Memurlar, Sıfır Zammın Hesabını Sormalı!

Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, hükümet tarafından teklif edilen, adı hakem heyeti olan Kamu Hakem Heyeti tarafından da aynen kabul edilen %4 zam süreci ve 5.dönem toplu sözleşme süreciyle ilgili yaptığı açıklamasında, memurlar zıfır zammın hesabını sormalı dedi.

Memurlar, Sıfır Zammın Hesabını Sormalı!

Yetkili konfederasyon ile beraber kamu çalışanlarının hedeflenen enflasyon rakamları baz alındığında bile verilen zammın sıfır zamma mahkum edildiğine vurgu yaptığı açıklamasında, sadece Ankara’da iki saatlik göstermelik iş bırakma eylemi ile bakanlık önünde cüzdan atanların Türkiye kamu sendikacılığının yüz karası olduklarını bir kez daha göstermişlerdir dedi. Yetkili konfederasyonun toplu sözleşme sürecini yürütemediğini, memurun hakkını savunamadığını belirten Kahveci, Kamu-Sen olarak eylemse eylem gelin hep beraber mücadele ederek çalışanların kazanması için ortak bir tavır koyalım çağrılarına kulak tıkandığını ifade ederek, toplu sözleşme sürecinin sona ermesiyle de  ortalıktan kaybolduklarını söyledi.

TEMEL TALEPLER HAVADA KALDI

TIKLAYIN

Zam oranında sıfır zam alanlar, hizmet kolu bazında ise sıfır kazanımla sonuçlanan süreci bitirerek, hiçbir kazanım elde edemeden sıfırlanan döner sermaye, çalışanı memnun edemeyen yıpranma payı, düşük ücret tutarları gibi temel sorunların çözümü noktasında hiçbir çaba göstermediklerini gördük. Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki hizmetli kadrosunda çalışan memurların GİH kadrosuna alınması, sözleşmeli çalışanlara verilmesi gereken kadro gibi sahanın temel beklentileri arasında olan talepleri umursamamışlar,  göstermelik dahi olsa tek bir tane bile kazanım elde edemeyerek çaplarını göstermişlerdir dedi.

Sağlık çalışanları tükenmişlik sendromu içinde çalışma hayatı içinde adeta çırpınırken, kendi keyiflerine bakmayı makul gören zihniyetin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına yönelik bir kazanım elde edemeyecekleri tekrar görülmüş, adeta tarih tekerrür etmiştir diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 10:59

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER