PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Önder Kahveci: Ek Ödeme Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ek ödemedeki mağduriyetler ve rahatsızlıklara karşı dava açtıklarını belirterek hem hukuki süreci hem de bakanlıkla görüşmeleri titizlikle yürüteceklerini söyledi.

Sendika 01.09.2022, 19:58 01.09.2022, 19:59 Cansu Polat
Önder Kahveci: Ek Ödeme Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Kahveci sosyal medyadan yaptığı açıklamasında “çalışanların taleplerinin karşılanması için mücadelemizi sürdüreceğiz ifadesini” kullandı.

Türk Sağlık Sen Ek Ödeme Yönetmeliğine Dava Açtı

12 Ağustos’ta yayınlanan Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği'nde çalışanları mağdur eden düzenlemelerin iptali için TÜRK SAĞLIK SEN tarafından Danıştay’da dava açıldı. 

Açılan davada söz konusu yönetmelik kapsamı dışında bırakılan çalışanlar ile teşvik ek ödemesinden mahrum kalan 1.basamak sağlık çalışanlarının teşvik ödemesinden faydalandırılmaması yönündeki eksik düzenleyici işlemin iptali talep edildi. 

Hekim dışı sağlık hizmetleri sınıfı, genel idari hizmetler sınıfı, yardımcı hizmetler sınıfı ve teknik hizmetler sınıfı için taban ve teşvik ödemesinin çok düşük olmasına neden olan düzenlemelerin yeniden belirlenmesi için iptali talep edildi.

Disiplin suçlarında ödemelerinin belirli sürelerde verilmemesini düzenleyen hükümler gibi çalışanları mağdur eden düzenlemelerinde iptali talep edildi.

Dava dilekçesinde çalışanları mağdur eden düzenlemelerin Anayasa’nın sosyal devlet ilkesine aykırı ve çalışma barışını bozacak nitelikte olduklarına vurgu yapılarak iptali istenen hükümler ile belirtilen eksik düzenleyici işlemlerin iptaline karar verilmesi gerektiği belirtildi

Yorumlar (50)
virgül 1 ay önce
Anayasa’nın sosyal devlet ilkesine aykırı ve çalışma barışını bozacak nitelikte olduklarına vurgu yapılarak iptali istenen hükümler ile belirtilen eksik düzenleyici işlemlerin iptaline karar verilmesi gerektiği belirtildi

A holding te çalışan işçi olarak CEO ayda 8 milyon tl alırıken asgari ücret aldığı için dava açabilir mesala
Dava da ki hakime şu da sorulabilir şu an yanınızda ki mubaşir 10 bin tl ayda alırken sizin 45 bin tl almanız vs vs diye.
Çalışma barışı ; mesala aralıkta hekim dışı % 20 vs ek ödeme artışı var iken hekime verilmemesi.
mahkemeleri gereksiz yere zamanını çalmamalı.
Sorunların tek çözümü hekim dışı sağlık personelinin taşeron hizmet ile alınması
Ali Veli 1 ay önce
Alamanya da ysp ile dr arasindaki gelir farki 2 kat imis.Alamanya bizi kiskaniyor.
Talihsiz.acıklama 1 ay önce
Taseronların maası hastane gelirinden ödeniyor ve tuttuğunu koparan sendikaları var. Bu durum drlarımız teşvikciklerinin daha da cok azalmasına sebep olmasın sakın:)))))
Hukukun gücu 1 ay önce
Hukukun üstünlüğü. Göreceksiniz bakalım iptal kaç gün sonra gelecek. Öyle on katı falan nasıl oluyor. Ortak kazanılan para bu. Diyor ya şair, onkisiye on pul dokuzuna bir pul birine dokuz pul falan. adil olmak lazım. Ailesi ile beraber dört milyon sayıyla 4000 000 kişi adalet bekliyor..
Nokta 1 ay önce
Sen cbaşkanınında dediği gibi yurtdışına git..senim hastayada faydan opmaz.olgunlaşamamışsın
Kadir 1 ay önce
Virgül olduğun nerden belli noktanın sonuna kuyruk koymuşsun yalancı kuyruk
Virgül 1 ay önce
Diğerleri taserondan hizmet alımı ile çalıştırılırsa hekimin ne özelliği var? O da taserondan çalıştırılsın. O zaman empati yapmayı öğrenirsin.
Sağ mem 1 ay önce
Açılan davada hekime verilmesin niye verildi mi diyor burda klavye başında konuşa konuşa sağlık sisteminin içine ettiniz beceriksiz egosu tavan kendini beğenmiş mahlukat
Nokta 1 ay önce
Hekimde taşeron olsun ne gerek var kadroya, falan hizmetlerin hepsi taşerondan alınsın o zaman. Hekim de haddini bilmeli
Ysp 1 ay önce
Ya bu ysp azıttı resmen. Adamlar kafayı yemiş. Öğretmenden fazla maaş alıyorlar. Gözleri halen doktorda. Kesinlikle taşeron altında çalışmalılar.
Ysp candır 1 ay önce
Biz YSP'yi rahat bırakın artık. Hemşireler olarak çok rahatsısız, sizin yüzünüzden hekimler ile kanlı bıçaklı olduk.
hemşir 1 ay önce
değnekçiler karşı dava açmış, gülesim geldi:))))))))))))))
Vhki gih memur 1 ay önce
Haberde ne doktor ne hemşire lafı geçiyor burda mağdur olan gih sınıfının sorununa değinilmiş herkes almışken gih sınıfının almaması doktorumuza da hemsiremizede helali hoş olsun ama gih sınıfında almalı şimdi masa başı çalışıyorsunuz felan gibi abuk subuk yorumlar gelebilir unutmayın masa başı çalışan hemşire ebe tıbbi sekreterde masa başı çalışıyor ama teşvik taban neyse alıyor acilde çalışan tıbbi sekreter alırken acilde çalışan gih memurum almaması birazda kendi yerinize koyun
Sağlık camiası 1 ay önce
SAYIN ÇAYCI , KAHVECİ 25 YILDIR ORADA OTURUP PARA ALIYORSUN. NE YAPTIN ALLAH RIZASI İÇİN . LÜTFEN ARTIK GİDİNİZ SİZİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ...
dr 1 ay önce
sayın editör
hemşireye %20 sabit zammı vermişlerdi ve yaklaşık o dönem 600tl ye denk geliyordu, yılbaşında yapılan %30 enflasyon zammı ile780 lira oldu ve %41 enflasyon zammı ile 1100 lira zam yapılmış gibi oldu ve şimdi de 800 tl zam yapıldı taban ek ödeme ve toplamda 2bin tl zam yapılmış oldu

pratisyen hekime 5bin tl uzmana da 10bin tl toplamda zam yapıldı

taban ek ödeme zammı bu şekilde yapılmış oldu
Kes 1 ay önce
Evet hesabını biz tutucaz ortamı boş buldunuz çünkü yıllardır. Başka soru
Sağ mem 1 ay önce
Bunun hesabını tutmak sanamı kaldı çok bilmiş
hakkım olandan ne azı ne fazlası 1 ay önce
doğru bir dil ile talep etseler bari derdimiz hekimlerin aldığı değil. hakkımız olan miktar daha fazla
Cehf 1 ay önce
GİH personeliyim. Kamuda 12. yılım. İkisi lisans ikisi ön lisans olmak üzere 4 üniversite okudum. Şef kadrosundayım. İşim itibariyle hem tıbbi sekreter olarak hem hemşire olarak görev yapan çalışma arkadaşlarından fazla yoğunluğum var. Sahada çalışıyorum çoğu zaman. Bir kuruş ne performans yattı ne teşvik ödemesi. Bu mevzuatı böyle hazırlayan yetkililer. O makamları çalışarak elde etmiş olsaydınız eminim böyle haksız ve saçma bir uygulamaya izin vermezdiniz. Diyecek söz yok.. Yazık diyorum sadece.. Bize bir kuruş yatmazken masa başında yata yata çalışan bu kadrolar 500-600 TL performans alıyor.. Zaten maaş + sabitte 2 bin tl'ye yakın fazlaları var.. Bu nasıl düzen....
ansızın 1 ay önce
%100 Doğru. Her anlamda kamu yöneticisi şeflerin hakları verilmelidir.
Adil yönetmelik 1 ay önce
Bazı 39 branşın aldıkları teşviklerle beraber maaşları özellikle temel bilim hekimlerinden daha fazla arttı, daha ne istiyorsunuz. Yönetmelik durdurulursa oluşacak ortam şimdiden daha mı iyi olacak zannediyorsunuz, yönetmeliğe ekleme- değişiklik talebinde bulunursun da iptal ettirmeye çalışmak nedir, hekimlerin alın teriyle eylemleriyle aldığı nispeten iyi kazanımlar varken, iptal olursa süresiz eylem yapılmayacağını mı sanıyorsunuz, sadece soruyorum, kendiniz bilirsiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?