Memur-Sen'den Kamu-Sen ve KESK'e Toplu Sözleşmede Beraber Hareket Edelim Daveti!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkında Kamu-Sen ve KESK Genel Başkanlarına gönderdiği mektupla birlikte hareket etme çağrısı ve davetinde bulundu.

Sendika 31.05.2021, 21:40 01.06.2021, 22:07 Güler Sağlam
Memur-Sen'den Kamu-Sen ve KESK'e Toplu Sözleşmede Beraber Hareket Edelim Daveti!

Ağustos ayında gerçekleştirilecek 6. Dönem Toplu Sözleşme öncesinde gönderdiği mektupla iki konfederasyona işbirliği çağrısında bulunan Yalçın, sosyal medya hesabından da konuyla ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirtti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın imzasını taşıyan ve Kamu-Sen ve KESK Genel Başkanlarına gönderilen ortak mektupta “Geçmişte ‘Emek Platformu’ gibi kapsayıcı ve etkileyici süreçleri oluşturmuş ve yönetmiş konfederasyonlar olduğumuz gerçeğinden hareketle; 6. Dönem Toplu Sözleşme öncesinde ve sürecinde Memur-Sen’le birlikte hareket etme çağrısında bulunuyorum. Çağrımıza yaklaşımınızın ve cevabınızın olumlu olacağını umuyor, bütün insanlığı olduğu gibi milletimizi ve ülkemizi de derinden etkileyen pandemi sonrası normalleşmenin hızlandığı bir süreçte böylesi bir kolektif irade kararının sadece kamu görevlilerine değil bütün milletimize yüksek düzeyde moral vereceğine yürekten inanıyorum” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu davetin 27 Mayıs günü Memur-Sen Genel Merkezinde yapılan Başkanlar Kurulunda, toplu sözleme masasında bulunun diğer iki konfederasyon ile birlikte hareket etmeye yönelik çağrıda bulunma kararı gereği yapıldığını belirten Yalçın, çağrıya olumlu dönülmesi halinde Kamu İşveren Heyetinin emeğin gücünü fark etme noktasında daha hızlı davranacağını ve emek kesiminin talepleri konusunda daha dikkatli karar üreteceğinin altını çizdi.

Mektubun yanı sıra Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Yalçın, Kamu-Sen’in konuyu yetkili organlarıyla görüşeceklerini, KESK’in ise yakında gerçekleştirilecek genel kurulundan sonra konuyu değerlendireceklerini söylediklerini ifade etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (20)
vhki 2 ay önce
taşerondan geçen işçiler kadar zam ikramiye tediye alın fazlasını istemiyoruz 20 yıllık bir vhki daha dün taşerondan bedava kadroya geçen işçilerden az alıyor size yazıklar olsun memur sendikaları
ali veli 2 ay önce
ne oldu,başarısızlığınıza diğer sendikalarıda mı ortak etmek istiyorsunuz
Drabaküs 2 ay önce
Yine hüsran olursa hem sendikadan istifa hemde secimde sandıktan istifa....
calısan 2 ay önce
ne oldu sende anladın bir bok yapamadıgını birlık den kuvvet doğar zaten memuru bitiren sendika olarak anılmak istemiyon degilmi ama memurlar biliyorki hic bir kazanımın yokkkkk
Sağlıkçılar 2 ay önce
Niye la yoksa milletvekili adaylığı olmadı mı hükümet ile bozustun da tavır mi alıyorsun yoksa yaramazlık yok bak kizarim
aslan 2 ay önce
Ağustos ayındaki toplu görüsmeyi memurlar ve özellikle hakları ödenemeyen sağlık personeli dört gözle bekliyor. Bu görüşmeden gene hüsran çıkarsa bir türlü bir araya gelmek istemeyen sendikalar için hiç iyi olmayacak gibi görünüyor.
BJK 2 ay önce
bunların kafasına ne düştü hadi inşAllah bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösteriyor.
Mehmet 2 ay önce
Yine 3.5 zam alacağı kesinleşti herhalde, bu ayıbına diğer sendikalarıda çekmek istiyor anlaşılan.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?