Önder Kahveci: Döner Sermaye Düzenlemesi Ne Bir Çare Ne de Beklentileri Karşılayan Bir Gelişmedir

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yaptığı açıklamada, "Tüm sağlık çalışanlarının sorunu olan ve iyileştirme yapılmasını bekledikleri döner sermaye ek ödemelerinde yapılan yönetmelik değişikliği beklentiden çok uzak olduğu gibi yeni adaletsizliklere kapı açan bir düzenleme olmuştur. " dedi.

Sendika 04.03.2020, 12:43 04.03.2020, 22:45 Güler Sağlam
Önder Kahveci: Döner Sermaye Düzenlemesi Ne Bir Çare Ne de Beklentileri Karşılayan Bir Gelişmedir

Kahveci;

Bu düzenleme döner sermayeler için ne bir çare, ne de temel beklentileri karşılayan bir gelişmedir.  

TIKLAYIN

Ana sorunları çözmek yerine sistemin kıyısına, köşesine rütuş yaparak meseleler halledilemez. Kısacası Döner sermayede çalışanları adına olumlu bir gelişme yoktur. Beklentimiz tüm çalışanların sorunlarını çözecek, taleplerini karşılayacak bir düzenlemedir. Bakanlık bu gerçekleştirerek çalışana bir müjde vermelidir. 

Biz döner sermayede yönetmelik değişikliği  mutlaka sosyal taraflarla birlikte hazırlanmalı derken, birileri ise bakanlığın tek taraflı çalışmasını müjde olarak vermeyi tercih etmesi de çözülmesi gereken sorunlardan biridir. Bunu da sağlık çalışanları halletmelidir. 

Sayın Bakana açık çağrımdır; Bu düzenleme yürürlük tarihi olan 1 Nisan’dan önce mutlaka çalışanların beklentisi yönünde revize edilmelidir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Hakan 12 ay önce
Tam bir fiyasko bir hastanede çalışan 1000 kişinin 200 doktor 800 sağlık çalışanı olduğu hlde 800 kişi mağdur edilip hiç bir düzenleme yapılmamıştır .sağlık çalışanlarının pastadan aldığı pay doktorların katsayısı yükseltilerek azaltılmıştır.tam bir fiyaskodur.saglik camiasında çalışanların büyük çoğunluğu yrdimci sağlık personeli genel idari hizmetler sınıfıdır .
Sağlıkcı 12 ay önce
Sağlıkçılar takma isimli arkadaş önce kendi sendika ne yapmış onu bir sorgulasan
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?