değelndirilmesi yapılıyorsa o kurumda hiç bir sendika ağzını bile açmamalı nerede eylemler hak arama doktora herhak verşldi tek bordro emekliliğe yansıyor en başta anayasaya aykırı nerede kaldı eşitlik kavramı sadece yazıdamı açılmış 1 tane dava varmı hak alınır verilmez derdi eski sendikalar şimdikiler armut piş ağzıma düş
Sm 1 ay önce
3 haftadır tatil yap yat asağı keyif yap o söylediklerinizi temsilcilere değil devlete söyleyin tribüne oynamaktan vazgeçin
Kaledar. 1 ay önce
Adam 30 yıldır sendika genel başkanı. Müthiş başarı.
Rahşan 1 ay önce
ÇOK ŞÜKÜR ELHAMDÜLİLLAHHHH
zonguldak 1 ay önce
sen boşver bunları, her şeyi bi kenara bırakıp baraj sendika parası peşine düştük desene,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.