Öğretmenler Bakıcı Değil Diyerek Kreşler Kapatıldı: İzinleri Yasaklanan Sağlıkçılar Ne Yapacak?

Pandemiyle mücadele eden sağlık çalışanları covid-19 virüsü kadar uzun zamandır çözümlenemeyen sorunlarıyla da boğuşmaya devam ediyorlar.

Sendika 03.12.2020, 20:00 04.12.2020, 07:31 Güler Sağlam
Öğretmenler Bakıcı Değil Diyerek Kreşler Kapatıldı: İzinleri Yasaklanan Sağlıkçılar Ne Yapacak?

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 20 Kasım günü yayımlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle "çalışan anneler nedeniyle kreş ve okul öncesi Kurumların açılacağının" ilan edilmesi sonrasında "Öğretmenler bakıcı değildir" değerlendirmesinde bulunmuştu. Öğretmenlerin sendikası Eğitim Bir - Sen'in başarılı Başkanı Ali Yalçın'ın desteklediği "Öğretmenler bakıcı değildir" baskısı sonrasında yeni çıkan Cumhurbalkanlığı Kararı sonrasında tüm kreşler kapatılarak özellikle sağlık personeli aileleler kaderleriyle başbaşa bırakıldı.

Yıllarca telepte bulunulduğu halde Sağlık Bakanlığının bir türlü sağlık personelinin kreş sorununu çözmemesi nedeniyle alınan yeni yasaklardan sonra sağlık çalışanları adeta perişan edildi. Çözümsüzlük nedeniyle idarecilerinin iki dudağı arasına bırakılan sağlık personelinin kreş sorunu gün geçtikçe artıyor. 

Öte yandan Yardımcısı olduğu Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın açıklamalarının aksine Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'da kreş sorununa sosyal medyadan el attı. Binlerce sağlık çalışanının çocuklarını nereye bırakacağını kara kara düşündüğü bugünlerde Semih Durmuş'un aksine Ali Yalçın "sağlık çalışanı memurların kreş sorununu" görmezden gelmeye devam ediyor. Esnek çalışma: yok. İzin: Yasak. Sağlık camiasına destek olması gereken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın sadece öğretmen camiasına hitap eden açıklamaları sağlık çalışanlarının tepkisine neden oluyor. Ali Yalçın'ın açıklamaları için tıklayınız. 

Diğer tarafından Semih Durmuş ve Ali Yalçın bugün Ali Yalçın ile beraber Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u ziyaret ettikleri öğrenildi. Ali Yalçın ile Semih Durmuş'un fakrlı görüşe sahip oldukları sağlık çalışanlarının kreş sorunu hakkında bir değerlendirme yapıp yapmadıkları merak konusu oldu.

TIKLAYIN

SEMİH DURMUŞ: KREŞ VE ANAOKULLARI KAPATILDI, SAĞLIKÇILAR ZOR DURUMDA

Semih Durmuş ise sosyal medya hesapları üzerinden sağlık çalışanlarının kapatılan ana okulları ve kreşler nedeniyle zor durumda olduğunu açıkladı. Durmuş açıklamasında "Pandemiyle mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda #kreş ve #anaokulları kapatıldı. Bu süreç #COVID19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarımızı zor durumda bıraktı. Salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarımızın akılları çocuklarında kalıyor Bu sorunun giderilmesi için Cumhurbaşkanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak çözüm önerilerimizi paylaştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın gereken hassasiyeti göstereceği inancındayız."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
İkiz annesi 2 ay önce
Her iki eş sağlık çalışanı ikiz çocuklarımız var çocuklarımızı hastaneye mi götürelim sizce hangisi güvenli okul mu hastane mi? Bizim değerimiz yok bari çocuklarımızın değeri olsun.
Yorumcu 2 ay önce
Semih Durmuş Ali Yalçın'ın posta görevlisi olabilir ancak. Otur bu koltuğa denildi oturuyor işte
Sağlıkçılar 2 ay önce
Demek ki seni iplemiyor Ali yalcin öğretmen bakıcı değil dedi kreşler kapatıldı sen aylardir söylüyor sun çocukları nereye bırakacak sağlık çalışanları diye ama kimse takmadı seni farkı gör memur senin çatısı altında durma o zman
Anne 2 ay önce
Başhekime dedim kreş açın diye "bana para kazandıracak şeylerle gel" dedi. Müdür yardımcısı "imza toplayın ama şu sebepten ötürü ret yazısı alırsınız" der. Sendika temsilcisi desen "tamam abla 6 ay içinde halletcez" der oyalar gönderir. Buradan bişey çıkmaz. Tırnağı olan başını kaşısın.
Hemşire 2 ay önce
Hesap sandıkta verilecek
Hemşire sağlık personeli 2 ay önce
ÖĞRETMENLER PANDEMİ ÖNCESİ KREŞLERDE FARKLI BİR İŞ Mİ YAPIYORDU? O ZAMANDA AİLELER ÇOCUKLARINA BAKILSIN DİYE KREŞE BIRAKMIYOR MUYDU? PANDEMİ SONRASI İŞLERİ Mİ DEĞİŞTİ?
Sağlıkçılar 2 ay önce
Sağlıkçılar ölümle kaderine terkedildiği yetmezmiş gibi çocuklarıda düşünülmüyor. Eşlerin ikisi sağlıkçı 2-4 yaş çocuklarını nereye bırakacaklar yazık bu kadarda vurdumduymaz olunmaz ki... oy yok !!!!!
Sağlık memuru 2 ay önce
oy moy yok!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?