Memur-Sen'den eylem kararı almıştı: Valilik Sınırlama Getirdi (2)

Memur-Sen işten çıkarılan 5393'e tabi sözleşmelilerin işe iadesi, sözleşmelilerin güvencesi, hakları ve talepleri için 468 sözleşmeli memuru işten atarak rekor kıran CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapacak. Adana Valiliği, Memur-Sen'in yarın 10.00'da gerçekleştireceği sosyal mesafeli eylemine sınırlama getirdi.

Sendika 12.06.2020, 22:30 13.06.2020, 02:38
Memur-Sen'den eylem kararı almıştı: Valilik Sınırlama Getirdi (2)

Memur-Sen işten çıkarılan 5393'e tabi sözleşmelilerin işe iadesi, sözleşmelilerin güvencesi, hakları ve talepleri için 468 sözleşmeli memuru işten atarak rekor kıran CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapacak.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ın twitter'den yaptığı paylaşımda: 'Adana'da 2000'den fazla katılımla yarın 10.00'da geçekleştirmeyi planladığımız Eylem için, Adana Valiliği kısıtlama getirmiş ve #Covid_19 tedbirleri nedeniyle 50 civarı bir katılımla yapılabileceğini bildirmiştir.' ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

Memur-Sen'den yapılan açıklama şöyle;

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nin ardından partisi değişen belediyelerde bugüne dek 1400'den fazla sözleşmeli memurun işine gerekçesiz olarak son verildi. Memur-Sen konuyu pek çok belediye önünde protesto etti. Covid-19 süreciyle beraber senndikal baskı, sürgün ve işten çıkarmalar gibi mağduriyetleri Memur-Sen televizyon ve sosyal medya platformlarında gündeme taşımaya devam etti. Memur-Sen işten çıkarılan 5393'e tabi sözleşmelilerin işe iadesi, sözleşmelilerin güvencesi, hakları ve talepleri için 468 sözleşmeli memuru işten atarak rekor kıran CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapacak.

Adana İstasyon Meydanında 2 binden fazla kişinin katılımıyla önlemleri alınmış sosyal mesafeli eylem için Memur-Sen hazırlıklarını tamamlamış Adana Valiliğine bilgi verilmiştir. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Twitter hesabından sosyal mesafeli eylem kuralları ve yapılan hazırlıklara ilgili paylaşımda bulundu. İstasyon Meydanındaki eylemden sonra sınırlı sayıda kişiyle beraber Belediyenin önüne çelenk konulacağı bilgisini aldık. Bem-bir-Sen Genel Başkanı Levent uslu 3 gün önce "Adanadan zulme karşı çıkmaya, mücadelemizi haykırmaya varmısınız?" paylaşımıyla eylem yapacaklarının sinyalini vermişti.

Cumartesi Günü Adana İstasyon Meydanında yoğun bir katılımla yapılması planlanan eyleme Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu katılacaktır.

Yorumlar (5)
Bir memur 5 ay önce
Sağlık çalışanlarının gasp edilen hakları için bir eylem kararı alsaydınız inandırıcı olurdunuz.Söz konusu CHP olunca kabınıza sığmıyorsunuz. Aynı eylem kararını AKP hükümeti için alında görelim yiğitliginizi.Not : Burada partizanlık yapmıyorum. Belediye işçilerinin de sağlık çalışanlarının da hakkı verilsin.
Umut 5 ay önce
İyi hoş sözleşmeli itirazları Ali efendi Kıdem tazminatı için çıt yok sendikacı değilmisiniz .Bitmiş rezil olmuşsunuz .Ali bey yaptığın toplu sözleşmeden ne kaldı ,elde ne var yazıklar olsun iki cihanda elim yakanızda olsun.
SEMİH BÖCEK 5 ay önce
VARMI BU YÜREK BUNLARDA. HAK ARIYORUM DİYE SOHBET YÜRÜYÜŞÜ YAPAR DÖNERLER.
ALO usta 5 ay önce
KEŞKE HER KONUDA HAKKIMIZI ARASAN .
Sendika Güldürdün Beni 5 ay önce
Semih Durmuş'da gelecek mi?Yormayın adamı.
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?