Memur-Sen: Okul Öncesini Açık Tutmak Öğretmenlerimize Bakış Açısını Ortaya Koyuyor!

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı ve büyük tepki toplayan "Öğretmenler bakıcı değildir" değerlendirmesini Başkanı olduğu sendika yeniden gündeme taşıdı. Eğitim Bir Sen "10 yaş altı çocuğu bulunan kamu görevlileri idari izinli sayılıp kamuda esnek çalışmaya yeniden geçilirken, çalışan anneler düşünülerek (kreş niyetine) açık bırakıldığı iddia edilen okul öncesi kurumlar hangi amaca hizmet edecektir?" açıklamasında bulundu.

Sendika 16.04.2021, 00:38 16.04.2021, 02:59 Güler Sağlam
Memur-Sen: Okul Öncesini Açık Tutmak Öğretmenlerimize Bakış Açısını Ortaya Koyuyor!

Okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime devam edilmesine yönelik kararı eleştiren Eğitim Bir Sen, "Eğitim-öğretimin yüz yüze yapılması esasken, salgın dolayısıyla alınan tedbirlere okul öncesinin dahil edilmemesi adil bir karar olmamıştır. MEB,  okul öncesini gündüz bakımevi ve kreş ile bir tutmaktan vaz geçmeli, bakış açısını düzeltmeli, kararını da gözden geçirmelidir" dedi.

Binlerce sağlık çalışanının çocuklarını nereye bırakacağını kara kara düşündüğü bugünlerde Ali Yalçın'ın Genel Başkanı olduğu Eğitim Bir Sen'in açıklaması tepki topladı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Esnek çalışma: yok. İzin: Yasak olmamasına rağmen idareciler vermiyor. Sağlık camiasına destek olması gereken Memur-Sen Genel Başkanının sendikasına sağlık çalışanları sosyal medya aracılığıyla tepki gösteriyor.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın Genel Başkanı olduğu Eğitim Bir Sen'in sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede şu ifadeler yer aldı:

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
yeter artık 2 ay önce
memursen e bak öğretmenler olunca hemen sesini çıkartırken iş sağlıkçılara gelince kafasını kuma gömüyor. ve bu sendikaya üye arkadaşlar her geçen gün sizler yüzünden bizim de hakkımız yeniyor
Katılıyorum 2 ay önce
Okul öncesi öğretmen ne iş yapar okul öncesi öğretmenlik olmasa acaba su anda devlet kadrolarında iş bulabileceklermiydi...asıl iş sendikada değil asıl iş seçimlerde saglik personelinin göstereceği tutum...sendikalardan hicbir umudum yok zaten böyle kişilerden oluşan sendikanın da bi faydası olmayacak...Ama seçimler en büyük fırsat hakkını alamayan personel secimde oyunu ona göre kullanır...kaldı ki hükümete verilecek her oy aslında saglik sene verilmiş olacak...
sağlıkçı 2 ay önce
Sağlıkçılar pandemi döneminde nasıl çalışmak zorunda olup evinde kalamıyor çocuğuna bakamıyor ise o öğretmenler de bizim çocuklarımıza sahip çıkmak zorunda. Bu kadar bencillik olmaz
Sami 2 ay önce
Aman öğretmene toz kondurnayin. Tsbi bakıcı niyetiyle yeri belli olsun diye
Sağlıkçılara ve diğer çalışanlara yardımcı olmak için.
ALİ 2 ay önce
İŞİNİZ GÜCÜNÜZ ÖGRETMEN HAKLARI SAGLIKÇI ÖLÜYOR ONLARA TEK LAFINIZ YOK NEDE OLSA ÖGRETMEN SENDİKASI BAŞKANISIN
Sezai 2 ay önce
İşci sendikalar memur sendikaların dan daha iyi kimsenin aldığında gözümüz yok fakat adamlar yüzde 30÷40-50 zam alıyor okumaya gerek yok siyasi parti bayrağı salla bir kere lşe gir çoğu işçiden deyil masa başında oturuyor
Adil 2 ay önce
Helal olsun. Hala Sağlık-Sen’e üye olanların, üye kalanların gözüne gözüne sokun böyle. Helal olsun. “Eşek olana semer vuran çok olur” diye boşa demedi atalarımız. Sağlık-Sen yetkili sendika olduğu sürece, boş yere umut etmenin lüzumu yok.
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?