PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur Sen, Sadece Lisans Mezunu Hemşirelerin 3600’den Faydalanmasını Çalışma Bakanına Sordu!

Memur Sen Yönetim Kurulu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’le bir görüşme yaparak sağlık hizmetleri sınıfında sadece 4 yıllık yüksek öğrenim gören hemşirelerin Bakanlığın yayınladığı tabloda yer almasının sağlık çalışanları arasındaki hiyerarşik yapıyı bozacağını ve düzeltilmesi gerektiğini iletti.

Sendika 14.06.2022, 22:19 15.06.2022, 20:49 Cansu Polat
Memur Sen, Sadece Lisans Mezunu Hemşirelerin 3600’den Faydalanmasını Çalışma Bakanına Sordu!

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve beraberlerindeki heyet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bugün sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantı sonunda açıklama yapan Memur Sen Genel Başkanı Yalçın, 1992 yılından bugüne kadar gelen sürede gerçekleştirilen en kapsamlı çalışma olması bakımından 3600 ek gösterge düzenlemesinin reformist bir özelliğe sahip olduğunu vurguladı.

SADECE HEMŞİRELERİN YER ALMASI HİYERARŞİK YAPIYI BOZAR

Çalışma Bakanı ile yaptıkları görüşmeyle ilgili olarak 3600’den 4.200 ek gösterge çıkarılanların tazminat yansıtma oranlarında kademe atlamamasından kaynaklı teknik hizmetler ile Sağlık Hizmetleri Sınıfı içerisindeki hiyerarşik yapının bozulacağına işaret ederek Sağlık Hizmetleri Sınıfında sadece 4 yıllık yüksek öğrenim gören hemşirelerin Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlanan örnek tabloda yer almasını diğer yüksek öğrenim gören sağlık çalışanları arasındaki hiyerarşik yapıyı bozacağını belirtti. Yalçın, kamu görevlileri arasında öğrenim durumu bakımından hiçbir ayrım yapılmaması gerektiğini dile getirdi.


Bakanlık 3600 Ek Gösterge Sonrası Yeni Emekli Maaş Tablosu Yayınladı - TIKLAYINIZ.


TAZMİNAT YANSITMA ORANLARI DA ARTIRILMALI

600 puanlık ek gösterge artışının önemli olduğunu vurgulayan Ali Yalçın ek gösterge çalışmasında bazı unvanların emekli aylıklarında daha yüksek artış sağlayabilecek şekilde ele alınmasını mevcut hiyerarşik yapıyı bozacağını söyledi. 2200 ek göstergede bulunan yüksek öğrenim görmüş kamu görevlerinin 2800’e yükseltilmesine rağmen tazminat yansıtma oranlarında bir üst gruba yükseltilmemelerinden kaynaklı olarak sadece emekli aylıklarında 118 TL gibi bir iyileştirme sağlanacağını belirtti.

REFORMİST BİR ÇALIŞMA YAPILDI

2018 yılında Cumhurbaşkanı tarafından sadece 4 meslek grubunu için söz verilen 3600 ek gösterge düzenlemesinin kamu görevleri içerisinde adaletsizlik oluşturacağı düşüncesiyle bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde 6 Haziran‘da Cumhurbaşkanı tarafından kamuoyuyla paylaşıldığını belirten Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yapılacak çalışma ile yardımcı hizmetler sınıfı başta olmak üzere hem bütün kamu görevlilerini kapsaması hem de geçmiş 30 yılda yapılan en kapsamlı çalışması olması açısından 3600 ek gösterge düzenlemesinin reformist bir özelliğe sahip olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (18)
sağlıkçı 2 hafta önce
tabiki bütün sağlık çaşışanları alsın fakat adaleti sağlamak içinde kan idrar hastabakımı gibi uğraşan sağlıkçılarla masabaşı çalışan memur aynı olmamalı buda adelet deyil suya sabuna dokunmayan memura 600 puan veriyorsan sağlık çalışanına 900 puan vermeniz gerekir.
VHKİ GİH MEMUR 2 hafta önce
suya sabuna dokunmadan çalışan sağlık hizmetleri sınıfı oldugu gibi suya sabuna dokunan genel idari hizmetlerde var bılmenizi isterim
saglık çalışanları 2 hafta önce
yayınlanan tabloda böyle birsey yok 3000 olan 3600 oluyor 2200 olan 3600 oluyor yeterki 1 .dereceye düşmüş olsun aynen polislerde askerlerde olduğu gibi ali zevatı ortalığı karıştırıyor 2200 olan sağlıkçılar 3600 ek gösterge alıyorda neden gih sınıfında ki sefler müdürler vb kişiler alamıyor diye hopluyor bizlerin işine taş koymaya çalışıyor dikkat edelim bakın nasıl da bizlere verilen bu hakkı elimizden alacak görün
Kodsağlık 2 hafta önce
İletince ne oluyor şimdi sorun çözülüyormu yoksa bu memnunsen i kurtarma operasyonu mu acaba...
saglıkçı 2 hafta önce
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak açıklanan ve sadece 4 meslek grubuna söz verilen 3600 ek gösterge düzenlemesi yeniden yapılandırıldı. Daha önce söz verilen 4 meslek grubunun 1. Dereceye inmek kaydıyla 3600 ek göstergeden faydalanacak
Filbay 2 hafta önce
30yıllık önlisans 1.dereceden emekli oldum önceden 4 yıl yoktu polisler gibi tüm ögretmenler gibi bizde 3600 ü hakettik fazlasıyla ama biz bu tabloda yokuz büyük haksızlık
Hasan 2 hafta önce
1.dereceye düşen herkese verilmesi gerekti 3600 ek gösterge nin ayrım olmamaliydi yok imam yok hemşire
Lisans hemsire 2 hafta önce
Bir doktor nasil hemsire ile ayni degilse diger saglik calisanlarida hemsire ile ayni olamaz. is yuku ve egitim bakimindan dusunursek doktordan sonra lisans mezunu hemsire gelir. Ayricaliklar olmali elbette. Bunu özellikle maaşlardada gormek isteriz
Criiss 2 hafta önce
Ysp arkadaşlar buradan boş geyik çevirmesin.bugün doktorlar yine grev yaptı,burada klavyede yazma uzmanı arkadaşlar ne yaptılar??
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?