Mesele İşçi Kardeşlerimizin Ne Aldığı Değil, Sağlık Personelinin Ne Alamadığı, Neleri Kaybettiğidir!

Mesele işçi kardeşlerimizin ne aldığı değil, bizlerin ne alamadığı, bizlerin neleri kaybettiğimizi dir. Maaştan yana 1000-2000 TL kaybımız yanında ek ödemeden 3000-4000 TL kayıpların oluştuğu inkar edilemez.

Sendika 23.09.2021, 04:12 24.09.2021, 09:04 Zeynep Elmalı
Mesele İşçi Kardeşlerimizin Ne Aldığı Değil, Sağlık Personelinin Ne Alamadığı, Neleri Kaybettiğidir!

SAĞLIK ÇALIŞANLARI, EĞİTİM, SÖZLEŞMELİLİK SEBEPLERİYLE ÇİFTE STANDART GÖRÜRKEN; 4/D İŞÇİ STATÜLERİ İLE KIYASLANACAK DURUMA GELMELERİ ÜZÜCÜ, HEM İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ HEMDE SAĞLIK SINIFINDAKİ MEMUR KARDEŞLERİMİZ İÇİN GÖNÜL KIRICI OLMUŞTUR.

Buraya gelinen sebepleri irdelemek lazım; öncelikle 4/d statüleri öncesi taşeron kardeşlerimiz maddi olarak mağdur edildiler. 
4/d sürekli işçi kardeşlerimiz işçi statüleri taşeronun elinde haklarından mahrum edildikleri, kadro ile birlikte kademe kademe hak muktesaplarının yapılması sonrasında ekstra bir şeyden ziyade haklarını almış oldular. Aldıkları haklar onlara annelerinin sütleri gibi helaldır. Bundan böyle de hak hukuk mücadelesi yaparak daha iyi yerleri de hak ediyorlar.

Memur kardeşlerimizde mağdurlar, Periyodik yıllara yayılan kayıpları ile sağlıkta çalışanlar, tahammülleri zorlanan son hadde gelmişlerdi.

Mesele işçi kardeşlerimizin ne aldığı değil, bizlerin ne alamadığı, bizlerin neleri kaybettiğimizi dir. Maaştan yana 1000-2000 TL kaybımız yanında ek ödemeden 3000-4000 TL kayıpların oluştuğu inkar edilemez. 

Enflasyonun üzerinde zam pazarlığı biz yapalım derken, işveren tarafı enflasyonun altında zam pazarlığı yaparak muvaffak olmuştur. Sahanın taleplerinin 1/10 u karşılanmıştır.

Memurların aldığı ile işçinin aldığı üzerinden yazılı medyada oluşan spekülasyonlar sahayı geren, hiçte hoş bir durum değildir.

Sabitler baz alınıp 3/3 e tamamlanarak ek ödeme maaşa mahsup edilsin, sağlıkta memurların hak edişleri garanti altına alınsın.

Sağlıkta reform niteliğinde hastaneler yapılıp tıbbi cihazlarla donatılırken, reformun çalışan ayağı ihmal edilmiştir. Herşey para, sağlıkta çalışanlar paragöz değil, ancak temel ihtiyaçlarımız, geçim parasız olmuyor. Statüsü ne olursa olsun, herkes pazara, markete alışverişe gidiyor, herkes tencere kaynatıyor, herkes fatura ödüyor. 35000 TL maaş alanla 4000 TL maaş alanın file si aynı şeylerle dolmuyor.

Sağlıkta çalışanların yaşam standartlarını yükseltin demiyoruz, enflasyonun altına bırakmayın, geriye dönük kayıpları telafi edin kâfi.

Hak kayıplarının giderilmemesi durumunda hekim - hekim dışı, kadrolu - 4/d tartışmaları ile çalışanlar huzursuz olacaktır.

Likapa

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
ali 1 ay önce
mesele memurun hala sendikalarda üye olarak kalmasıdır
Mesele 1 ay önce
Mesele dr dışı sağlıkçıların kurumlararası en düşük ücret alması, mesele sağlıkçıların taban maaşlarına 2000 tl seyyanen iyleştirme verilmemesidir, mesele liyaksız yöneticilerdir, mesele 3600 her unvana verilmemesdir, mesele adil dönerin dağıtılmamasıdır, mesele sabitlerin sigortaya yansımamasıdır.
sağlık bakanlığı çalışanı 1 ay önce
sağlıkta çalışanlar diğer kurumlara geçmenin hesabında özellikle belediyelere işçler fazla alıyor memurdan birde belediye çalışanları ekstra fazla alıyor nedir bu memurun çektiği özellikle gih sınıfı
ankara lı 4 hafta önce
memuru bitirenler birgün de kendileri biter memur oy zamanını dört gözle bekliyorrrr
Saglik calısani 1 ay önce
Sağlıkcıları para ile doyuramazsın asgari ücrete inmesi gerekir aylıkları
amele 3 hafta önce
hayırdır tuzun kuru galıba sen doydun sanırım her kımsen
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?