Memur-Sen: Yoksulluk Sınırı 7 bin 353 Lira

Memur-Sen Konfederasyonu, dört kişilik ailenin açlık sınırını 2 bin 523 lira, yoksulluk sınırını 7 bin 353 lira olarak hesapladı.

Sendika 07.12.2020, 14:21 Güler Sağlam
Memur-Sen: Yoksulluk Sınırı 7 bin 353 Lira

Memur-Sen Konfederasyonu, dört kişilik ailenin açlık sınırını 2 bin 523 lira, yoksulluk sınırını 7 bin 353 lira olarak hesapladı.

Memur-Sen tarafından her ay düzenli yapılan Açlık ve Yoksulluk Araştırması'nın kasım ayı sonuçları açıklandı.

Buna göre, dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 523 lira, yoksulluk sınırını 7 bin 353 lira olarak belirlendi.

TIKLAYIN

Geçen ay bir önceki aya göre gıda madde fiyatlarında ortalama yüzde 1,14'lük artış yaşandı. Göze çarpan en büyük artış; yüzde 25,18 ile kabak, yüzde 24,35 ile karnabahar, yüzde 18,95 ile tavuk eti, yüzde 18,28 ile dolmalık biber, yüzde 17,75 ile yumurta fiyatında yaşandı.

Kasımda bir önceki aya kıyasla ısınma madde fiyatlarında ortalama yüzde 1,81'lik artış oldu. Bu dönemde, barınma fiyatları yüzde 0,87 arttı. Aydınlanma fiyatında ise herhangi bir değişim görülmedi.

Geçen ay bir önceki aya göre, giyim fiyatlarında ortalama yüzde 2,08'lik artış yaşanırken giyim madde fiyatlarında ekim ayına göre en yüksek değişim yüzde 14,9 ile yünlü erkek kabanı, yüzde 12,59 ile çocuk kazağı, yüzde 6,17 ile pamuklu kumaş fiyatlarında oldu.

Bu dönemde kişisel temizlik ve bakım madde fiyatlarında yüzde 2,77'lik artış yaşandı. Bu grupta en fazla fiyat artışı yüzde 8,34 ile tıraş malzemeleri fiyatlarında tespit edildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Saliha 2 ay önce
Bizi yoksulluk sınırının altına atan memur-sen,yediğiniz, içtiğiniz haram olsun.Hergun doktorun,hemşirenin koronadan öldüğü bu günler de otellerde keyif çatan sağlık- Sen başkanı semih ve yandaşlarına da hakkımız haram zıkkım olsun
..... 2 ay önce
çok müslüman merhametli bir sendika,şu sağlık sen!!
BİBUÇUK ETLİEKMAAA 2 ay önce
istifa edin şu sendikalaradan yoksa aynen bizi ütmeye devam edecekler
Bu senede kaldı 2 ay önce
Iyi hesaplaya bilmişler demekki yonetimde aklı başina gelen çogaliyor.sayenizde açlık sınırında yasayacağız.toplu sözleşmeyi imzalayan sizdiniz.
öööööööööö 2 ay önce
2021 deki toplu sözleşme de '''az kaldı'' bunları görerek mücadele edecekmisiniz en düşük memurun maaşını bu seviyeye yükseltmek için gerçekten uğraşacak mısınız? hiç zannetmiyorum yaptıklarınız yapacakalarınızın teminatıdır......bari dalga geçer gibi bu rakamları araştırma diye burada yazarak insanların canını daha fazla sıkıyorsunuz
Gökhan 2 ay önce
Yazık yazık memuru mahvettiniz bir de bu sayede günah çıkarıyorsunuz Allah bin türlü b.l.n.z. versin yalakalar
hakkımız helal değil bilin istedim 2 ay önce
memursen ve ona üye olup yetkili olmasını sağlayan memurlar hakkımız size helal değil kul hakkının affı yok islam inancına göre
hakkımız helal değil bilin istedim 2 ay önce
keşke memursen yetkili olsada bizim adımıza toplu görüşmelkere katılsa da memurlara yüzde 20 yap alsa ne güzel olur demi ama gel görki memurlar adına yetkili değil
Hesap Ahirette 2 ay önce
Hesabı yaptınız peki Gereğini yapıyor musunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?