Memur-Sen’den tüm illerde eş zamanlı basın açıklaması

Memur-Sen, 5.dönem toplu sözleşme görüşmelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından 81 ilde yarın (26 Ağustos Pazartesi) 'emeğe kıymet, adalete davet' çağrısıyla basın açıklaması yapacak.

Sendika 25.08.2019, 22:17 25.08.2019, 22:21 Güler Sağlam
Memur-Sen’den tüm illerde eş zamanlı basın açıklaması

TIKLAYIN

Memur-Sen'den tarafından yapılan yazılı açıklamada, 1 Ağustos'ta başlayan ve 21 Ağustos itibariyle uzlaşmazlıkla sonuçlanan 5'inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine atıfta bulunularak, Kamu Hakem Kuruluna taşınan süreçle ilgili olarak çeşitli vesilelerle daha önce yapılan tepki gösterileri hatırlatılarak, Memur-Sen 5 milyonu insanı birebir ilgilendiren, 20 milyon insanı ise dolaylı olarak etkileyecek olan toplu sözleşme süreciyle ilgili olarak devlet memurlarının haklı beklentilerini dile getireceklerini duyurdu. Memurların haklı beklentilerinin yanında mevcut kazanımları arttırmak için 81 ilde eş zamanlı yapılacak basın açıklaması, 26 Ağustos Pazartesi Günü Saat 12.00'da gerçekleştirilecek. 

DÖNER SERMAYE ADALETSİZLİĞİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Gelir adaletsizliğinin zirve yaptığı bir dönemde karayı ak diye yutturacaklar endişesi taşıyan memurlar, Memur-Sen’in yavaşda olsa sahaya bir nebze inmesinden memnuniyet duyduklarını çeşitli platformlarda dile getiriyorlar. Yandaş sendika eleştirilerine maruz kalan Memur-Sen’in bu süreçte izleyeceği yol sahaya muhakkak olumlu yansıyacağı görüşünde birleşilen yorumlarda, başta döner sermaye adaletsizliği olmak üzere 3600 ek gösterge gibi konularda somut adım atılmaması halinde özellikle sendika başkanlarının sahada daha sert eleştirilerle karşılaşacağı gerçeğini Konfederasyon yetkililerinin en azından bu dönemde göz ardı etmemeleri bekleniyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?