Memur zammı enflasyon oranında kaldı

5. dönem toplu sözleşme görüşmeleri 1-21 ağustos tarihleri arasında yapılmış ve görüşmelerin sonucunda masadan uzlaşmazlık çıkması üzerine Kamu Hakem kuruluna gidilmişti. Hakem kurulu hasta sonundan beridir görüştüğü maddeler ve zam oranıyla ilgili bugün açıklama yaparak %4’lük zammı uygun gördü. Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Hakem Heyetinin kararı ve açıklanan zammın memur ve memur emeklisine olan etkisini açıkladı.

Sendika 28.08.2019, 21:02 28.08.2019, 22:09
Memur zammı enflasyon oranında kaldı

ÖĞRETİCİ, Toplu sözleşme süreci sonunda 1 puan bile oynasaydı ancak enflasyon kadar zam alınabilecekti dediği açıklamasında, önceki dönemlerde yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde de pek değişiklik olmadığını vurgularken, 2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem toplu sözleşmesinde de enflasyon farkı kadar memur ve emekliler zam alabildiğini hatırlattı. Verilen zam oranlarının hiçbir zaman enflasyonun ötesine geçememesine dem vuran Öğretici, haliyle verilen oranlara bakıldığında enflasyon kadar uygulanan zam oranı aslında SIFIR zam’dır. Bu durumun başka bir izahı açıklaması bulunmamaktadır. Bugünkü açıklanan zam oranından sonra görüyoruz ki maalesef önümüzdeki 2 yıl için de memurlar cepten yemeye devam edecektir. 

3600 EK GÖSTERGE, SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇİRİLMESİ SÜMEN ALTI OLDU 

TIKLAYIN

Hakem Kurulu hükumetin son teklifi olan 4+4 ile 3+3 oranlarını aynen kabul etti. Bu oranlara itiraz ederek hakem heyetinin yolunu açan yetkili sendika Memur-Sen’in , talebi olan % 20’lik toplam olsa bile SIFIR ZAM durumu değişmeyecekti.  Sebebi ise hali hazırda enflasyon oranından öteye bir zam yine alınamayacaktı. Ayrıca, toplu sözleşme görüşmelerinin yüzdelik zam oranına indirgenmeside son derece yanlış bir yaklaşımdır. Masada görüşülüp karara bağlanması gereken 3600 ek gösterge, taban aylığa zam, refah payı, sözleşmelilerin kadroya geçmesi, YHS'nin kaldırılması gibi konular adeta sümen altı edilmiştir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
saglık mem 1 yıl önce
Önce tepkimizi üye olduğumuz sendikaya gösterelim secime daha çok var arkadaşlar önce basimizdakiler bir anlasin kiymetimizi koyun olmadığımızı istifaları verince bir neler oluyor dedirtellim kendilerine genel merkeze günlük en az 5, 10 istifa düşsün de kara kara bir düşünsünler olmaz mi

Sağlıkçı arkadaşlar istifa edin sağlık sen diye birşey yok memur-sen var oda öğretmenlere çalışıyor hani sağlık personeli için kabul edilen birşeyler varmi sadece öğretmen kesimi için kazanımlar var.serefim için onurum için haysiyetim için istifa edeceğim .
bizler üye oldukça bizlerin sırtından bizlerin çokluğundan yararlananlar kendileri ve kendi adamlarıdir kendi adamalri makam koltuk sahibi oluyorlar kendileri kurumlarda dokunulmaz oluyor ,bırakın bunları adamlarını koltuk sahibi yapacağına devlet atasin koltuklara makamlara bunlar araci olmasın bizleri bahane ederek güç gösterisi yaparak, istifa edin ki bosyere saltanat surmesinler lux sendika binalarında ,lux otellerde, lux arabalarla, lux maaslarlar .artık tepki gösterin ki gudulecek koyunn olmadığımızı anlasinlar çantada keklik değil iz bilsinler.saglik memuru hemşire olarak elimden gelen en büyük tepkimı verip üyelikten istifa edecem.siz arkadaşlar sizler de artık yeter deyip gereğini yapın arkanizdan yalvarsinlar kiymetinizi anlasinlar.

Herkes hükümet e kızıyor tepki gösteriyor tepki gösterilecek birileri varsa o da ilk başta üyesi olduğumuz 17 yıldır yetkili olupta biz saglikcilar için hiçbir kazanım elde edemeyen sağlık sen di.ilk önce tepkimizi sendikaya üyelikten israfa ederek verelim daha ilerisinde zaten seçimlerde gereğini yapabilirsiniz ama önce sözde bizlerin hakkını savuayan kişilerden sendikadan hesap soralım olmaz mi
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?