PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Önder Kahveci: 3+1 Şartı Olmamalı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleşmeli personele kadro ile ilgili 3+1 kuralını açıklamasının ardından Kamu Sen Genel Başkanı Kahveci 3+1 şartının olmaması gerektiğini söyledi.

Sendika 29.11.2022, 03:51 29.11.2022, 04:19 Cansu Polat
Önder Kahveci: 3+1 Şartı Olmamalı!

Twitter üzerinden sözleşmeli personele kadro düzenlemesiyle ilgili seri twitler atan Kahveci, Cumhurbaşkanı açıklamasının ardından bazı sözleşmeli personelin kapsam dışı kalacağının anlaşıldığını söyledi.

AİLE BİRLİĞİNİN SAĞLANACAK OLMASI ÖNEMLİ

Yaklaşık 424 bin sözleşmeli personelin kadroya kavuşturulmasının önemli bir adım olduğunu ifade eden Kahveci, “sözleşmeli olarak görev yapanlar açısından aile birliğinin sağlanacak olması, görevde yükselme sınavlarına girme imkanlarının oluşması, belediyelerdeki haksız işten çıkarmaların son bulacak olması olumludur” dedi.

1 YIL DAHA İŞ GÜVENCELERİ OLMAYACAK

Kamuda personel alımlarının 3+1 sözleşmeli statü esasına göre yapılmaya devam edileceğinin görüldüğünü söyleyen Kahveci, 3 yılını dolduran sözleşmeli personelin aday memurluk statüsüne geçirilerek 1 yıl daha aile birliğinden ve iş güvencesinden mahrum olarak çalıştırılacağını ifade etti.

TAM ANLAMIYLA KADRO UYGULAMASINDAN UZAK

3 yılını doldurmamış sözleşmeli personeller ise 3 yılı doldurduktan sonra 1 yıl daha aday memur olarak bekleyeceklerini kaydeden Kahveci, “dolayısıyla sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusunda tam anlamıyla kadro uygulamasından uzak bir biçimde çözülmek istendiğidir” dedi.

TALEPLERİMİZ KARŞILANMADI

Her ne kadar kamuda süresiz sözleşmeli olarak görev yapan 227 bin personelin sorunlarına çözüm getiriyor olsa da gerek kapsam dışında bırakılan personel gerekse 3+1 sistemini kalıcı hale getirmesi nedeniyle, bu çalışma taleplerimizi tam olarak karşılamamaktadır.

Bu şartlar altında bu çalışmanın TBMM sürecinde revize edilmesi ve tüm personelin şartsız bir biçimde doğrudan kadroya geçirilecek bir düzenlemenin yapılması yerinde olacaktır.

Kamu personel sisteminin harfler ve rakamlarla bölünmüşlükten uzak bir biçimde tek bir kadrolu istihdam modeline dayanması için mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.

Yorumlar (7)
asabi 2 ay önce
aklın nerede be yasa hazırlanırken
Baki 2 ay önce
insanlar evlenecek aile Birliği mutlaka sağlanmalı kadro madro hikâye
farkımız ne 2 ay önce
hadi ordan ya binlerce işsiz var sınavlara girip iyi puan alanlar var onlar atanamazken sözleşmelilere kadro haksızlıktır açın sınav her vatandaş sınava girsin hak edenler atanmalı torpilli sözleşmeliler kadroya alındıktan sonra yine torpille en üst kadrolara yerleştirilip ahkam kesiliyorlar böy le haksızlığa karşıyız sınav sınav sınav şart
Hekime 2 ay önce
Sözleşmeliler de KPSS ile atanıyor, bakanlık şu an doğrudan kadrolu alım yapmıyor atanan herkes sözleşmeli.
of 2 ay önce
herkese kadro verilecek dendi ama cumhurbaskani bunu kabul etmedi..b plani isledi bence
Şakamisin? 2 ay önce
hani sozlesmelilerle kadrolularin haklari esitlenecekti? ya istifa hakki verilse bari...
Saglikci 2 ay önce
Sağlık memuru senin peşinde nasıl gidiyorlar deli olmak lazım
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.